999 rezultate për

prodhuesit

Francë/ Prodhuesit derdhin 50.000 litra verë në shenjë proteste (FOTO LAJM) Si shenjë proteste ndaj verës së lirë të importuar në Francë, prodhuesit e verës në Sete të Francës, pranë Montpelie, ka
Kosova mund të eksportojë vetëm biskota drejt BE-së Ministria e Tregtisë dhe Industrisë organizoi punëtorinë ku u prezantua Marrëveshja e Stabilizim Asocimit, mundësitë e m
Loja me akcizën / Si po sulmon Qeveria prodhuesit vendas Në dhjetor të vitit 2013, kur qeveria e re i mëshonte pa pushim gjendjes së mjerueshme ekonomike që kishte trashëguar ng
Prodhuesit e qumështit "sulmojnë" me produktet e tyre qeverinë (VIDEO) Prodhuesit e qumështit në Kosovë kanë qëlluar me produktet e tyre oborrin e qeverisë në Prishtinë në shenjë pakënaqësie,
Prodhuesit e qumështit bllokojnë rrugën Prishtinë-Ferizaj-Shkup Për disa minuta me rradhë anëtarët e Shoqatës së prodhuesve të qumështit dhe përpunues të tij kanë bllokuar rrugën Prish
Kush humbet nëse Rusia “shpërthen”? nga Virginia Harrison, CNN Partnerët tregtarë, shtete apo biznese qofshin, po shohin me shqetësim të thellë pë
Lushnja organizon panairin e agrobiznesit Lushnja i rikthehet traditës së zhvillimit të panaireve, për promovimin e prodhimeve bujqësoro-blegtorale. Rreth 50 subj
Panariti më Lundër: Gati vula e cilësisë për prodhuesit që plotësojnë kriteret Ministri i Bujqesise, Edmond Panariti u shpreh sotz se tashmë eshte gati vula e cilësisë dhe kriteret për t’u pajisur me
Meta në Lushnje: Bujqësia të ndahet nga klientelizmi Kryetari i Kuvendit Ilir Meta shprehu sot mbështetjen për prodhuesit dhe eksportuesit e prodhimeve bujqësore. Gjatë një
Aston Martin për fëmijët pasanikë (FOTO-LAJM) Një Aston Martin me përmasa të vogla për fëmijë. Bëhet fjalë për një makinë të vërtetë e cila mund të ecë në rrugë sikur
ZTE synon të shesë 60 milionë smartfonë në 2014-n Për vitin 2014 kompania kineze ZTE synon të shesë më shumë se 60 milionë smartfonë në mbarë botën. Për vitin e kaluar kj
Më shumë fuoristrada dhe 4x4 në 2014 (FOTO-LAJM) Viti 2014 do të sjellë në tregun e automjeteve shumë Fuoristrada dhe automjete 4x4. Sipas ekspertëve deri në vitin 2016
Sensorë në ujërat e zeza për të gjetur prodhuesit e bombave (FOTO-LAJM) Shkencëtarët suedezë kanë prodhuar sensorë të cilët mund të instalohen brenda tuneleve të ujërave të zeza dhe të përdore
VV: Bujqit e Prishtinës të lënë në mëshirën e fatit Aktivistë të Qendrës së Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë kanë qëndruar sot, më 12 shtator 2013 në fshatin Barilevë. Sh
Në vend të foshnjës 28-vjeçarja kishte kokainë (FOTO-LAJM) Hiqet sikur shtatzënë por një 28-vjeçare nga Kanadaja nuk i ka shpëtuar kontrollit në aeroportin e Bogotës pasi në bark
Prodhimet serbe, më të pëlqyerat në Kosovë Përkundër plotësimit të të gjitha normave ndërkombëtare, prodhuesit e Kosovës ende e kanë të vështirë të zënë vend në tr
AKB kërkon politika më të favorshme për prodhuesit Kryetari i Aleancës Kosovare të Biznesit, Agim Shahini në një prononcim për Radio Kosovën shprehet se jo gjithmonë ligje
Makinat elektrike pritet të "pushtojnë" botën Automjetet elektrike janë gjenerata e ardhshme e mjeteve motorike që do të pushtojë rrugët në të gjithë botën. Industria
Maqedonia, barrierë për biznesin kosovar Kompania vendore për prodhimin e miellit M&Sillos për katër muaj ka humbur 1 milion euro qarkullin në saje të embargos q
Robotët po zëvendësojnë punëtorët Teknologjia në fushën elektronik po përparon me hapa të shpejta. Fabrika e Philips Electronics Drachten, në Holandë ka n