999 rezultate për

projektligji

Demarkacioni sot në Kuvend, kaq vota duhen Kuvendi i Kosovës sot në orën 11:00 do të mbajë seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite është Projektligji për ratifi
Vjosa Osmani dhe Doruntinë Maloku nuk votuan për projektligjin e demarkacionit Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka dalë kundër demarkacionit i
Projektligji për Demarkacionin që iu procedua Kuvendit Qeveria e Kosovës ia ka përcjellë Kuvendit të “modifikuar” Projektligjin për Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi,
Miratohet Projektligji për ekstradimin e të dënuarve në Hungari Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar disa Projektligje. Ndër projektligjet e miratuara është edhe ai pë
Demarkacioni, kjo është ora e fillimit të seancës së Kuvendit Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të mblidhet sot në orën 18:00. Rendi i ditës për këtë mbledhje është me një pikë të
Sot mbahet debat për dënimin e aktivistëve, Haradinaj dhe Veseli nuk marrin pjesë Sot në Kuvendin e Kosovës do të mbahet seancë duke filluar nga ora 10:00. Në këtë seancë pikat e rëndit të ditës të c
Nesër mbahet seanca, këto janë pikat e rëndit të ditës Nesër do të mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës duke filluar nga ora 10:00. Në këtë seancë pikat e rëndit të ditës të
Këto janë pikat e rendit të ditës në Kryesinë e Kuvendit Kryesia e Kuvendit të Kosovës mban sot mbledhje me kryetarët e Grupeve Parlamentare. Mbledhja fillon në ora 11:00 dhe
Sot diskutohet demarkacioni në kryesi Kryesia e Kuvendit të Kosovës do të takohet sot, ku ndër pikat e rendit të ditës është edhe shqyrtimi i Projektligjit pë
Vllahiu propozohet që të dërgohet në Pragë Qeveria e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen e saj të radhës, në të cilën janë aprovuar një mori projektligjesh. Zëvend
Projektligji që shton kompetencat e presidentit dërgohet në kryesi Komisioni parlamentar për buxhet për financa e ka proceduar të mërkurën në Kryesi të Kuvendit Projektligjin për ndryshim
Nesër mbahet mbledhja e Kryesisë, ja rendi i ditës Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbahet mbledhja e Kryesisë me Kryetarët e grupeve parlamentare, ku përveç t
Sot mblidhet kryesia, mësoni nëse Gjykata Speciale është në rend dite Sot do të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës në të cilin mbledhej janë disa pika të rendit
Ky është propozimi i Vjosa Osmanit për demarkacionin Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, po mban mbledhjen e rregullt, ku po shqyrtohet Projek
ZPD-në e pret “shuarja” Tetë vjet pas themelimit, Zyra e Prokurorit Disiplinor (ZPD) pritet të shuhet. Me projektligjin e ri të përpiluar së fun
Qeveria nuk e mohon projektligjin për shfuqizimin e Speciales Zyra e Kryeministrit Ramush Haradinaj, përmes një përgjigje me shkrim, ka reaguar ndaj deklaratave se Qeveria e Kosovës
Izraeli miraton dënimin me vdekje Projektligji që parasheh dënimin me vdekje për palestinezët është miratuar në leximin e parë të mbajtur në Parlamentin e
Me 15 janar shqyrtohet projektligji për Demarkacion Kuvendi i Kosovës pritet të fillojë punën më 15 janar. E në këtë datë është paraparë të mbahet takimi i Komisionit pë
Projektligji në Francë ndalon Facebook nën 16-vjeç Ndërsa Facebook po përpiqet të joshë një audiencë më të re në platformën e saj, qeveria franceze po shkon në drejtimin t
Nesër mblidhet Kuvendi i Kosovës Zyra për media e Kuvendit të Kosovës ka bërë të ditur se nesër në orën 10:00 do të vazhdojë seanca e kuvendit. Por pa