999 rezultate për

prodhimin

Pesë të vdekur nga zjarri në fabrikën për prodhimin e vaksinave në Indi Së paku pesë persona vdiqën nga një zjarr që shpërtheu në një fabrikë që ishte në ndërtim e sipër në Indi. Fabrika ishte
Zbuloni dobitë shëndetësore që gjenden në një filxhan me çaj kamomili dhe dafine Çajrat janë të shkëlqyera për përkujdesjen shëndetësore. Përveçse kanë një shije të mirë, çajrat e përgatitur në shtëpi
Ç'po ndodh brenda garës multi-miliard dollarëshe për prodhimin e vaksinës kundër COVID-19 Epidemia e koronavirusit ka vërshuar në të gjithë globin, ndërsa ekspertët thonk se parandalimi i saj mund të arrihet pë
Toshiba zyrtarisht nuk do të prodhojë më kompjuterë Toshiba zyrtarisht nuk do të prodhojë më kompjuterë. Vitet që shkuan nuk ka prodhuar as laptopa. Por, tani përfundimisht
Këngëtari me famë botërore heq dorë nga muzika, arsyeja do t'ju habisë (FOTO LAJM) Ed Sheeran ka hedhur poshtë kitaren e tij për t’u marrë me prodhimin birrës. Ylli 29-vjeçar thuhet se po bën markën e
Rama nxjerr videon nga Malësia e Madhe: Do të punësojmë fermerët (VIDEO) Kryeministri Edi Rama këtë të hënë e ka nisur me pamje nga Tamara e Malësisë së Madhe teksa premton vende të reja pune.
Alketa Vejsiu bën gjestin e madh për të mposhtur COVID-19: 40 rrobaqepësës do të qepin maska! "I jam ofruar Ministrisë së Shëndetësisë, për prodhimin e masakve..." Në një lidhje në emisionin “Opinion” edhe moder
Kishte vetëm një muaj në Angli, çfarë u gjet në apartamentin e 19 vjeçarit shqiptar Policia britanike ka arrestuar një 19 vjeçar i përfshirë në prodhimin e kanabisit. Brenda apartamentit së tijështë gj
Erdogan ndalon prodhimin e cigareve elektronike: Pini çaj! Në një event për duhanpirjen, Erdogan tha se kompanitë e duhanit “po pasurohen duke helmuar njerëzit”, dhe tregoi se ka
iPhone po shitet më shumë sesa prodhohet Gjenerata e re e iPhone po shitet aq mirë sa që Apple nuk po arrin t’i përmbushë kërkesat e tregut në të gjithë botën, s
Ky është shteti që ndalon prodhimin, shitjen dhe importin e cigareve elektrike Qeveria indiane ka miratuar një vendim i cili ndalon prodhimin, shitjen dhe umportin e cigareve elektrike. Këtë lajm
Kina shënon rritjen më të dobët industriale në 17 vjetët e fundit Rritja e prodhimit industrial në Kinë muajin e kaluar ra në nivelin më të ulët në më shumë se 17 vjet. Taksat e Shteteve
Shpërthim në fabrikën e fishekzjarreve, 23 të vdekur (VIDEO) Të paktën 23 persona kanë humbur jetën dhe 14 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i madh në një fabrikë fishekzjarr
Qeveria bën "prapa kthehu", ul taksën për plastikën Taksa mbi lëndet e para primare, te cilat importohen per prodhimin e artikujve te plastikes ne vend, të ulet nga 25 leke
Mediat britanike i bëjnë shqiptarët si drejtues mafie por policia kap vetëm disa roje fabrike Ndërsa mediat britanike vazhdimisht shpifin duke hedhur baltë te shqiptarët që janë drejtues mafie dhe kanë në dorë gjit
Erdogani kthen sytë nga kanabisi për të rimëkëmbur ekonominë turke Turqia po rrit prodhimin e kanabisit në të gjithë vendin për të përmirësuar ekonominë e vendit. Kultivimi i drogës në
Arrestohet një person në Shkup, i zbulohet laborator droge në shtëpi Sektori i Pubëve të Brendshme në Shkup ka dorëzuar deri tek Prokuroria Themelore personin N.B. (31) nga Shkupi, i dyshua
Putin bëhet gati për luftë, urdhëron prodhimin masiv të super raketave S-500 (VIDEO) Presidenti i Rusisë Vladimir Putin urdhëroi prodhimin masiv të raketave të avancuara anti-ajrore S-500. Vendimi është
ZTE ndërpret prodhimin e smartfonëve pas sanksioneve amerikane Pas telefonave të mençur ZTE në shumë vende nuk janë më në dispozicion në Kinë, kompania duhet të pranojë probleme. M
Policia arreston dy persona, zotër të një laboratori droge Në fshatin Moranë të Shkupit, MPB-ja arrestoi dy persona nga Aerodromi të cilët në një shtëpi pushimi kanë pasur një lab