999 rezultate për

prof

Lajm i mirë! Kjo vaksinë anti-covid ofron 100 përqind mbrojtje 28 ditë pas injektimit Një lajm i mirë vjen nga kompania që punoi vaksinën anti -covid Johnson& Johnson. Profesori i Politikave Shëndetësor
Brez i djegur? Koronavirusi godet shanset e punësimit të të rinjve Instituti Gjerman i Tregut të Punës dhe Profesionit, IAB ka hulumtuar se kush i vuan më së shumti pasojat e krizës së Co
Habit qytetari në Urën Vajgurore: Jam profet, UFO-t më kanë përd*unuar dhe më tregojnë sekretet Një njeri i cili e quan veten "profet", nga qyteti i Urës Vajgurore deklaron se është rrëmbyer nga UFO-t dhe se është pë
Vrasja e Billës, del një tjetër i dyshuar që prokuroria i ka marë kampionët e ADN Zgjerohet rrethi i të dyshuarve për vrasjen e Hekuran Billës. Pas përftimit të një profili ADN-je në njërën nga makinat
Rama nga Elbasani: Ata që mbarojnë arsimin profesional e kanë më të lehtë të punësohen Kryeministri i vendit Edi Rama ditën e sotme po zhvillon një bashkëbisedim me qytetarët e Elbasanit. Në fjalën e tij
Operohet në zemër foshnja vetëm 7 ditëshe në QSUT (FOTO LAJM) Një foshnje vetëm 7 ditëshe i është nënshtruar një operacioni të rrallë në zemër në Qendrën Spitalore Universitare në Ti
Vllaznia sot feston 102 vjetorin, i pari klub profesionist në Shqipëri 102 vite më parë në Shkodër themelohej i pari klub profesionist në Shqipëri, Vllaznia Shkodër. Teksa sporti më i dashur
Kryeministri i "fiksuar" pas Instagramit, por ndjek vetëm këto dy profile personash (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama shquhet për faktin se është një nga politikanët më aktivë në mediat sociale. Ai aktualisht ndod
HOROSKOPI/ Kjo e martë do të jetë mjaft pozitive për të lindurit e kësaj shenje Dashi Kjo e martë pritet të jetë e mbushur me shumë nervozizëm, ndaj mundohuni që të mbani veten nën kontroll, në mën
Me 13 profile fallco, arrestohet 27-vjeçari përndjekës Një 27-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet për përndjekje dhe për falsifikim kompjuterik.
"Punë ka, por s'ka profesionistë", Raporti i ILO: Dembelizëm i lartë i të rinjve në Shqipëri Shqipëria i ka përmirësuar treguesit e punësimit si raport me veten ashtu edhe me Rajonin në këto tre dekada të tranzici
Profesori shqiptar nga Presheva thyen rekordin botëror Mensur Hyseni profesor i kulturës fizike, nga fshati Rahovicë (Preshevë) është regjistruar në librin e madh të rekordev
Ndahet nga jeta anestezisti, Shehu: I ri provoi cinizmin e regjimit, por humbi betejën me virusin e egër Një tjetër mjek ka humbur jetën nga Covid në Shqipëri. Bëhet fjalë për anestizist-reanimator, Aleksandër Hoxha. Shumë
Është Zonjë e Parë e SHBA-ve, por Jill Biden nuk heq dorë nga profesioni i saj (FOTO LAJM) Zonja e Parë e SHBA, Jill Biden, do të vazhdojë të punojë me kohë të plotë si mësuese, pavarësisht se burri i saj është
Ndahet nga jeta profesori i njohur i Fakultetit Ekonomik Ditën e sotme është ndarë nga jeta profesori i njohur Luigji Vaso, i cili ka dhënë mësim në katedrën e Universtetit Ekon
Heq dorë përfundimisht nga muzika, zbulohet profesioni i ri i Zanfina Ismailit (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur, Zanfina Ismaili është shkëputur përfundimisht nga industria e muzikës. Lajmin e bëri të ditur vetë
Do t'ju buzëqeshë fati nga të gjitha anët, ç'kanë parashikuar yjet gjatë datave 11-17 janar Dashi: Të lindurit në shenjën e Dashit që kanë ndërmarrë projekte të punës gjatë javëve të fundit, tashmë kanë rastin t’
Debutim për tu harruar për Rrahmanin, Gattuso: Është profesionist i madh, do ketë mundësi të tjera Ndonëse iu bashkua Napolit që në verën e kaluar, Amir Rrahmani vetëm dje pati mundësinë të luajë nga minuta e parë me fa
Gattuso: Më vjen keq për Rrahmanin, është profesionist i madh dhe do t'i ketë mundësitë e veta Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, thotë se i vjen keq që, siç e quan ai, një profesionit i madh si Amir Rrahmani e bë
Dikur i martuar me Klaudia Pepën, i ati i ndalon Albi Nakos nuse balerinë (FOTO LAJM) Koreografi dhe balerini i njohur Albi Nako ishte së funmdi i ftuar në emisionin "Wake up" në Top Channel. Ai rrëfeu shum