E FUNDIT/ Tre ambasadorë "zbarkojnë" në zyrën e Lleshajt
999 rezultate për

projektuar

Ky është krevati i projektuar kundër tërmetit (VIDEO) Tërmeti është një fenomen natyror i paparashikueshëm dhe mbrotja prej tij është minimale. Shumë prej tërmeteve bien gjat
Juventus ndryshon fytyrë, zbulon uniformat më të shëmtuara në histori (FOTO LAJM) Klubi i Juventusit ka projektuar fanellën e sezonit të ardhshëm. Në fakt, "Zonja e Vjetër" është gjithnjë në kërkim të r
Lojërat Olimpike Dimërore hapen me ceremoni madhështore (FOTO LAJM) Ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike Dimërore 2018 ndezi Pyeongchang të premten në një shfaqje të madhe të dritave dh
Makina pa timon dhe pa pedale nga viti 2019 General Motors ka zbuluar planet ambicioze për prodhimin e një makine pa shofer dhe pa pedale në vitin 2019. Makina e
Erdogan fton myslymanët të bashkohen kundra gjakëderdhjes së planifikuar Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, është shprehur se për botën islame po bëhen përpjekje për ta riprojektu
Ide të shkëlqyera për të projektuar hapsirën në apartamentin tuaj (FOTO LAJM) Të kesh një apartament të vogël nuk është një problem vetëm duhet ta organizosh atë mirë. Dhe pastaj apartamenti jua
Kjo është makina më e bukur në botë, Ferrari projekton bishën e së ardhmes (FOTO LAJM) Alex Imnadze Baldini quhet dizajnuesi nga Torino që ka projektuar Ferrarin e së ardhmes. Baldini ka pasur bashkëpunim
Ja shtëpia prej ari e Donald Trump (FOTO LAJM) Jeni kuriozë t'i hidhni një sy shtëpisë së manjatit të pasurive, njëherësh edhe kandidat për president të SHBA-ve, Donal
Njihuni me mikro-shtëpitë e Japonisë (FOTO LAJM) Një ngastër e vogël toke mund të mos ju tërheqë shumë vëmendjen, por për një arkitekt japonez të quajtur Yasuhiro Yamash
Mahanakhon, qiell gërvishtësja më e lartë se kulla Eiffel Mahankhon është qiell gërvishtësja më e lartë në Bangkok të Tailandës. Ajo mbetet si një ndër ndërtesat më spektakola
Brënda shtëpisë ndërtuar në brendësi të një shkëmbi (FOTO LAJM) Një propozim që dikur quhej i çmendur, për të ndërtuar një shtëpi konkrete brenda një shkëmbi, i cili u bë viral në inte
Ja si ndryshon formacioni i United me Pogba-n (FOTO LAJM) Pol Pogba me shumë mundësi sezonin e ardhshëm do të luajë në Premier League për skuadrën e Manchester United. Trajner
Cana mban përgjegjësi: Ja pse humbëm Kapiteni i Kombëtares Shqiptare Lorik Cana ka thënë se është përgjegjës për humbjen e Shqipërisë ndaj Serbisë. Ai u s
5 formacionet e United me Shvajnin (FOTO LAJM) Afrimi i Shvajnit, do të ndryshojë shumë formacionin e Manchester United, që tashmë do të ketë m ë në fund një lider në
SleepHero, aplikacioni që vë në gjumë fëmijët (VIDEO) Aplikacioni SleepHero është një aplikacion, i cili i ndihmon prindërit për të vënë në gjumë fëmijët e tyre. Pwrmes kwtij
Ja cila do të jetë e ardhmja e Skuter (FOTO-LAJM) Emri i tij është Ryno dhe është një skuter elektrik vetëm me një rrotë. Motori i cili po prodhohet në Shtetet e Bashkuar
Shtëpia në shkëmb me pamje nga oqeani (FOTO-LAJM) Është pak "ekstrem" apartamenti i projektuar nga firma australiane Modscape, një koncept i projektuar për konsumatorët
Kush do ta ketë fatin të blejë këtë makinë? (FOTO-LAJM) E projektuar për të dalë në vetëm në pesë njësi, supermakinën Mercedes Gran Turismo nuk do ta kenë mundësinë ta blejnë t
Një super terminal në aeroportin kinez (FOTO-LAJM) Në Shenzhen të Kinës Jugore inaugurohet sot terminali tretë i aeroportit Bao’an i projektuar nga arkitektët italianë Mas
Qiellgërvishësja më e hollë e Amerikës (FOTO-LAJM) Kjo ndertesë e lartë që shihni në fotot më lartë e projektuar për tu ndërtuar në Manhatan do të jetë ndërtesa e dytë më