999 rezultate për

prodhuesit

OBSH: Plot 70 vaksina gati të testohen te njerëzit Ekzistojnë 70 vaksina të koronavirusit në zhvillim global, me tre kandidatë që tashmë kanë nisur testimin te njerëzit. K
"Prodhuesit" bëhen të pasur, jo konsumuesit Ka shumë përkufizime për atë që do të thotë të jesh i pasur. Të qenit i pasur është më shumë çështje mendësie se çësh
Njihuni me verën më të shtrejtë në botë dhe vendlindjen e saj Rekordin për shishen e verës më të kushtueshme në botë, nuk e mbajnë as verërat e vreshtave franceze as ato të Toskanës,
Pse makinat në SHBA nuk kanë drita mjegulle nga pas Rregullorja 48 e Kombeve të Bashkuara e adoptuar nga Komisioni Ekonomik i Kombeve të Bashkuara për Evropë obligon prodhu
I morëm lekët edhe në '97! Si u mashtruan prodhuesit e Duhanit në Lushnje Fermerët e duhanit në Lushnje janë mashtruar nga një firmë, e cila u ka marrë prodhimin e dy viteve duhan dhe nuk u ka d
Kosova "fundos" importet nga Serbia, Shala shpjegon arsyet e vendimit Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka shkruar në Facebook, pasi qeveria mori vendim që të ngris në 100 pë
Haradinaj kërkon që Kosova të prodhojë mall si të Kinës Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i cili është duke marrë pjesë në hapjen e edicionit të dytë vjetore të Konventës
Rikallo nuk jep zgjidhje për prodhuesit e mjedrave Prodhuesit e mjedrave e ngritën vazhdimisht shqetësimin e tyre për çmimin e ulët që ato kanë këtë vit në treg, e ministr
Kosova mbron me ligj 21 produkte vendore Qeveria e Kosovës sot ka marrë vendim për mbrojtjen më ligj të 21 produkteve vendore. Kësisoj, të gjitha frutat dhe p
Mashtrimi me djathin që hamë, në vend të qumështit prodhuesit i hedhin niseshte Konsumatori shqiptar vazhdon të mashtrohet çdo ditë nga tregtarët, të cilët shesin djath. Shumë herë kemi dëgjuar se
Këto sekrete, prodhuesit e ushqimeve nuk do të t’i tregojnë kurrë (FOTO LAJM) Është thuajse zakon që në raftet e dyqaneve marrim atë që na tërheq syri, e që mbase nuk është më e mira. Pamja e bu
Kush po përfiton prej zhvlerësimit të euros? Tre janë përfituesit e mëdhenj ndaj zhvlerësimit të valutës në vend, sipas Arben Shkodrës, Sekretar i Përgjithshëm i Bas
Maqedoni, prodhuesit e duhanit kërkojnë rritjen e çmimit Prodhuesit e duhanit në Maqedoni janë duke kërkuar që përveç subvencioneve, për shkak të harxhimeve të larta, të ketë ed
Veseli siguron prodhuesit vendorë se do të hartohet ky ligj Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim përfaqësuesit e Klubit të Prodhuesve të K
Prodhuesit e bukës në Tiranë i bashkohen nismës për ndalimin e qeseve Furrat e bukës në Tiranë do të heqin nga përdorimi qeset plastike, duke i zëvendësuar ato me qese letre. Bashkia e T
Shqipëria heq çmimin e referenës për patatet nga Kosova Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Memli Krasniqi, ka thënë se nga sot prodhuesit e patates mund të e
Franca do të ndalojë automjetet me naftë dhe benzinë Ministri francez i Mjedisit, Nicolas Hulot,deklaroi të enjten se qëllimi i tyre është që prodhuesit e automjeteve në ve
Makinat me hidrogjen e ardhmja e automjeteve (FOTO) Kohët e fundit, prodhuesit e makinave po orientohen gjithmonë e më shumë drejt zhvillimit të makinave me hidrogjen.
Alfa Romeo Stelvio ul çmimin në krahasim me rivalët (FOTO LAJM) Prodhuesit Alfa Rome dhe FCA North America, sjellin së bashku modelin Stelvio me çmimin bazë prej 39 mijë eurove. Në
Kina liberalizon tregun e kripës pas 2 000 vitesh Pas më shumë se 2 000 vjetësh monopol shtetëror i pakundërshtueshëm, Kina liberalizoi më në fund tregun e kripës. Li