999 rezultate për

progresin

Ylli i Manchester United tregon progresin që arriti nën urdhërat e Mourinhos Marcus Rashford beson se periudha e vështirë në të cilën kaloi sa e kishte trajner Jose Mourinhon në Manchester United e
Sela kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme Pas dështimit që vendi të merr datë për fillim të negociatave me BE-në, Aleanca për shqiptarët kërkon dorëheqje të Qever
Edhe sot është një ditë e rëndësishme për liberalizimin Grupi Punues për Vizat i Këshillit të Bashkimit Evropian të martën dhe të mërkurën do të qëndrojë në Kosovë për të parë
Dalin në internet premtimet zgjedhore që kurrë nuk u realizuan Demokraci Plus (D+) mban konferencën për media për progresin njëvjeçar të 100 premtimeve zgjedhore të partive politike q
Doli kundër hapjes së negociatave, Holanda ka një mesazh për Shqipërinë Ambasada Holandeze në Tiranë ka reaguar sot pas shtyrjes sënegociatave për Shqipërinë në BE deri në qershorin e vitit të
Marrëveshja e detit drejt fundit, Bushati takon Kotzias Ministri Bushati është takuar me homologun e tij grek Nikos Kotzias gjatë takimit të Tretë Ndërministror të Selanikut me
Osmani në takim me Mogerinin Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, sot për vizitë pune do të qëndrojë në Bruksel, ku do të
Osmani: Presim dukshmëri për progresin e Maqedonisë drejt BE-së Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republëkës së Maqedonisë përgjegjës për Çështje Evropiane Bujar Osmani në kuadër të vizit
Mustafa flet për progresin e Kosovës, por në fund ka një pyetje për të gjithë Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka bërë një postim në Facebook duke iu referuar ecurisë së mirë të reformave në Koso
Ja fjalët e fundit të Obamës pas 8 viteve si President (VIDEO) Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama, u kthye në Shtëpinë e Bardhë mëngjesin e hershëm të së hënë
Kryeministri i Irakut vlerëson progresin ndaj ISIS Kryeministri i Irakut, Haider al-Abadi, ka konfirmuar edhe njëherë se operacioni për çlirimin e qytetit të Mosulit nga e
Hahn: Rezultatet e reformave, e vetmja rrugë për progresin e Shqipërisë Gjatë vizitës në Bruksel, Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, zhvilloi një takim me Komisionerin e BE-së për
BE vlerëson progresin, por ende s’ka datë për heqjen e vizave të Kosovës Bashkimi Evropian këto kohë po I kushton rëndësi çështjes së liberalizimit të vizave në mbarë botën, por mesa duket më p
Mustafa takon Mogherinin në Bruksel: Dialog për zgjidhjen e krizës politike në Kosovë (VIDEO) Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, është takuar sot në Bruksel me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Pun
Presidenti Nishani uron Thaçin: Eksperienca juaj do të përmirësojë arritjet e Kosovës Presidenti i Republikës së Shqiperisë, Bujar Nishani, uron Hashim Thaçin për zgjedhjen në postin e Presidentit të Republ
Korrupsion dhe krim të organizuar në progres-raportin, Thaçi e mirëpret Zëvendëskryeministri Hashim Thaçi ka thënë se Raporti i Progresit është gjithmonë i mirëseardhur si udhërrëfyes për inte
Mustafa: Gjuha ka rol të rëndësishëm në progresin historik, politik dhe ekonomik Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ishte pjesë e hapjes së Seminarit Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë
Mustafa- Lunacek: Prioritet njohja e Kosovës nga 5 vendet e mbetura të BE-së Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur sot në takim europarlamentaren Ulrike Lunacek, i cili i ka
Ja çfarë thuhet në raport-progresin e KE-së për Maqedoninë Komisioneri për zgjerimin, Stefan Fyle do të publikojë sot në Bruksel raportin e progresit për vendet aspirante drejt BE
Juventus-Roma, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Pa nisur mirë kampionati që të gjithë në Itali rendën me shpejtësi për të parashikuar dyshen Juventus–Roma si favorite p