999 rezultate për

projekteve

Bujar Osmani pret në takim Gjergjin Zëvendëskryetari i Qeverisë së Maqedonisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, mbajti takim me ambasadorin e sapo emëruar
SHBA miraton projektet, dronët janë e ardhmja Departamenti i Transportit në Shtetet e Bashkuara u dha dritën jeshile 10 projekteve pilot, në një vendim që pritet të r
Verratit i dhemb shpirti për Barcelonën, por i mbështet projekteve të PSG-së Marco Verratti është prej kohësh i lidhur me një lëvizje në Barcelonë. Megjithatë, Verratti ka thënë se nuk është i s
FMN rrëzon PPP-të e Ramës Kur qeveria ka në plan që të ndërtojë disa akse rrugore në formën e Partneritetit Publik Privat, në kuadër të projektit
Getinjo i jep projekteve të tij muzikore një tjetër drejtim Pak ditë më parë dy reperat nga Kosova, Mozzik dhe Getinjo i shëkputën marrëdhëniet e tyre me shtëpinë diskografike “On
Bjordi ''çlirohet'' nga dhimbja për Adelajdën, i rikthehet projekteve të radhës (FOTO LAJM) E mori famën në Big Brother për mënyrën sesi e përjetoi atë eksperiencë dhe për lidhjen që pati me të ndjerën Adelajda X
Takimi Ruçi-Xhaferi, mbështetjeje për shumë projekte të përbashkëta Në konferencën e përbashkët për shtyp kryetari i Kuvendit të Maqedonisë dhe ai i Shqipërisë Gramoz Ruci deklaruan se ard
Kasami: Nesër nis jetë e re, fillon realizimi i projekteve “Urojmë që kjo ditë të jetë ditë gëzimi për të gjithë tetovarët dhe qytetarët e Maqedonisë, që nga nesër të nisë një jet
Teuta falenderon votuesit, ka një porosi për raundin e dytë Kandidatja për kryetar komune në Tetovë nga BDI, Teuta Arifi për Portalb.mk vlerësoi se në rrethin e dytë zgjedhor do të
Bejta siguron realizimin e 200 projekteve për Gostivarin "200 projekte gjatë mandatit të ardhshëm do të realizohen në Gostivar dhe fshatrat e saj", u shpreh kryetari aktual i Go
Apostollova, e kënaqur me realizimin e projekteve Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalya Apostollova, ka qëndruar të martën në Zveçan, ku ka përcjellë nga afër realiz
Veliaj: Zbatimi i projekteve nis vitin e ardhshëm; Parku Qendror do ecë paralelisht me Bulevardin e Ri Bashkëpunimi mes Bashkisë së Tiranës, Universitetit të Harvard-it dhe studentëve shqiptarë të Arkitekturës do të shndërr
Rita Ora ndez Xhamajkën, fotoja e fundit të lë pa fjalë (FOTO LAJM) Rita Ora padyshim është një nga këngëtaret shqiptare më famë botërore e cila po korr një sukses të mahnitshëm. Rita O
Gjermania dhe Franca mbështesin vendimin e BE-së për pezullimin e projekteve në Mitrovicë Gjermania dhe Franca mbështesin plotësisht vendimin e Përfaqësueses speciale të Bashkimit Evropian në Kosovë për pezulli
Bashkëpunime të frytshme të komunës së Prishtinës me DEMOS-in zviceran Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, bashkë me Drejtorin e Administratës, Muhedin Nushin, takuan delegaci
Gjosha: Projektet Shqipëri-Greqi me ndikim në jetën e qytetarëve Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, zhvilloi një takim me Zëvendës Ministrin Grek të Ekonomisë, Zhvillimit d
Shabani: Afro 3 milionë euro për realizimin e projekteve nëpër komuna Në takimin e sotëm me gazetarë, ministri i Pushtetit Lokal, Lirim Shabani, tha se, pas perfundimit të thirrjes se parë,
Gjermeni në Fushë-Krujë: Investuam 23 mln lekë për rehabilitimin e fasadave 18 mijë banorë dhe dhjetra biznese të Fushë-Krujës janë përfitues të të parit projekt në 25 vite, për rehabilitimin e fa
Daçiç në Tiranë për realizimin e projekteve ballkanike Forcimi i marrëdhënieve tregtare me Serbinë dhe realizimi i projekteve nga samiti i Vjenës ka qënë fokusi i takimit trip
Bashkia e Tiranës dhe BERZH, bashkëpunim për krijimin e një infrastrukture të qëndrueshme Bashkia e Tiranës dhe Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), kanë vendosur të bashkëpunojnë për të përmirës