999 rezultate për

profesorit

"Si u dënua ish-përkthyesi i Enverit", historia tragjike e profesorit që mblidhte letrat te plehrat Publikohet historia e panjohur e Gjergj Komninos me origjinë nga fshati Mbrezhdan i Këlcyrës, i cili pasi kishte studiua
Nxënësi i vendos pistoletën në kokë profesorit (VIDEO) Ky është momenti i tmerrshëm kur një nxënës, 17 vjeç i një shkolle të mesme katolike në Argjentinë, i drejton pistoletë
Prokuroria akuza ndaj Profesorit në Gjakovë: Ngacmoi seksualisht 27 nxënës Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale
Flet shkenca: Kujtimet ndikojnë në të ardhmen tuaj Sipas një studimi të fundit kujtimet janë të nevojshme për të ardhmen, kjo pasi kur njeriu përpiqet të imagjinojë të ard
Universiteti i Prishtinës tronditet nga vdekja e profesorit Ka ndërruar jetë profesori i Universitetit të Prishtinës Mehdi Jashari. Ai ishte ligjërues që nga vitit 1983. Rekt
Futbollisti i Rusisë: Ndaj Spanjës është ndeshje boksi mes nxënësit dhe profesorit Sulmuesi i Rusisë, Artem Dzyba, nuk i trembet përballjes me Spanjën, por thotë se në këtë mënyrë ekipi mund të mësojë.
In Memoriam: Para profesorit Feti Veseli, heshtim si nxënës që kujton njeriun e urtë Mbrëmë pas mesnate, në qytetin Bienne të Zvicrës ndërroi jetë profesori i njohur nga Likova, Feti Veseli. Feti Vesel
Historia e dhimbshme e profesorit që u braktis nga shteti i Kosovës Dikur ligjëronte para biologëve e ekologëve të së ardhmes në Kosovë. Tani, pensioni nuk i mjafton as për të blerë ndonjë
Nxënësi masakron profesorin, poston në internet selfie e më pas kryen vetëvrasje Policia e Moskës është duke hetuar një vrasje që ka shokuar gjithë vendin pasi nxënësi i një shkolle profesionale ka vra
Kujtimet ndikojnë në të ardhmen Sipas një studimi të fundit kujtimet janë të nevojshme për të ardhmen, kjo pasi kur njeriu përpiqet të imagjinojë të ard
Fitoi ndeshjen ndaj "profesorit", Zidane: Kualifikimi ende i hapur Skuadra e Zinedine Zidane fitoi në "Allianz Arena", me rezultatin 1-2 ndaj Bayern Munich. Trajneri francez pas ndeshjes
400 studentë i këndojnë poshtë shtëpisë profesorit me kancer (VIDEO) 400 studentët e Nashville i kanë bërë një surprizë mësuesit të tyre të sëmurë me kancer, duke i kënduar këngë lutjeje.
Profesori i Ekonomikut në mëshirë të fatit, apel për ndihmë për djalin e sëmurë Një apel i hapur tashmë është përhapur në mënyrë virale në rrjetet sociale dhe më tej, për dhënien e kontributit për dja
Studenti ia hedh profesorit tymin e cigares në fytyrë (VIDEO) Një student 18 vjeçar është filmuar teksa profesorit ia gjuan tymin e cigares në fytyrë. Ngjarja ka ndodhur në Arkansas,
Kur studenti ka të njëjtin emër me profesorin Emri i njëjtë me profesorin bëri që një student të zbavitej pak me shokun e tij, i cili kishte nevojë për mbështjetjen e
Dy persona shkaktuan helmimin e nxënësve dhe profesorit 13 nxënës dhe 1 profesor nga shkolla e mesme ekonomike "Arseni Jovkov" përfunduan dje në Toksikologji dhe në spitalin e
Ja se si nxënësit vallëzojnë në varrimin e profesorit (VIDEO) Gjatë varrimit të një profesori në një shkollë në Zelandën e Re, nxënësit kanë tronditur njerëzit e pranishëm në ceremon
Çfarë surprize! Thierry Henry bën mësuesin (VIDEO) Surprizë e bukur nga ana e ish yllit të Arsenal Thierry Henry. I maskuar me paruke dhe me syze francezi vendosi të vizit
Ja si do të jetë Milani i Seedorf (FOTO LAJM) Clarence Seedorf ka mbërritur në Milano duke nisur kështu aventurën tij të parë si trajner, në drejtimin e ish skuadrës
“Katovica”, Nano: Broçkull e Servetit Ish –kryetari i Partisë Socialiste, Fatos Nano reagon ndaj akuzave të profesorit të socialistëve Servet Pëllumbi, lidhu