999 rezultate për

produkteve

A përhapet koronavirusi nëpërmjet ushqimeve? Ja ç’thonë ekspertët Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave dëshiron të kujtojë publikun se nuk ka asnjë provë që pandemia koronavirus
Çmime stratosferike për ilaçe e fruta-perime, e pësojnë keq 6 biznesmenë (VIDEO) Policia ka vijuar kontrollet për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, produkteve u
DETAJET/ Çfarë do të kufizohet nga nesër në orën 13:00 deri të hënën në orën 05:00 Lëvizja e njerëzve dhe automjeteve në Shqipëri do të jetë nga ora 05 e mëngjesit deri në 13 të mesditës duke nisur nga d
Masat kundër koronavirusit, shmangni dezinfektuesit e përgatitur nga ju! Instituti i Lartë i Shëndetit (ISS) nuk rekomandon produkte ‘bëjini vetë’ për të dezinfektuar duart tuaja si një masë pa
Nike ndalon shitjet e produkteve të Kobe Bryant Pas aksidentit qw i mori jetwn legjendws sw NBA-sw, Nike ka vendosur tw ndalojw shitjen e produkteve qw mbajnw emrin e K
Grekët japin shembull, sjellin 200 ton ndihma për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri Mediet fqinje raportojnë se Kryqi i Kuq Grek ka sjellë sot në Tiranë më shumë se 200 ton ndihma për të prekurit nga tërm
11 muajt e taksës, ulën importin nga Serbia për 99 për qind (VIDEO) Taksa 100 % ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës në 11 muajt sa është zbatuar, ka ul importin nga këto s
CUMMINS Power Generation risillet në Shqipëri nga AON shpk Një ndër markat më të njohura në botë të motor-gjeneratorëve CUMMINS(kamins) Power Generation, risillet në Shqipëri nga
Çfarë i ndodh organizmit kur nga ushqimi eliminoni produktet e qumështit Produktet e qumështit janë të pasura me materie ushqyese dhe të domosdoshme për organizmin, mirëpo një numër i madh njer
Masa drastike nga Instagram, heq postimet e dietave dhe kirurgjisë kozmetike Ndalimi i produkteve të dobësimit dhe kirurgjia kozmetike. Ndryshimi do të përhapet edhe në Facebook. Thuajini lamtumirë
Hamë kalbësira që bëhen edhe sallam; Bllokohen tonelata me mish pule të kontaminuar nga Brazili utoriteti Kombëtar i Ushqimit njofton se në Tiranë janë gjobitur 3 subjekte me aktivitet “Supermarket”, nga ku u konstat
AKU ndalon hyrjen e 46.2 ton produkteve të pasigurta nga Brazili AKU ka ndaluar hyrjen e 46.2 tone produkte të pasigurta nga Brazili për në territorin shqiptar si dhe ka ndëshkuar me 5.
Çmenduri, Kim fitoi shumën marramendëse vetëm 1 minutë pas nxjerrjes në treg të produkteve (FOTO LAJM) Ditën e djeshme Kim Kardashian hodhi në treg linjën më të re të të brendshmeve në formë korseje. Për këtë linjë ylli
Shkak i ngrohjes globale, ushqime më të shtrejnta dhe me të pashëndetshme Sipas një raporti të nxjerrë së fundmi nga disa organizata të ngrohjes globale, shumë shpejt ushqimi do të bëhet më i sh
Kosova kërcënon Maqedoninë me reciprocitet (FOTO LAJM) Kosova i ka dërguar letër zyrtare Qeverisë së Maqedonisë së Veriut duke kërkuar që t’i largojë barrierat që i janë vendo
Tregtonin produkte të skaduara, AKU gjobit 14 biznese Autoriteti i Kontrollit të Ushqimeve (AKU), ka gjobitur sot 14 subjekte, për produkte të skaduara, pas kontrolleve në të
Zbritini pamjes tuaj 10 vjet vetëm me mjatë dhe limon Këto 2 përbërës të thjeshtë do t’ju ndihmojnë të rinovoni lëkurën tuaj dhe të dukeni 10 vjet më të rinj brenda natës!
AKU bllokon 193 kg produkte të skaduara (FOTO LAJM) Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 193.2 kg produkte ushqimore të cilave u kishte kaluar afati i konsumimit që n
AKU bllokon në kufi 762 kg produkte ushqimore të skaduara (FOTO LAJM) Janë bllokuar 762 kg yndyrë gatimi e skaduar në Pikën e Inspektimit Kufitar në Morinë. Ngarkesa me këto produkte isht
Nëse jeni në mëdyshje të hani apo jo bulmet, lexoni këtë më parë Ekzistojnë lloj- lloj tezash, që lidhen me konsumin ose jo të produkteve të bulmetit. Ama në këtë artikull po ndajmë nj