999 rezultate për

proceseve

8 ushqimet që parandalojnë plakjen Me plakjen nënkuptojmë atë grup fenomenesh që çojnë në degradim progresiv të qelizave. Zbulimet më të fundit shkencore r
Mësiç vlerëson Marrëveshjen e Prespës: Pikënisja e proceseve integruese Ish-presidenti kroat Stipe Mesiç, i njohur për qasjen e tij pozitive ndaj shqiptarëve ka vlerësuar Marrëveshjen e Prespë
Thaçi përkujton vendimin që siguroi pavarësinë e Kosovës Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi përmes një statusi në llogarinë e tij në "Facebook", ka kujtuar përvjetorin e tetë të
Haradinaj: Do të kemi një përfshirje më të gjerë në qeverisje Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, ka thënë se kanë pasur mundësi të kthehen në seancë edh
Thaçi: PDSH do jetë opozitë konstruktive dhe përkrahëse e shqiptarëve Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë priti në takim ambasadorin e Francës në v
LSDM: Ndërkombëtarët kërkuan zhbllokimin urgjent të Kuvendit Lidhja social demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp, ka thënë se proceset demokratike së shpejti do
Rusia miraton ligjin për transmetimin e proceseve gjyqësore Duma shtetërore e Rusisë e ka miratuar legjislacionin me të cilin shtohet kufizimi i transmetimeve të drejtprdrejta të p
Hahn: Zgjedhjet nuk nënkuptojnë fund të proceseve reformuese në Maqedoni Në përgjigjen e eurokomisionerit për zgjerim, Johannes Hahn, dhënë për ”Radio Evropa e Lirë”, thuhet se me marrëveshjen
Haxhiu: Thaçi është njeriu i duhur për postin e Presidentit Deputeti i PDK-së Bekim Haxhiu ka deklaruar se Hashim Thaçi është njeriu i duhur për postin e Presidentit të vendit.
Zanieri: Të vazhdojnë reformat demokratike Sekretari i përgjithshëm i OSBE-së Lamberto Zanieri në takimet në Shkup i ka inkurajuar liderët politikë që të vazhdojnë
Thaçi takon ambasadorin e Holandës: PDSH pjesë e proceseve demokratike Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi priti sot në selinë e partisë ambasadorin e Mbretërisë së Holandë
"Nxehet" Ban: Zgjidheni krizën Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon është shprehur se ndihet i brengosur nga kriza politike që ka përfshirë K
Ja vetitë magjike të lëngut të karotës Për dhëmbë më të shëndetshëm si dhe për forcimin e kockave na shërben mjaft mirë lëngu i karotës. Kjo pije magjike, në v
BDI jep llogari për 2011-2014 Funksionarët e lartë të BDI-së sot prezantuan raportin e llogaridhënies para kryetarit të tyre Ali Ahmeti dhe përfaqësue
Kroaci-Shqipëri, marrëveshje për Partneritetin Evropian (FOTO-LAJM) Ministria e Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane e Kroacisë dhe ministria e Jashtme e Shqipërisë nënshkruan këtë të
Studentët nga Shkupi urojnë Berishën për Pavarësinë Ish-kryeministri Sali Berisha priti sot nje përfaqësi të studentëve të Universitetit shtetëror të Tetovës në Shkup dhe u
Mos i akuzoni të varfrit për ikje dhe “tradhti” Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut theksoi se problemi i largimit të qytetarëve të Kosovës është
Hoxhaj falenderon Zvicrën për perkrahjen e proceseve në Kosove Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim ambasadoren e Zvicrës në Kosovë,
Mërgata bartëse kryesore e proceseve politike dhe ekonomike në Kosovë Mërgata kosovare ka qenë bartëse kryesore e proceseve politike dhe ekonomike në Kosovë. Kështu u vlerësua në konferencën
Raporti i KSHH: Zvarritja e proceseve gjyqësore, shqetësuese Komitetit Shqiptar i Helsinkit gjatë një raporti mbi respektimin e të Drejtave të Njeriut të publikuar gjatë ditës së so