999 rezultate për

programet

Koronavirusi në Shqipëri, ndalohet publiku në programet televizive AMA urdhëron mediat audiovizive për mbrojtjen e personelit brenda mjediseve të redaksive dhe studiove. AMA thotë se d
Pse zgjidhen vajza simpatike për të moderuar programet sportive? Shako befason me deklaratën (VIDEO) I ftuar këtë të shtunë në emisionin “Mos i fol Shoferit" në RTV Ora, Dritan Shakohoxha ka treguar arsyen se përse në pr
10 degë në Universitetin e Pejës do të mbyllen Universiteti i Pejës “Haxhi Zeka” do të pranojë shumë më pak studentë në vitin e ardhshëm akademik nëse hyn në fuqi vend
Mes ''Portokalli'' dhe ''Al Pazar'', ku është paguar më shtrenjtë aktorja e humorit Në shtëpinë e fundjavës ‘Një kat më lart’ ishte e ftuar aktorja e humorit Markela Dede. Ajo njihet nga publiku për shkak
Vendimi i ri, sa duhet t'a keni mesataren për t'u pranuar në universitet Të gjithë ata që dëshirojnë të vazhdojnë studimet në një prej institucioneve të arsimit të lartë në vend për vitin akade
E frikshme, çdo çerek ore lind një foshnjë me varësi nga drogat Çdo 15 minuta lind një foshnje me varësi ndaj drogave . Të dhënat e bëra publike së fundmi nga institucionet shëndetësor
E frikshme, çdo çerek ore lind një foshnjë me varësi nga drogat do 15 minuta lind një foshnje me varësi ndaj drogave . Të dhënat e bëra publike së fundmi nga institucionet shëndetësore
Arbana Osmani rrëfen fillimet e karrierës: Prisja të më hidhnin ndonjë kockë Sot është një nga personat më të rëndësishëm në televizionin. Arbana Osmani ishte e ftuar dje në emisionin ''Top Show Ma
NATO, thirrje Koresë Veriore që të braktisë programet bërthamore Këshilli i Atlantikut të Veriut dënon fuqishëm mundësinë e testimit të serishëm të raketave balistike me rreze veprimi n
NATO, thirrje Koresë së Veriut: Braktisni armët e shkatërrimit në masë NATO i bëri thirrje Koresë së Veriut që të ndalojë menjëherë programet me raketa balistike dhe bërthamore dhe të angazho
Maqedonia nën hetim për fondet e Bashkimit Europian Komisioni Evropian ka marrë vendimin për të dërguar një ekip vëzhguesisht në Agjencinë për Mbështetje Financiare të Bujq
Matura Shtetërore, programet e lëndëve me detyrim Publikohen programet orientuese për provimet e Maturës Shtetërore 2017. Pesë provimet e maturës, tre me zgjedhje dhe dy
Dalin programet e orientimit për Maturën Shtetërore, çfarë duhet të kenë parasysh maturantët Ministria e Arsimit ka publikuar programet orientuese për maturantët para se ata t’u nënshtrohen provimeve me detyrim e
KRITERET/ Si do të shpërndahen 1 800 bursa për studentët Studentët në universitetet publike kanë afat deri më datë 30 dhjetor 2016 për të dorëzuar dokumentacionin që duhet për t
Kosova një hap më pranë BE-së Në Bruksel është mbajtur të premten takimi i parë i Këshillit për Stabilizim-Asociim midis Bashkimit Evropian dhe Kosovë
Nënshkruhet marrëveshja për qasjen në programet e BE-së për Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, së bashku me përfaqësuesen e lartë të BE-së për Politikë të Jasht
Pagesat e shkollimit për 12 universitetet publike, datat dhe afatet Zbardhen tarifat e shkollimit për të gjitha programet e studimit që ofrohen në 12 universitetet publike në vend. Apli
Çka duhet ndryshuar në politikën tonë? Nga Jakup Krasniqi Ditëve të fundit, pas një konfrontimi mes opozitës së bashkuar, është nxjerrë në shesh një diskuti
SÇE prezanton programet e BE-së për periudhën 2014-2020 Përkrahje financiare e projekteve për të rinj, për sistemin e arsimit, për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme, për inovcio
Ja formulari i aplikimit për studentët nga trevat që duan të studiojnë në Shqiperi Ministria e Arsimit dhe Sportit të Shqipërisë njofton të gjithë kandidatët nga Republika e Kosovës, kandidatët shqiptarë