999 rezultate për

profetit

Kështu ka qenë anija e profetit Nuh (FOTO LAJM) Një burrë nga Holanda që ndërtoi një kopje të anijes së Profetit Nuh (Noas), ka treguar se tani ka në plan ta nisë anije
Letra e Profetit Muhamed që mahniti të krishterët (FOTO LAJM) Sipas traditës së murgjëve krishterë të manastirit ‘Shën Katerina’ në Sinaj, profeti Muhamet shpesh e vizitonte manastir
Ndodh edhe kjo, Mbretëresha e Anglisë është pasardhëse e Profetit Muhamed (FOTO LAJM) Historianët besojnë se Mbretëresha e Anglisë është pasardhëse e themeluesit të Islamit – pasi e studiuan trungun e saj f
Si dukej nga brenda shtëpia e Profetit Muhamed a.s (FOTO LAJM) Në një video të publikuar në Youtube shihet një shtëpi e cila thuhet se për nga pamja është e njëjtë me atë të Profetit
Presidenti Nishani fal namaz në xhaminë e Profetit Muhamed në Medine (FOTO LAJM) Presidenti Nishani është për një vizitë disa ditore në Arabinë Saudite. Gjatë gjithë vizitës së tij ai është shoqëruar n
Van Damme: Ndiqni shembullin e Profetit Muhamed (VIDEO) Ikona e filmave aksion, Jean-Claude Van Damme, ka kërkuar nga njerëzit që ta ndjekin shembullin e profetit Muhamed. Esht
Studiuesi amerikan: Ja pse dhuna e ISIS bie ndesh me porositë e Profetit Muhamed Gazeta britanike The Indepentent shkruan se dhuna dhe persekutimet që ka kryer ISIS kundër të krishterëve bie ndesh me h
Kori kanadez i pret refugjatët sirianë me kengën dedikuar Profetit Muhammed (VIDEO) Nje video e postuar ne rrjetet sociale tregon nje kor me studente kanadeze, te cilet kendojne ne arabisht per ti uruar m
Myslimanët duhet të luftojnë kancerin e ekstremizmit Nga Fethullah GYLEN - Dënoje terrorizmin, mbro të drejtat e njeriut dhe promovo edukimin Ndërkohë që grupi që
Video emocionuese! Çfarë do t'i thoshe Profetit Muhammed po ta takoje? (VIDEO) Një video shumë interesante dhe emocionuese në të njëjtën kohë është duke qarkulluar në rrjetet sociale. Bëhet fjalë
Alma Lama vazhdon me avazin e vjetër Janë të njohura tashmë qëndrimet anti-islame të deputetes të LDK-së Alma Lama. Kjo e fundit, e cila shpeshherë ka lëshau
Dhuna nuk është rruga jonë, mesazhi i Profetit është paqja nga Skënder Bruçaj* Ne mblidhemi çdo vit të gjithë së bashku nën çatinë shpirtërore të më të dashurit Zotit dhe të gjit
"Profeti Muhamed, krenaria e njerëzimit" mbush Pallatin e Kongreseve (FOTO LAJM) Mijëra qytetarë nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e më gjerë, u bënë pjesë e rogramit festiv në përkujtim të Profetit Muh
Sondazhi: 42 % e francezëve kundër publikimit të karikaturave të profetit Muhamed Sipas një sondazhi të realizuar nga Instituti Francez për Opinionin Publik, thuajse gjysma e shtetasve francezë mendojnë
Çollaku: Publikimi i karikaturës së profetit Muhamed, fondamentalizëm ateist Ribotimi i karikaturës së profetit Muhamed nga revista franceze "Charlie Hebdo" ka sjellë shumë reagime në Francë dhe jo
CNN, BBC dhe Al Jazeera i thonë JO publikimit të karikaturës së profetit Muhamed Redaktori kryesor i revistës “Charlie Hebdo” ka zbuluar se revista do të dalë të mërkurën në një milionë kopje dhe se ed
"Charlie Hebdo", 50 vjet satirë mbi "të shenjtën" Me një humor therrës dhe nën një frymë rebele, e përjavshmja satirike franceze "Charlie Hedbo", nuk ka hequr kurrë dorë
Sonte nata e lindjes së Profetit Muhammed, ndiqni dokumentarin për jetën e tij (VIDEO) Sipas kalendarit hënor (Hixhri) sonte është nata e lindjes së Profetit Muhamed. Profeti Muhamed lindi ditën e hënë më
Ja si dukej Mekka në kohën e Profetit (FOTO LAJM) Në një muze në Mekë të Arabisë Saudite, gjendet planvendosja e Mekës gjatë kohës që jetonte Profeti Muhamed si dhe shtëp
Varri i Profetit Muhamed mund të zhvendoset (FOTO-LAJM) Një nga vendet më të rendesishme të Islamit, varri i Profetit Muhamed, mund të shkatërrohet dhe trupi i tij të vendoset