999 rezultate për

procesi

Detaje të tmerrshme për procesin e statusit të veteranit 16 mijë e 379 është numri i veteranëve që kanë aplikuar për marrjen e pensionit të veteranit në Ministrinë e Punës dhe M
Zv.kryeministri paralajmëron BE-në: Liberalizoni vizat përndryshe kështu reagojmë Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, dhe zëvendëskryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka folur rreth procesit të li
Nevina flet hapur: Kam pasur propozime të ekzagjeruara, nuk i kam pranuar Moderatorja e njohur e ekranit Nevina Shtylla ka qenë e ftuara e sotme në emisionin e pasdites në Top Channel, “Ftesë në
Kërcënohet me vdekje Agim Bahitiri Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është kërcënuar me vdekje përmes një e-maili që ka arritur sot në adresë të tij.
Sot zhvillohet konkursi për polic, 2 700 aplikantë për 150 vende Sot, 2700 aplikantë do t’i nënshtrohen konkursit për të qenë pjesë e Patrullës së Përgjithshme në Policinë e Shtetit.
Ky është lajmi më i keq për Maqedoninë këto 30 vjet Nga Ervin Shkulaku Edhe pse këtë muaj Maqedonia ishte në qendër të Bashkimit Evropian, SHBA-e sërish referendu
Thaçi paralajmëron skenar ogurzi për vizat, a po tregohet e padrejtë BE? Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka mbajtur një konferencë për media pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës,
Zëvendësoi tërë bujë Marinën, Fjoralba largohet nga Procesi Sportiv Në sezonin që lamë pas Fjoralba Ponari prezantoi përkrah Edi Manushit në “Procesin Sportiv”. Vetëm një ditë më parë u
Maqedonia nis betejën e reformave me 40 persona Tre ditë para referendumit, do të nis procesi i Skriningit i cili paraqet një nga gjashtë proceset të cilat duhet të kry
UEFA takim me Skënderbeun për të shmangur CAS-in Para se Skënderbeu të shkojë në CAS, çështja e turkimeve do të ketë një tjetër ndalesë. Është parashikuar që në fillim t
LDK me iluzione, mendon se e ndalën Thaçin në Bruksel Lidhja Demokratike e Kosovës vlerëson se arsyeja kryesore e dështimit të takimi të sotëm në Bruksel ka të bëjë me zhvill
Moska vë re përpjekjet e SHBA për të ndërhyrë në procesin zgjedhor rus Moska ka parë përpjekje për të ndërhyrë në zgjedhjet e ardhshme ruse që vijnë nga SHBA, tha një diplomat i lartë rus.
Dimitrov: Nuk duam dhurata nga BE Politikanët mund të bëjnë tërë karrierën dhe të jetojnë me kontest të pazgjidhur, ndërkaq munden edhe të përkushtohen dh
Urdhër i rreptë: Nxënësit shqiptar ndalohen me ligj të marrin celularin në shkollë Duke filluar nga ky vit i ri shkollor që do të nisë në vjeshtë, nxënësit shqiptar do të ndalohen kategorikisht të marrin
Liburn Aliu përplaset në kuvend me Visar Ymerin Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka kundërshtuar rezolutën e PSD-së për dialogun me Serbinë. Ai tha se d
Vazhdon hyrja e emigrantëve në Shqipëri, opozita në heshtje të dyshimtë Tashmë ka përfunduar procesi për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe bashkë me të u harruan edhe "temat mëdha" të opo
Hahn mbërrin në Maqedoni, ditë e rëndësishme për anëtarësimin në BE Komisari për zgjerim dhe politikë fqinjësore evropiane, Johanes Han arriti sot në Shkup me rastin e fillimit të procesit
Edi Manushi tregon LIVE se do të largohet nga moderimi i Procesi Sportiv Sezoni i ri televiziv duket se do të sjellë shumë ndryshime në ekranin e “Top Channel”. Pas lajmit se Juli Krisafi nu
Zaev: Javën e ardhshme vjen eurokomesari Hahn, fillon procesi i skriningut “Javën e ardhshme me ardhjen e eurokomesarit për zgjerim Johannes Hahn, do të fillojë procesi i skriningut”, tha sonte k
Negociata në 2019, cilat janë kushtet që duhet të plotësojë Shqipëria Hapja e negociatave është shtyrë për në 2019, dhe deri atëherë Shqipëria duhet të plotësojë disa kushte. Në dokumenti