999 rezultate për

profetin

Befason talenti i United, viziton profetin nigerian për t’u shëruar nga dëmtimet (VIDEO) Angel Gomes i është përgjigjur një videoje që qarkullon në rrjetet sociale e cila tregon adoleshentin e Manchester Unite
Mbahet në Prizren programi artistik mbi Profetin Muhamed (a.s.) Fondacioni për Arsim dhe Kulturë “Atmosfera” organizoi në Prizren programin artistik “Simboli i Paqes, Muhamedi (paqja q
Mijëra besimtarë përkujtojnë në Tiranë Profetin Muhamed a.s. (FOTO LAJM) Mijëra qytetarë shqiptarë u bënë pjesë e programit festiv në përkujtim të Profetit Muhamed, paqja qoftë mbi të, organizu
A e ka sharë Ali Ahmeti profetin Muhamed? Ja si përgjigjet... Ali Ahmeti në emisionin "Rruga drejt" ka thënë se ka qenë politikani më i përgjuar në Maqedoni. “Në Maqedoni unë kam
Përfundojnë xhirimet për filmin mbi Profetin Muhammed (VIDEO) Ka përfunduar xhirimet filmi më i ri i regjisorit iranian, Majid Majidi, i cili flet për fëmijërinë e Profetit Muhamed.
Drithëruese! Tifozët me koreografi spektakolare për Profetin Muhamed (VIDEO) "Teala Al Badru Alayna", nën fjalët e kësaj kënge historike për botën islame, e cila është kënduar kur Profeti Muhamed m
Mustafi uron ditëlindjen e nënës dhe citon Profetin Muhamed (FOTO) Mbron ngjyat e Kombëtares gjermane me të cilën u shpall edhe kampion Bote në "Brazil 2014", por Shkodran Mustafi di si t
Imami në Britani: Kush fyen Profetin dënohet me vdekje Imami radikal në Britani, Anjem Choudary ka reaguar ndaj karikaturave të publikuara ditë më parë nga revista satirike fr
Protesta të dhunshme anti-“Charlie” në Nigeri (FOTO LAJM) Protesta të dhunshme kundër revistës franceze “Charlie Hebdo” janë zhvilluar në kryeqytetit nigerian Niger, pas ripublik
"Charlie Hebdo", sërish karikaturë me profetin Muhamed Kopertina e revistës "Charlie Hebdo", e para e publikuar pas sulmit terrorist të disa ditëve më parë kundër saj, përban
Al Kaeda: Falenderojmë ata që morën hak për Profetin "Ne falënderojmë ata që hak për Profetin". Me një X të kuqe në fytyrë e Charb është ribotuar në web "lista e të kërkuarv
Historiku i "Charlie Hebdo", ja atentatet kundër saj "Charlie Hebdo" është një revistë satirike e përjavshme me karikatura, debate, raporte, shkrime etj. Revista është e
Edi Rama citon profetin Muhamed: Ngrihuni dhe kërkojeni dijen deri në Kinë, nëse duhet (FOTO LAJM) Edi Rama, kur e dha lajmin për ndërtimin e Xhamisë së Madhe në Tiranë ka cituar profetin Muhamed. “Në mos gaboj Profe
Filmi antiIslam, gjykata amerikane e heq nga You Tube SHBA-Një gjykatë apeli në Amerikë ka urdhëruar Google të heqë nga You Tube filmin anti-islam, i cili shkaktoi protesta t
KMSH përkujton Profetin Muhamed (FOTO-LAJM) Shqipëria është i vetmi vend në Europë, që ka një harmoni dhe bashkëjetesë mes komuniteteve të ndryshme fetare. Kështu u
Milan, dy asa nën mëngë për "Profetin" (FOTO LAJM) Milan vazhdon të interesohet për fantazistin e Lazios di Anderson Hernanes de Carvalho Viana Lima, i njohur nga të gjith
Pakistan, të premten, ditë nderimi për Profetin Muhamed Qeveria pakistaneze u ka bërë thirrje myslimanëve në këtë vend, që këtë të premte ta shndërrojnë në një ditë zyrtare të
Francë, publikohen karikatura të profetit Muhamed E përjavshmja satirike franceze 'Charlie Hebdo' publikoi një seri të karikaturave që tallin profetin Muhamed. Botuesi i
KMSH shpall esenë më të mirë për Profetin Muhamed (FOTO) Komuntiteti Musliman i Shqipërisë ka shpallur fituesin e esesë më të mirë për Profetin Muhamed. Në kuadër të Muajit të V