999 rezultate për

procesi

Ja kur telefoni ju lajmëron që keni pranë dikë me COVID-19: Si funksionon procesi Ndërsa rastet e reja të koronavirusit shpërthejnë në gjithë botën, zyrtarët e shëndetit po kthehen te telefonat për të n
Kushi prezanton tre skenarët për procesin mësimor Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, tha se janë parashikuar tre skenarë për procesin mësimorë në shkolla, gjatë periudhës s
Shkencëtarët thonë se gjetën një mënyrë për t’i kthyer njerëzit 25 vite më parë Shkencëtarët izraelitë thonë se ata kanë arritur të përmbysin me sukses procesin biologjik të plakjes – duke përdorur ve
Grabitën 4.6 milion euro në Rinas, shtyhet procesi ndaj 7 të akuzuarve Gjykata e Posaçme ka shytyrë procesin ndaj 7 të akuzuarve për grabitjen e Rinasit, ngjarje e ndodhur, më 9 prill të viti
Pezullohet procesi për kandidatët e KLP, shkak bëhet vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka vendosur që të pezullohet procedura e shprehjes së interesit për kandidatë në Kë
Shkarkohet nga detyra kreu i prokurorisë së Apelit në Shkodër Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra kreun e prokurorisë së Apelit në Shkodër, Brahim Dragjoshi.
Rama zbulon përse u ndalua procesi i aeroportit të Vlorës dhe sulmon opozitën "Kemi vazhduar çdo ditë përpjekjet për ta rihapur procesin. Gara ndërkombëtare do hapet aty ku është lënë dhe aeroporti
PDK: Procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së tronditës, kërkojmë unitet mbarëkombëtar Partia Demokratike e Kosovës, fillimin e procesit gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së po e vlerëson, si një ndër ngjarje
Trump nis procesin gjyqësor, kundërshton votat deri në 10 shtete Demokrati Joe Biden është shpallur president i zgjedhur i SHBA-ve, por Donald Trump nuk është dorezuar ende dhe po plani
Fillimi i procesit në Hagë, shansi për ndryshim në Kosovë Ndoshta moralisht nuk është krejt në rregull, por disa duhet të jenë gëzuar për lajmin, edhe sepse largimi i Thaçit nga
Dërgimi në Hagë i ish-krerëve të UÇK-së, Grubi: Është dështim i një procesi 20-vjeçar Duke filluar nga e hëna e ardhshme, ish-krerët e UÇK-së do të dalin të dëshmojnë përpara Gjykatës Speciale të Hagës.
Dorëheqja e Thaçit, Rama: Procesi absurd ndaj tij do të vulosë pastërtinë e UÇK-së Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me konfirmimin e aktakuzave të Speciales ndaj presidentit Thaçi, si dhe për d
Hoti pozitiv: Kosova nuk ka mbetur mbrapa me hapat drejt BE-së Kryeministri Avdullah Hoti në seancën e sotme plenare ka thënë se Kosova nuk ka mbetur mbrapa në procesin integrues në B
Olta Gixhari pozon duke i dhënë gji djalit: Procesi me i bukur në botë (FOTO LAJM) Aktorja Olta Gixhari po e shijon në maksimum mëmësinë dhe e shpenzon të gjithë kohën e saj me të voglin, Amar. Ajo po
Artan Hoxha publikon videon brenda parcelës me hashash ku kryhet procesi i tharjes (VIDEO) Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në emisionin “Opinion” disa imazhe të regjistruara në zona të ndryshme të vendit, ku s
Mbyllet procesi i parë i garës për hetues të BKH, skualifikohen 229 kandidatë Mbyllet procesi i shqyrtimit të aplikantëve fillestarë për tu bërë pjesë e Byrosë Kombëtare të Hetmit. Përmes një njo
Ambasada e SHBA-ve: Jemi të angazhuar që procesi i Vetingut të vazhdojë Ambasada amerikane në vendinn tonë ditën e sotme ka njoftuar se SHBAT-të janë angazhuar që të shohin procesin e vetingut
Dikur moderatore, Ilda Bejleri ironizon publikisht "Procesin Sportiv" (FOTO LAJM) Në nisje të sezonit të ri televiziv, pas karantinës, të gjithë u surprizuam pasi u vu re mungesa e Ilda Bejlerit në emis
Gjiknuri akuza opozitës: Jo kërkesa të njërës palë, doni të zvarrisni procesin Mazhoranca dhe opozita e bashkuar nuk kanë mundur të bien në një mendje deri më tani në mbledhjen e Këshillit Politik që
Mbyllet procesi i votimit të kandidatëve, kush janë 23 demokratët e përzgjedhur nga shkodranët Procesi i votimit të kandidatëve në degën e Shkodrës ka përfunduar. Si rezultat janë zgjedhur 23 kanidatë për të kal