999 rezultate për

profesionit

Foshnja vdiq për shkak të neglizhencës së doktorit, mjekut i hiqet licenca për 6 muaj Gazetari Artur Çani në emisionin “Ajsberg” trajtoi mbrëmjen e sotme një ngjarje të vjetër, ku si pasojë e neglizhencës s
Juristja shqiptare tërbon instagramin, shfaqet pa të brendshme (FOTO LAJM) Redona Koçi është një prej vajzave shqiptare më tërheqëse në rrjetet sociale. Ajo është cilësuar si “juristja më seks
Vettingu u mbyll dyert e profesionit të skualifikuarve dhe të dorëhequrve nga procesi "Prokurorët dhe gjyqtarët e skualifikuar apo që janë dorëhequr gjatë procesit të Vettingut nuk do të pranohen nga Shoqat
Studimet flasin vetë, ky është numri i orëve që kaloni në gjumë sipas profesionit! Gjumi, miku dhe armiku i shumë prej njerëzve. Disa e dashurojnë, të tjerë nuk i kanë marrëdhëniet fare të mira me të…E r
Arjan Çani tregon profesionin që të kishte po të mos ishte gazetar Arian Çani është një nga gazetarët më të përfolur në televizionet shqiptare. Emisioni i tij “Zonë e lirë” transmetohe
Kur Bajram Rexhepi i kthehej profesionit të mjekut pas detyrës së kryeministrit Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ndërroi jetë sot pas një hemorragjie cerebrale në Turqi. Rexhepi ka lindu
Taravari i përgjigjet VMRO-së: Askush nuk mund të më zmbrapsë nga misioni im! Pas deklaratës së VMRO-DPMNE-së e cila i kërkonte ministrit të Shëndetësisë, Arben Taravari, të ecte me këmbë në tokë, k
3 mësues e 12 mjekë humbasin të drejtën e profesionit pas ngeljes në provime 3 mësues dhe 12 mjekë kanë humbur të drejtën e profesionit, kjo për shkak të ngeljes në provimin e shtetit. Lajmi në fja
Lekaj: Kolegë pse e shkele betimin Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Pal Lekaj në llogarinë personale në rrjetin social Facebook ka reagua
Ariana Grande ndahet nga i dashuri Angazhimet profesionale duket se ka qënë shkaku i ndarjes së Ariana Grande dhe Big Sean. Prej disa javësh ata nuk janë m
Rama: Do ti kthejmë lirinë profesionit të mësuesit Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama uroi sot mësuesit me rastin e 7 marsit. Gjatë një bashkëbisedimi me një grup mësuesis
Gabimet Mjekësore, ligj për sigurimin e profesionit të mjekut "Arsyet e hapjes së proçeseve gjyqësore ndaj institucioneve ofruese për gabimet mjekësore janë kryesisht mjekim i gabuar
Top 50 golat e "Pleshtit" (VIDEO) Të gjithë flasin për të pasi me golat dhe lojën mahnit këdo që ndjek futbollin. Edhe kundërshtarët e duan pasi me të spo
Ushtrimi i profesionit, pas praktikës mësuesit japin provimin e shtetit Të diplomuarit e degës së mësuesisë përveç praktikës mësimore do të duhet ti nënshtrohen edhe provimit të shtetit për të
Perjashton te birin nga trashegimia per shkak te profesionit Jasper Duncombe, producenti i filmave porno, me prejardhje aristokrate, i njohur me pseudonimin “Porno baron”