E FUNDIT/ Rikthehen protestat studentore, studentët të pakënaqur me premtimet
999 rezultate për

profesor

Habit fituesi i Nobelit për shkencë: Pas 30 vitesh do takohemi me alienët Një ‘gjuetar planeti’ që fitoi çmimin Nobel në fushën e shkencës, i cili zbuloi planetin e parë jashtë sistemit tonë die
Profesori i shkencave që vishet si Spider-Man (VIDEO) Moises Vasquez është 27 vjeçari meksikan dhe jep mësim në departamentin e shkencave veshur si spiker-man. Ai tregon s
"Telefoni po vret telefoninë! Profesorë, menaxhera e deri te kryetar partie, të gjithë llapaqena" Nga Artan Fuga Llogje Vëmendja e opinionit publik tërhiqet nga skandalet, ngjarjet e ditës, deklaratat e po
Profesori i njohur bën deklaratën e fortë: Sot nuk do uroj as fëmijët e as mësuesit, vajtja në shkollë ska kuptim Ditën e sotme ka filluar viti i ri shkollor për kopshtet, shkollat fillore ato 9 vjeçare dhe të mesme. Në total janë 386
Gjyqtari me titull "Profesor" nuk kalon vettingun Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendos shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Ilir Mustafaj. A
Kandidat për Kushtetuesen, gjyqtari me titull "Profesor" përballet me Vettingun (FOTO LAJM) Vazhdon procesi i vettingut ku këtë rradhë pritet të paraqitet në seancën e dytë Ilir Mustafaj, gjyqtar u Gjykatës së Ti
Pse është maji kaq i ftohtë? Flasin shkencëtarët Muaji maj i këtij viti do të futet në histori si një nga më të këqijtë nga pikëpamje meteorologjike, për shkak të temper
Mban titullin profesor por punon roje, mjeku i QSUT mendon largimin (FOTO LAJM) Florian Toti, është një nga mjekët e QSUT i cili ashtu sikundër e ka shprehur dhe në postimin e tij në "Facebook", po me
Pendarovski nxjerr prapaskenat e bisedimeve me Blerim Rekën Hapin e parë që presidenti i ri i shtetit, Stevo Pendarovski e ka marrë sapo është sistemuar në rezidencën presidenciale
Një profesor kroat do të zgjidhë problemin me ariun e Prizrenit Një profesor nga Universiteti i Zagrebit pritet që ta zgjidhe të gjithë ‘hallakamën’, e krijuar në vend ditëve të fundit
Lëshohet alarmi, alienët po rrëmbejnë vajzat bullgare Gazeta bullgare “Telegraf” ka botuar si kryesor tregimin për rrëmbimet e supozuara të jashtëtokësorëve, të cilat, siç th
Profesori universitar zgjidh dilemën, pse arusha po sillet nervoze në Prizren? Vendimi për vrasjen e “Arushës së Murrme” në Prizren, i marrë nga Drejtorati Qendror i Inspekcionit për Pylltari dhe Gju
PS-së nis pazarin e votave për bashkinë e Kamzës (FOTO LAJM) Edhe pse nuk wshtw ende e qartw nwse zgjedhjet lokale tw pwrcaktuara nw Qershor, do tw zhvillohen apao jo, duket se puna
Profesori jep detaj shokues: Shoferi nuk ka frenuar Profesori Stoimko Zllatkovski nga Fakulteti Teknik në Manastir, për 1TV dje tha se ende po përgatitet dokumentacioni i d
Vajza flet për avokatin Halilaj, a kanë pasur marrëdhënie? E mitura nga Drenasi e cila dyshohet se është keqpërdorur seksualisht nga hetuesi policor dhe profesori, ka mohuar të ke
Pedagogia shqiptare: Ty, Vankovska që i gëzohesh tragjedisë, pa të pështyrë nuk të lë! Nga pedagogia Gjyla Çeliku Kur të lindësh nga prindër me urrejtje, ti reflekton urrejtje dhe prania ime në vendin tim
Prokuroria akuza ndaj Profesorit në Gjakovë: Ngacmoi seksualisht 27 nxënës Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale
Shokohet gazetari, profesoresha i heq të gjitha gjatë intervistës (VIDEO) John Humphrys, gazetar i BBC Radio 4, ka përjetuar ndoshta momentin më të sikletshëm të karrierës së tij. Në studio ai k
Senati i UP-së nesër vendos për profesorin që ngacmoi seksualisht studenten Senati i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” nesër do të mbajë mbledhjen e rregullt dhe në rend dite për disku
Profesori dhe përkthyesi i njohur të gjuhës frënge i bashkohet nismës për mbjelljen e pemëve Që prej viteve ‘70, profesori dhe përkthyesi i njohur i gjuhës frënge, Ilia Lëngu, është një nga vizitorët më besnikë të