999 rezultate për

prof

Me 13 profile fallco, arrestohet 27-vjeçari përndjekës Një 27-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet për përndjekje dhe për falsifikim kompjuterik.
"Punë ka, por s'ka profesionistë", Raporti i ILO: Dembelizëm i lartë i të rinjve në Shqipëri Shqipëria i ka përmirësuar treguesit e punësimit si raport me veten ashtu edhe me Rajonin në këto tre dekada të tranzici
Profesori shqiptar nga Presheva thyen rekordin botëror Mensur Hyseni profesor i kulturës fizike, nga fshati Rahovicë (Preshevë) është regjistruar në librin e madh të rekordev
Ndahet nga jeta anestezisti, Shehu: I ri provoi cinizmin e regjimit, por humbi betejën me virusin e egër Një tjetër mjek ka humbur jetën nga Covid në Shqipëri. Bëhet fjalë për anestizist-reanimator, Aleksandër Hoxha. Shumë
Është Zonjë e Parë e SHBA-ve, por Jill Biden nuk heq dorë nga profesioni i saj (FOTO LAJM) Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden, do të vazhdojë të punojë me kohë të plotë si mësuese, pavarësisht se burri i saj është
Ndahet nga jeta profesori i njohur i Fakultetit Ekonomik Ditën e sotme është ndarë nga jeta profesori i njohur Luigji Vaso, i cili ka dhënë mësim në katedrën e Universtetit Ekon
Heq dorë përfundimisht nga muzika, zbulohet profesioni i ri i Zanfina Ismailit (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur, Zanfina Ismaili është shkëputur përfundimisht nga industria e muzikës. Lajmin e bëri të ditur vetë
Do t'ju buzëqeshë fati nga të gjitha anët, ç'kanë parashikuar yjet gjatë datave 11-17 janar Dashi: Të lindurit në shenjën e Dashit që kanë ndërmarrë projekte të punës gjatë javëve të fundit, tashmë kanë rastin t’
Debutim për tu harruar për Rrahmanin, Gattuso: Është profesionist i madh, do ketë mundësi të tjera Ndonëse iu bashkua Napolit që në verën e kaluar, Amir Rrahmani vetëm dje pati mundësinë të luajë nga minuta e parë me fa
Gattuso: Më vjen keq për Rrahmanin, është profesionist i madh dhe do t'i ketë mundësitë e veta Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, thotë se i vjen keq që, siç e quan ai, një profesionit i madh si Amir Rrahmani e bë
Dikur i martuar me Klaudia Pepën, i ati i ndalon Albi Nakos nuse balerinë (FOTO LAJM) Koreografi dhe balerini i njohur Albi Nako ishte së funmdi i ftuar në emisionin "Wake up" në Top Channel. Ai rrëfeu shum
"Më plas shpirti", Albi Nako flet si rrallëherë për sëmundjen që e largoi nga skena (FOTO LAJM) Balerini shumë i njohur për publikun shqiptar, Albi Nako, ishte i ftuar ditën në emisionin “Wake Up” në “Top Channel”, k
Ky është horoskopi për datën 4 janar 2021 Dashi Duhet të mundoheni që të përshtateni me një periudhë ndryshimesh dhe zgjidhjesh. Do t’iu duhet të vini rregull
HOROSKOPI/ Mësoni si do të nisë java e parë e këtij viti për secilën shenjë Dashi Duhet të mundoheni që të përshtateni me një periudhë ndryshimesh dhe zgjidhjesh. Do t’iu duhet të vini rregull
Profesionet që do paguhen më shumë në Shqipëri në 2021 Viti që sapo u mbyll ishte një vit shumë i vështirë në të gjitha aspektet, një sfidë e pa provuar dhe as e përfytyruar m
​Osmani: FSK po shndërrohet në ushtri moderne Ushtruesja e detyrës së presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani u është drejtuar ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës
HOROSKOPI/ Puna dhe dashuria, çfarë kanë rezervuar yjet për sot DASHI Duke patur parasysh stinën mund t’i kushtoni vetes një udhëtim si fillim pushimesh. Do t’ju bënte mirë të zgjidhn
COVID-19 i merr jetën profesorit të njohur COVID-19 i ka marrë jetën profesorit Nehat Sokali, bashkëshortit të kryetares së PS-së në Kukës. Lajmin e ka bërë të
ZYRTARE/ Blerim Xhemaili rikthehet aty ku nisi karrierën si profesionist Mesfushori 34-vjeçar Blerim Xhemaili është rikthyer në kampionatin zviceran, pasi ka vendosur të nënshkruajë për dy sezo
Pas suksesit në "La Casa de Papel", "Profesori" fiton një rol të ri (FOTO LAJM) Alvaro Morte i “Money Heist” ka fituar një rol të ri në një projekt filmik. Projektuesi kriminal i “Money Heist”, Pro