999 rezultate për

procedures

Kushtetuesja merr vendimin e parë pas 3 vitesh Gjykata Kushtetuese mori dje vendimin e parë në seancën plenare, duke rrëzuar kërkesën e gjyqtarëve penalistë për Kodin
E RËNDË/ Humb jetën te dentistja 15 vjeçarja Një vajzë adoleshente ka ndërruar jetë gjatë një ndërhyrje kirurgjikale në gojë për vendosjen e telave të dhëmbëve në Br
BE thirrje Kosovës të miratojnë Kodin e rishikuar të Procedurës Penale Zyrtarët nga Kosova dhe Bashkimi Evropian gjatë një mbledhje online ditën e djeshme dhe sot, diskutuan zhvillimet gjatë
Dhunoi gruan, gjykata i cakton masën me paraburgim Gjykata Themelore në Gjilan ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj të pandehurit B. P. në kohëzgjatje prej 30 (tridhj
Vazhdojnë arrestimet vip në Maqedoni, në pranga ish-kryetari i një komune (FOTO LAJM) Policia me urdhrin e prokurorit publik sot në mëngjes e ka arrestuar ish-kryetarin e Komunës së Karposhit, Stevço Jakimo
Ndahet nga jeta zv.Drejtori i SHÇBA-së Ndahet nga jeta në moshën 61-vjeçare pas një ataku kardiak, Zv.Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimit për Çështjet e Brends
Miliarderi i diamanteve vdes gjatë operacionit për zmadhimin e pen*sit Një miliarder i biznesit të diamanteve ka ndërruar jetë, pasi pësoi një infarkt gjatë proçedurës për zmadhimin e penisit
30 ditë burg për ushtarin që abuzoi me të miturën Prokuroria ia ka caktuar 30 ditë paraburgim pjesëtarit serb të FSK-së, i cili dyshohet se ka dhunuar një të mitur në fsh
Mijallkov mbetet në qeli Këshilli Penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1, e ka refuzuar ankesën e ish shefit të Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbul
Prezantohet Rregullorja e Re e Inspektoratit Qendror për Përcaktimin e Procedurës së Inspektimeve Në ambientet e Qendrës për Hapje dhe Dialog (COD) pranë Kryeministrisë, nën drejtimin e Zëvendëskryeministres së Republi
Detaje nga përleshja e armatosur në Kumanovë Prokurori i Prokurorisë Themelore Publike Kumanovë ka dhënë urdhër për zbatimin e procedurës kundër dy personave nga nën
Gjykata i jep një goditje pronës së VMRO-DPMNE Me kërkesë të Prokurorisë Speciale Publike, gjykatësi i procedurës paraprake të Gjykatës Themelore Shkup solli vendim me
Duka kundër FIFA-s për hapjen e proçedurës disiplinore ndaj Xhakës dhe Shaqirit Ideja për hapjen e procedurës disiplinore nga FIFA për Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin tashmë është shndërruar në temën
PD nxjerr faktet, çfarë bëri Xhafaj gjatë kohës kur demokratët ishin në çadër Partia Demokratike ka denoncuar sot një rast të falsifikimit të dokumenteve shtetërore nga Fatmir Xhafaj. Ditën e sot
Arrestohet një polic në Maqedoni, u kap duke shitur marijuanë Prokurori përkatës publik i Prokurorisë Publike Koçan, ka dhënë urdhër për zbatimin e procedurës hetimore kundër një pol
Kadriu: Vendim skandaloz për rastin e Almirit Vendimin për të dënuar me 6 vite burg, Boban Iliqin, vrasësin e 4 vjeçarit Almir Aliu, epkserti juridik Bekim Kadriu e v
Gjermania nuk e njeh patentën e shoferit të Maqedonisë, ankohen qytetarët "Ndonëse gjatë kohë kërkohet zgjidhja e këtij problemi, qytetarët vazhdojnë të përballen me gjoba. Janë rreth 100 mijë v
Apeli lë në liri policët e dyshuar në përfshirjen e vrasjes Gjykata e Apelit e ka lënë në fuqi aktvendimin e Gjykatës Themelore në Mitrovicë, të datës 12 shkurt sipas të cilit isht
Gjykata merr vendimin e radhës për Milaim Zekën Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka vazhduar edhe për 30 ditë të tjera masën e arrestit shtëpiak, deputetit të Kuvendit
Dogana nxjerr në shitje dru me çmim të ulët, ja ku mund t'i blini Tash kur dimri po afrohet, kërkesat për shitje të drurëve janë rritur. Përveç shitësve që nëpër rrugë dalin shesin dru,