999 rezultate për

projekte

Maxhoranca rrëzon 8 dekretet e Metës: Vijojnë projektet e rrugëve të florinjta Ashtu siç pritej, maxhoranca ka rrëzuar të gjitha dekretet e Metës mbi ligje dhe koncensione duke i lëna ato në fuqi siç
Kamuflohej si pjesë e një organizate të huaj, kush është 64 vjeçarja që futi në kurth vëllain e drejtorit të Policisë së Tiranës Një 64-vjeçare që mashtronte biznesmenë duke u premtuar projekte të mëdha ndërtimi të financuara nga një organizatë e hu
TIRANË/ Vihet në pranga gruaja që mashtronte biznesmenët, u premtonte projekte të mëdha ndërtimi Arrestohet nje 64 vjecare, banuese ne Tirane, e cila mashtronte biznesmenët, duke u premtuar projekte të mëdha ndërtimi
ShMP “Jahja Kemal” vazhdon traditën në skenën ndërkombëtare 19 nxënës të shkëlqyer nga vendi ynë edhe një herë me krenari prezantuan vizionin e ri shkencor të Republikës së Maqedon
Elvana Gjata "trondit" rrjetin, Flori Mumajesi "fle gjumë" 3 muaj (FOTO LAJM) Elvana Gjata shijon suksesin, ndersa Flori Mumajesi ka humbur. Mumajesi ka kohë që nuk është aktiv në rrjetet sociale
Kejvina Kthella së shpejti nënë (FOTO LAJM) Kejvina Kthella është një nga vajzat më të përfolura në shoëbizin shqiptar. Ajo u bë e famshe pas daljes së saj në emisi
'Qani për herë të fundit sot', ky është mesazhi i Encës (VIDEO) Ditën e sotme, këngëtarja Enca Haxhia ka ndarë me ndjekësit në Instagram një pjesë të baladës së saj që u pëlqye shumë n
Milani me projekte të mëdha në rast kualifikimi në Champions Milan do të kërkojë me çdo kusht të mbajë vendin e katërt këtë sezon në Serie A dhe më pas të sigurojë një skuadër të fo
ALBtelecom shpall projektet fituese të Super Generation. Ja cilët janë të rinjtë që do ndryshojnë botën! E enjtja e 28 Marsit shënoi dhe përmbylljen e një gare, e cila prej disa muajsh hodhi dritë mbi idetë e projektet e të r
Tirana mikpret për herë të parë Forumin Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe Inxhinierëve Për herë të parë, Tirana u bë pritësja e Forumit Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe të Inxhinierëve për të diskutuar mbi pr
Gjermania ofron 5 miliardë euro për infrastrukturën në Maqedoninë e Veriut I dërguari i Merkelit, Ualter Defa, sjell këshilla të vlefshme, por e hap edhe derën për financim të projekteve të mëdha
Përzgjidhen 10 projektet e biznesit novatorë, finalistë të SUPERGENERATION Të rinjtë e talentuar të përzgjedhur nëpërmjet programit Super Generation, morën pjesë në ditën e hackathonës të realizu
Xhaferri-Dakos: Do të rishikojmë të gjitha projektet e bashkisë së Durrësit Rishikim të projekteve dhe analizë ekonomike të gjitha investimeve që ka kryer bashkia e Durrësit përgjatë viteve të fun
Xhaferri: Do të rishikojmë të gjitha projektet e bashkisë së Durresit Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës ka paralajmëruar se hsumë projekte mund të ndryshojnë nëse vjen ai në pushtet.
Bujar Osmani pret në takim Gjergjin Zëvendëskryetari i Qeverisë së Maqedonisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, mbajti takim me ambasadorin e sapo emëruar
Tirana mikpret Komitetin e Rajoneve të BE, Veliaj: KE të mbështesë direkt bashkitë që janë të afta të zbatojnë projekte Komiteti i Rajoneve të Bashkimit Europian zhvilloi në Tiranë takimin e 23-të me fokus Ballkanin Perëndimor, si një mundë
Turi i dëgjesave për buxhetin 2019 dhe projektet e reja ndalet në Njësinë 1 Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi një bashkëbisedim me banorët e Njësinë 1 për “Buxhetin e vitit 2019”,
Vijon turi i dëgjesave për Buxhetin 2019 dhe projektet transformuese në Njësinë 2 Turi i dëgjesave me qytetarët për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punëve të kryera në këto 3 vjet u ndal dje pasdite në Njës
Fondi i Ballkanit Perëndimor feston një vjetorin e çeljes në Tiranë, gati Thirrja e Dytë për projekte Fondi i Ballkanit Perëndimor, organizata e parë gjithëpërfshirëse rajonale në Ballkanin Perëndimor, feston në 1 nëntor p
Lekaj: Kjo rrugë përfundon më 10 shtator Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, të dielën ka vizituar punimet në zgjerimin e rrugës N25.2, në hyrje të Prishtinës