999 rezultate për

prodhimit

Pfizer merr vendimin drastik: Do të zvogëlojë dërgesat në Evropë Laboratori amerikan i Pfizer ka paralajmëruar se nga java e ardhshme do të ketë një rënie në dërgesat e vaksinave Covid
Arrihet konsensusi, Italia miraton paketë e re 4 miliard euro Koalicioni qeverisës, i udhëhequr nga partia anti-estabilisment, Lëvizja 5 Yje dhe partia e qendrës së majtë PD, ranë da
"Film reaksionar e armiqësor", ngjarja në Kinostudio që alarmoi udhëheqjen dhe kryqëzoi 12 kineastë Publikohen disa dokumenta arkivore të nxjerra nga një dosje voluminoze e Arkivit Qendror të Shtetit të cilat i përkasin
COVID-19/ Sejko: Banka e Shqipërisë parashikon rënie të prodhimit kombëtar në -6% Banka e Shqipërisë vlerëson se goditjet nga pandemia Covid-19 në ekonomi do të jenë të forta këtë vit. I ftuar në em
Efektet e Covid-19: Në Shqipëri pritet rritje e prodhimit të kanabisit Në Shqipëri, e cila është një prodhues i barit të kanabisit për tregjet europiane, kultivimi i kësaj bime pritet të rrit
Lehtësoi masat ndaj COVID 19, shtohet numri i rasteve në Gjermani Vetëm një javë pasi Gjermania lehtësoi masat kundër koronavirusit, autoritetet raportuan për rritje të lehtë të rasteve
Bilanc lufte në Itali, Conte merr vendimin drastik Pandemia që po merr mijëra jetë njerzish në Itali ka shtyrë autoritetet të mbyllin të gjitha aktivitetet e prodhimit në
VOA: Drejt prodhimit të një vaksine për koronavirusin Vaksina e parë e mundshme kundër koronavirusit është në fazën drejt testimit tek njerëzit. Kanë kaluar vetëm gjashtë
Drejt prodhimit të një vaksine për koronavirusin Vaksina e parë e mundshme kundër koronavirusit është në fazën drejt testimit tek njerëzit. Kanë kaluar vetëm gjashtë
Llogari bankare dhe disa automjete, dalin detaje nga aksioni ndaj mafiozit italian që u kap në Durrës SPAK ka nxjerrë në dritë detaje të reja në lidhje me sekuestrimin e pasurive të Giovanni Di Cosimo, një shtetas italian
Modelet e makinave që “jetuan” më shumë sesa e menduan kompanitë e prodhimit (FOTO LAJM) Në kohët e sotme, kompanitë e makinave duket sikur prezantojnë modele të reja vit pas viti. Larmia e versioneve, dizenjo
Kjo reklamë futi në sherr tre gjigantët e prodhimit të makinave Kompanitë e prodhimit të makinave, pretendojnë se Chevrolet ishte shumë nënçmuese në reklamën e re Shume kanale telev
Mungon malli vendas, "tërbohen" çmimet tek Pazari i Ri Mungesa e prodhimit vendas ka bërë që në këtë muaj gusht, çmimet e frutave dhe të perimeve të kenë një rritje mjaft të m
Ndërron jetë miliarderi i famshëm Miliarderi francez i aeronautikës dhe medias, Serge Dassault, ka vdekur në moshën 93 vjeçare, njoftoi e përditshmja fran
Kodi ‘sekret’ që zbulon ku është prodhuar telefoni juaj Të gjithë jemi sadopak kurioz kur bie fjala tek vendi i prodhimit të celularit që kemi, kjo pasi kemi dëgjuar për shumë
Del harta, objektivat që do të shkatërrohen nga SHBA-të (FOTO LAJM) Ndërkohë që SHBA, Franca dhe Britania e Madhe janë duke u përgatitur për një sulm të afërt ndaj ushtrisë së regjimit të
3 aksione në pak orë, si u grabit kasaforta me 70 milionë lekë në Korçë Mbrëmjen e kaluar në fshatin Dishnicë në Korçë u grabit një fabrikë e prodhimit të bojrave. Autorët ende të paidentif
Lufta e tankeve, Gjermania i jep goditjen e fortë Turqisë pas operacionit në Siri (FOTO LAJM) Përdorimi i tankeve të prodhimit gjerman "Leopard I" nga turqit në operacionin "Dega e Ullirit" në Siri ka acaruar jo pa
Nga bankat te spitalet e industria, bizneset dalin në shitje Rënia e normave të fitimit, maturimi në disa sektorë, mungesa e financimeve bankare dhe investitorëve të huaj, bashkë me
Pamjet sekrete e prodhimit të Apple dhe torturës mizore ndaj puntorëve (FOTO LAJM) Punëtorët e në një fabrikë kineze që prodhojnë pjesë për Apple duhet të punojnë nga 10 orë në kushte të vështira dhe nuk