999 rezultate për

projekt

Ekskavatorët e ‘Veliera’ në Durrës prishin muret e konakut të Princ Vidit Rifillimi i punimeve për ndërtimin e projekti ‘Veliera’ në Durrës u krye pa monitorim arkeologjik, duke sjellë shkatërri
Kosovarët nuk i dorëzojnë armët, po dështon projekti i ministrisë ​Fushata për legalizimin e armëve e nisur nga ministria e Punëve të Brendshme si duket nuk po tregon rezultat të p
Big Mama po feston ditëlindjen e … Këngëtarja e njohur, Big Mama sot po feston ditëlindjen e 33-të, shkruan Albeu.com Ajo në këtë ditë të veçantë ka mar
Tirana mikpret për herë të parë Forumin Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe Inxhinierëve Për herë të parë, Tirana u bë pritësja e Forumit Ndërkombëtar të Arkitektëve dhe të Inxhinierëve për të diskutuar mbi pr
Gjermania ofron 5 miliardë euro për infrastrukturën në Maqedoninë e Veriut I dërguari i Merkelit, Ualter Defa, sjell këshilla të vlefshme, por e hap edhe derën për financim të projekteve të mëdha
Thaçi sërish sulmon: Berisha ndihmonte Millosheviçin kur ne e luftomim Sali Berisha ka deklaruar se projekti për shkëmbimin e territoreve mes Prishtinës dhe Beogradit është një projekt i Serb
Park në Qendrën Tregtare të Shkupit Një pjesë e pullazit të Qendrës së vjetër Tregtare të Shkupit do të bëhet park. Sipërfaqja prej 1,800 m2 do të gjelbëroh
Drecun: Pavarësia e Kosovës është projekt i dështuar Kryetari i Komisionit Parlamentar në Serbi, Milovan Drequn ka thënë se territori i Kosovës është një gjenerator i paqënd
Zyrtare: Simeone rinovon kontratën me Atletico Madrid Diego Simeone ka rinovuar kontratën me Atletico Madrid deri në vitin 2022. “Dua ta falënderoj bordin e klubit dhe të
Përzgjidhen 10 projektet e biznesit novatorë, finalistë të SUPERGENERATION Të rinjtë e talentuar të përzgjedhur nëpërmjet programit Super Generation, morën pjesë në ditën e hackathonës të realizu
Projekti perëndimor dhe “tradhtarët” në Shqipëri e Kosovë! Nga Alfred Peza Duke perifrazuar titullin e librit të njohur të Ismail Kadaresë “Përballë pasqyrës së një gruaje”, mu
"Të anulohet projekti", Rama reagon ashpër ndaj Metës Kryeministri i vendit Edi Rama, ka reaguar ashpër pas takimit të Presidentit të Republikës me banorët e Unazës së Re, ku
Presidenti takon banorët e Astirit, bën njoftimin e fortë për projektin e "Unazës" Presidenti Ilir Meta doli me një qëndrim publik për sa i përket projektit të Unazës së Re duke thënë se ky projekt duhet
Me 62 vota për miratohet projektligji për Zyrtarët Publik Me 62 vota, Kuvendi i Kosovës ka votuar Projektligjin për zyrtarët publik, i cili kishte gjithsejtë 95 amendamente, rapo
S’kualifikohen ofertat e paraqitura për Unazën e Re Kryetarja e ARRSH, Sonila Qato në një dalje për mediat njoftoi se janë s’kualifikuar të gjitha ofertat e paraqitura për
Deputetët vazhdojnë të mos i përfillin seancat Pas pauzës, Kuvendi i Kosovës po vazhdon mbajtjen e seancës Në sallë aktualisht janë vetëm 59 deputetë, e në mungesë të
Kompania paguan mijëra euro për të banuar në këto fshatra të braktisur Platforma e akomodimit, AirBNB dëshiron të rekrutojë katër persona për t’i zhvendosur në fshatin Grottele në Itali për n
E papritur nga Mark Zuckerberg, çfarë do të ndodh me rrjetet sociale Krijuesi i Facebook dhe njëkohësisht pronari i rrjeteve sociale Whatsapp, Instagram dhe Messenger, Mark Zuckerber mësohe
Haradinaj jep lajmin e madh, në mars nis ndërtimi i projektit 2 miliard euro Në muajin mars të këtij viti pritet të fillojë ndërtimi i termocentralit “Kosova e Re”. Ky projekt, që konsiderohet inve
Gazetarët kundër nismës së Ramës për të kapur ato pak media të lira që kanë mbetur Një grup organizatash të gazetarëve dhe të mbrojtjes së të drejtave të njeriut në Shqipëri i bënë thirrje qeverisë që të