999 rezultate për

progres

Spitali Amerikan – Progres e Vizion. E keqja në Shqipëri, shantazhet! Spitali Amerikan është një realitet i mjekësisë në Shqipëri dhe në harkun e më shumë se një dekade ka bërë një progres t
Mogherini: Ka progress në negociatat Kosovë-Serbi, përtej vështirësive Shefja e diplomacisë euroiane Federica Mogherini deklaroi se pavarësisht nga vështirësitë, ka pasur progres në negociata
Mbërrin në Argjetinë trupi i Emiliano Sala Trupi i ish- futbollistit argjentinas Emiliano Sala, i cili vdiq në një aksident ajror më 21 janar. Trupi i tij mbërriti
Edhe sot është një ditë e rëndësishme për liberalizimin Grupi Punues për Vizat i Këshillit të Bashkimit Evropian të martën dhe të mërkurën do të qëndrojë në Kosovë për të parë
Dalin në internet premtimet zgjedhore që kurrë nuk u realizuan Demokraci Plus (D+) mban konferencën për media për progresin njëvjeçar të 100 premtimeve zgjedhore të partive politike q
Berisha ironizon hapur Ramën për negociatat: Sukses i jashtëzakonshëm! Takimi mes Ramës e eurokomisionerit Johannes Hahn është komentuar edhe nga ish-kryemnstri i Shqipërisë Sali Berisha.
Doli kundër hapjes së negociatave, Holanda ka një mesazh për Shqipërinë Ambasada Holandeze në Tiranë ka reaguar sot pas shtyrjes sënegociatave për Shqipërinë në BE deri në qershorin e vitit të
BE merr vendimin për negociatat me Shqipërinë Eurokomisioneri Johannes Hahn ka lajmëruar se negociatat për në BE do të shtyhen për në vitin 2019, për Shqipërinë dhe M
Marrëveshja e detit drejt fundit, Bushati takon Kotzias Ministri Bushati është takuar me homologun e tij grek Nikos Kotzias gjatë takimit të Tretë Ndërministror të Selanikut me
Javën e ardhshme drithërima për Kosovën, vlerësohet progresi për vizat Shefja e BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova, bëri të ditur se javën e ardhshëm në Kosovë do të vijë një komision i BE-s
Raporti i Progresit pasqyron 254 probleme për Kosovën Qeveria i ka identifikuar ngecjet që janë prezantuar në Raportin për Kosovën, i publikuar javën e shkuar nga Komisioni E
Sot kuvendi diskuton Raportin e Progresit Me fillim nga ora 10:00 Kuvendi do të ketë seancë të jashtëzakonshme, ku do të diskutohet Raporti i Progresit për Kosovë
La Liga vazhdon të bëj progres në fitimin e milionave La Liga mund të jetë vetem me një ekip këte edicion në Champion, por këtë sezon regjistroi të ardhurat prej 3.6 miliardë
Vetëvendosje kërkon shkarkimin e Aida Dërgutit si nënkryetare e Kuvendit Më 26 prill do të mbahet interpelanca për kontratën ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe Contour Global për çështjet e çmimi
Krasniqi: Me seancën për Raportin e Progresit diskriminohen deputetët që s’dinë anglisht Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, kritikoi mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme gjatë
Komisioni Evropian nxjerr të zezat e kuvendit Mangësi të shumta ka konstatuar Komisioni Evropian në Raportin e progresit, në pjesën që i kushtohet organit më të lartë
Flasin ekspertët: Raporti i progresit, vërejtjet në ekonomi janë reale Vërejtjet për ekonominë të Komisionit Evropian në Raportin e progresit janë reale. Është vërtetuar avancim. Por, sipas n
Qytetarët e Maqedonisë merituan marrjen e rekomandimit Eurokomisari Johanes Han ka deklaruar se çdokush ka kontribuar për marrjen e raportit pozitiv për Maqedoninë, ndërsa qyt
BE godet veteranët e UÇK-së, a do të hiqen pensionet? Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) të cilët janë pjesë e skemës pensionale rrezikojnë stabilitetin financi
Krasniqi: Raporti i Progresit konfirmon gjendjen e pashpresë në Kosovë Albert Krasniqi, njohës i legjislativit nga KDI ka thënë se raporti i Komisionit Evropian për Kosovën e konfirmon gjendj