999 rezultate për

procedure

Kushtetuesja merr vendimin e parë pas 3 vitesh Gjykata Kushtetuese mori dje vendimin e parë në seancën plenare, duke rrëzuar kërkesën e gjyqtarëve penalistë për Kodin
Çarja e rrugës së Borshit në dysh, KLSH nis verifikimin e procedurave të ARRSH Kontrolli i lartë i shtetit ka ngritur një grup kontrolli për të verifikuar të gjithë proçedurën e realizuar për punim
Kuvendi i Kosovës pushim, mbi 100 projektligje mbesin në procedurë Puna e Kuvendit të Kosovës gjatë sesionit pranveror ka qenë minimale. Në 24 seanca plenare, vetëm 7 për qind të agjendës
E RËNDË/ Humb jetën te dentistja 15 vjeçarja Një vajzë adoleshente ka ndërruar jetë gjatë një ndërhyrje kirurgjikale në gojë për vendosjen e telave të dhëmbëve në Br
Vazhdojnë telashet për Barcelonën, hap procedurë disiplinore kundër Arthur Pas paraqitjeve jo të mirë, humbjes së titullit në La Liga dhe kritikave të shumta, Barcelonës tani i duhet të zgjidh ed
Testohet për Covid-19, Emina Cunmulaj ndan me të gjithë procedurën e dhimbshme (VIDEO) Modelja e njohur, Emina Cunmulaj, ka realizuar testin e Covid-19 për herë të dytë. Përveç rezultatit Emina ka treguar ed
BE thirrje Kosovës të miratojnë Kodin e rishikuar të Procedurës Penale Zyrtarët nga Kosova dhe Bashkimi Evropian gjatë një mbledhje online ditën e djeshme dhe sot, diskutuan zhvillimet gjatë
Mos shkoni tek zyrat, nga tani aplikoni online për pasaportën dhe kartën e identitetit Qytetarët që duan të nxjerrin pasaportë apo kartë identiteti mund të aplikojnë online, pa pasur nevojë të shkojnë në spo
Lehtësohet lëvizja për bizneset që rifillojnë sot nga puna, Rama sqaron procedurën për leje qarkullimin (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak më parë një video, teksa sqaron se është gati leje qarkullimi për bizneset që do
Kalon mocioni i VV-së, buxheti votohet me procedurë të përshpejtuar Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, është rikthyer në seancë për të njoftuar se kryetarët e grupeve parlamentare kanë kë
Kuvend, përplasje për ligjet e shumta para shpërbërjes Para deputetëve ka shumë ligje. Shërbimet e Kuvendit i radhitën në tryezat e tyre. Erdhën edhe akuzat e para, midis push
Rasti "Monstra", paralajmërohet për 50 dëshmitarë të rinj Procesi gjyqësor për lëndën “Monstra” vazhdon më 3 shkurt. Në seancën e sotme për vrasjen e pesëfishtë afër liqenit të S
Seanca e 130, cilat pika do të diskutohen sot në Kuvend? Kuvendi sot do ta mbajë seancën e 130-të në rend dite të së cilës janë Propozim-ligji për investime strategjike në Repub
"Vdekja" që shërohet, kjo procedurë mjekësore po shokon botën Mjekët kanë realizuar për herë të parë procedurën që quhet “jetë e pezulluar” e cila u mundëson më shumë kohë për të ope
Gafa me himnin e Shqipërisë, UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Francës Revista franceze L’Equipe raporton se incidenti me himnin e Shqipërisë në përballjen mes Francës dhe kuqezinjve në “Stad
Kurban Bajrami dhe plazhi, shqiptarët e Kosovës i mësyjnë Shqipërisë Festa e Kurban Bajramit ka sjellë fluks në pikën e kalimit kufitar të Morinës që në orët e para të mëngjesit të së shtun
KQZ shqyrton nesër procedurën për 13 Tetorin Pas kërkesës së aleatëve të PD-së, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka njoftuar një mbledhje ditën e nesërme. Mbledhja
Institucionet maqedonase zvarrisin procedurën gjyqësore, Morina ende prapa grilave Gjasat që Tomor Morina të lirohet nga paraburgimi sot, janë të vogla pavarësisht optimizimit të shprehur ditë më parë ng
Tërhiqet Rudina Hajdari: Të shtyhet hetimi i Metës (VIDEO) Kryetarja e Grupit të Demokratëve, Rudina Hajdari deklaroi sot se është kundër ngritjes së Komisionit Hetimor për shkar
Dhunoi gruan, gjykata i cakton masën me paraburgim Gjykata Themelore në Gjilan ka caktuar masën e arrestit shtëpiak ndaj të pandehurit B. P. në kohëzgjatje prej 30 (tridhj