999 rezultate për

procesin

Zhul i vërtetë! Bllokohen 257 kg mish që mbahej në kushte mizerabël (FOTO LAJM) 257 kg produkte mishi janë bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Nga kontrolli i ushtruar rezultoi se subjekti
Rama-deputetëve: Bëhuni gati, fushatën e hapim në 31 maj Kryeminstri Edi Rama mblodhi sot Grupin Parlamentar të Partisë Socialiste për të folur për procesin zgjedhor të 30 qersh
Ky është rrëfimi i dëshmitarëve për rastin Monstra Në seancën e sotme të rastit “Monstra” folën dy dëshmitarë, të cilët tashmë ishin dëgjuar në procesin e parë gjyqësorë.
SHBA: Marrëveshje Kosovë-Serbi me njohje reciproke Zyrtarë të Ambasadës së SHBA-së në Prishtinë kanë thënë se e mbështesin dialogun mes Kosovës dhe Serbisë të lehtësuar ng
Kiracovski: Pendarovski po udhëheq bindshëm Sekretari i përgjithshëm i LSDM-së dhe shef i shtabit zgjedhor, Aleksandar Kiracovski menjëherë pas mbylljes së kutive t
Weber për shkëmbimin e territoreve: Thaçi donte amnisti për vete, Mogherini falsifikoi procesin “Shkëmbimi i territoreve po diskutohet sepse Federica Mogherini e falsifikoi procesin që të mbajë punën e saj, ndërsa Ha
Fëmija juaj ka vështirësi në të lexuar? Si ta kuptoni nga se vuan A ju ka ndodhur ndonjëherë kur keni qenë fëmijë, që teksa hapnit faqen e një libri shkronjat apo gërmat të vallëzonin? A
Reagim rrufe i OSBE ndaj Bashës: Po minon demokracinë Vetëm disa minuta pas votimit në PD për të djegur mandatet ka reaguar menjëherë OSBE duke paralajmëruar Lulzim Bashën se
Ministrja e Arsimit sulmon pedagogët: Janë partiakë Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka shkruar në rrjetin spcial Facebook se shumë studentë duan të kthehen në mësim, por
Fëmija juaj ka vështirësi në të lexuar? Si ta kuptoni nëse vuan nga disleksia A ju ka ndodhur ndonjëherë kur keni qenë fëmijë, që teksa hapnit faqen e një libri shkronjat apo gërmat të vallëzonin? A
Zaev: Kosova të mësojë nga unë sesi bëhen marrëveshjet Procesi i Prespës mund të jetë një shembull i zgjidhjes së mosmarrëveshjes midis Beogradit dhe Prishtinës, tha kryeminis
Basha tregon kush do përzgjedhë kandidatët për deputetë në PD Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, pas një takimi me me përfaqësues të Partisë Konservatore britanike, deklaroi se PD ka mi
Detaje të tmerrshme për procesin e statusit të veteranit 16 mijë e 379 është numri i veteranëve që kanë aplikuar për marrjen e pensionit të veteranit në Ministrinë e Punës dhe M
Kërcënohet me vdekje Agim Bahitiri Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka arritur sot në adresë të tij.
Ky është lajmi më i keq për Maqedoninë këto 30 vjet Nga Ervin Shkulaku Edhe pse këtë muaj Maqedonia ishte në qendër të Bashkimit Evropian, SHBA-e sërish referendu
Moska vë re përpjekjet e SHBA për të ndërhyrë në procesin zgjedhor rus Moska ka parë përpjekje për të ndërhyrë në zgjedhjet e ardhshme ruse që vijnë nga SHBA, tha një diplomat i lartë rus.
Hoxha në Paris, kërkon mbështetje për liberalizimin e vizave Sot në Paris, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka takuar në Pallatin d'Orsej, ministren e Çështjeve evrop
Motra e Encës vendos të bëjë buzët dhe tregon të gjithë procesin (VIDEO) Po të mos e kishte motrën e famshme sigurisht që famën do e fitonte edhe ajo vetë për faktin se është akoma e vogël ndër
Ivanov: Për çdo propozim, duhet të marrim dokumente zyrtare Presidenti Gjorge Ivanov pas takimit të liderëve, në të cilin është diskutuar për negociatat me Greqinë tha se ai për pr
Si po dështon Pacolli në procesin për njohje të reja Barbadosi është shteti i fundit që e ka njohur pavarësinë e Kosovës. Më këtë, numri i njohjeve ka arritur në 116. Njohja