999 rezultate për

progresive

Nga janari i vitit të ardhshëm implementohet taksa progresive Qytetarët me paga të larta nga janari i vitit të ardhshëm do të ndajnë më shumë para nga paga bruto për kontributet soci
Osmani hedh poshtë spekulimet: Ahmeti, i pazëvendësueshëm! Bashkimi Demokratik për Integrime sot ka hedhur poshtë lajmet e disa medieve vendore, të cilat raportuan se Ali Ahmeti
Ahmetaj: Ky është buxheti i reformave madhore. Ja kush është flamuri ynë i betejës…(VIDEO) Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka drejtuar gishtin mbi qeverinë e kaluar. Sipas tij, qeveria e kaluar nuk mbështet
Aktualiteti në vend, Vesel Memedi takon ambasadoren gjermane Kryetari i RDK-së, Vesel Memedi, takoi sot ambasadoren gjermane në Shkup, Christine Althauser. Në këtë takim u disku
Vetëvendosje dënon sulmin në Turqi: Shpresa qëndron tek forcat progresive Lëvizja VETËVENDOSJE! dhe aktivistët e saj shprehin dhimbje të thellë për pasojat e aktit terrorist që ngjau më 20 korri
Taksa progresive po i "ha" pagën komandove në Afganistan Taksa progresive po u “ha” pagën Forcave Speciale të ushtrisë shqiptare që shërbejnë në Afganistan. Duke folur në kushte
Rama ka vendosur: Do paguajë më shumë ai që fiton më shumë Kryeministri Edi Rama u ka dhënë fund të gjitha dilemave: Shqiptarët do ti nënshtrohen taksimit progresiv, por realist.
Taksa progresive, futbolli francez bojkot në nëntor Pas kërcënimeve dhe paralajmërimeve, drejtuesit e klubeve në kampionatin francez kalojnë në masa konkrete për shkak të t
Taksa progresive fut në kolaps Ligue I Futbolli francez rrezikon të futet në kolaps pasi lojtarët kërcënojnë me grevë pasi kërkojnë heqjen e ligjit të taksave
PD: Rama mashtroi për shëndetësi falas Partia Demokratike akuzoi sot Kryeministrin Edi Rama se po u devijon premtimeve të bëra gjatë fushatës elektorale për sh
Dinkiqin largohet nga kabineti qeveritar Në Serbi, pjesë e koalicionit qeverisës nuk do jetë më partia e Rajoneve të Bashkuara ka njoftuar kryeministri serb, Ivi
Mediu në Mirditë: Kohezion mes partive të djathta të koalicionit Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu shprehu nevojën për një kohezion mes partive të djathta të koalicionit. Gjatë p
Miratohet taksa progresive "dridhet" PSG Qeveria franceze e drejtuar nga presidenti Francua Hollande ka zyrtarizuar dje në një mbledhje parlamentare taksimin me
Berisha refuzon debatin me Ramën: Taksa progresive nuk kthehet më Kryeministri Berisha i është përgjigjur negativisht ftesës së Partisë Socialiste për heqjen e taksës progresive. Duke fo
Taksa progresive, Berisha: Rama të heqë dorë nga politikat rrënuese Kryeministri Berisha ka sulmuar sot nga Vora kreun e opozitës për taksën progresive duke i kërkuar Ramës që të heqë dorë
Kush është "dordoleci", taksa e sheshtë apo progresive? Kreu i partisë Socialiste Edi Rama reagoi ndaj deklarates së kryeministrit Berisha i cili duke iu referuar nje studimi u
Berisha: Taksa progresive, matematikë e praptë e Ramës Një lajm i mirë për kryeqytetin por dhe gjithë Shqipërinë. Të tillë e ka konsideruar kryeministri Berisha ofertën prej 3
Qeveria austriake mbështet Ramën për taksën progresive Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama gjatë vizitës së tij në Austri ka marrë mbështetje nga zyrtarët e këtij vendi në
Berisha: Nuk ka taksë progresive Kryeministri Sali Berisha tha se qeveria nuk do e prekë taksën e sheshtë, duke i quajtur spekullime elektorale zërat për