999 rezultate për

procedurave

KQZ shqyrton nesër procedurën për 13 Tetorin Pas kërkesës së aleatëve të PD-së, Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka njoftuar një mbledhje ditën e nesërme. Mbledhja
Nisja e procedurave për shkarkimin e Metës, flet këshilltari i Presidentit Bledar Dervishi, këshilltar ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta ka qenë sonte në "A show" në News24 për të folu
Lirohen serbët e arrestuar në Brezovicë Ditën e djeshme në Brezovicë, Policia e Kosovës ka ndaluar tetë persona të nacionalitetit serb, të cilët dyshoheshin se
Heqja e kufirit Kosovë-Shqipëri bashkim apo lehtësim i procedurave? Kosova dhe Shqipëria synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim lehtësimin e procedurave të kalimit të njerë
Erdhi fundi i procedurave për marrëveshjen historike të Prespës Në NATO presin që deri më 15 shkurt në të dy vendet të përfundojnë të gjitha procedurat për Marrëveshjen e Prespës. Parl
Ministria e PDK-së punëson jashtë procedurave 104 persona Gjatë vitit që lamë pas Zyra Kombëtare e Auditimit (ZKA) ka gjetur se pjesa dërrmuese e institucioneve që marrin para ng
614 kg kokainë, kur do bëhet ekstradimi nga Gjemania i Arbër Çekajt Zv.ministri i Brendshëm Besfort Ramallari ka treguar se kur do të bëhet ektradimi i Arbër Cekajt. I ftuar në emisioni
Personi që po e drejton Policinë e Kosovës Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Policisë, Naim Rexha, do të ushtrojë pozitën e drejtorit të përgjithshëm, deri sa të e
Arrestohet hajduti i televizorëve në Vushtrri Hetuesit policorë në Vushtrri dje kanë arrestuar një person, i cili dyshohet se ka kryer një vjedhje të rëndë para dy di
Votuesit me dokumente të UNMIK-ut lejohet të votohet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve lejon votimin edhe me dokumente të UNMIK-ut, ndërsa për të votuar, mjafton të keni një ng
E FUNDIT/ Arrestohet një polic në Kosovë Pas hetimit rreth një mujor, Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) ka arrestuar sot një të dyshuar (zyrtar policor) me dy
Pasi mori "timonin", Rama hakmerret me ministrat e PD e LSI Kryeministri Edi Rama ka vendosur të pezullojë të gjitha prokurimet publike pa afat dhe ky vendim është miratuar të hyjë
E FUNDIT/ Astrit Patozi, përballë Bashës për kreun e PD-së Garës për kreun e Partisë Demokratike i është bashkuar sëfundmi edhe Astrit Patozi pas refuzimit disa ditor për shkak të
Kuvendi vendos datën, ja kur zgjidhet presidenti i ri Konferenca e Kryetarëve miratoi sot mbajtjen e raundit të parë të zgjedhjeve për presidentin e ri më 19 prill. Kjo
Meshkujt e famshëm shqiptarë që kanë bërë operacione estetike (FOTO LAJM) Gjithnjë e më shumë meshkujt po kërkojnë një ndryshim të vogël atje-këtu dhe si rrjedhojë shpenzojnë kohën në zyrat e op
Merkel kërkon përshpejtim të procedurave për deportimin e azilkërkuesve Kancelarja gjermane, Angela Merkel iu ka bërë thirrje zyrtarëve që merren me migracionin dhe autoriteteve të tjera relev
Nishani shpall fillimin e procedurave për plotësimin e vendit vakant në Gjykatën e Lartë Në zbatim të Ligjit Nr. 8588, datë 15.3.2000 “Për organizimin dhe funksionimin e Gjykatës së Lartë të Republikës së Shqi
Tafaj: Veprimi i Prokurorisë nën presionin e Qeverisë Ish-ministri i Arsimit, Myqerem Tafaj, ka reaguar ndaj dërgimit të çështjes në ngarkim të tij në gjykatë, duke theksuar
40 zyrtarë të dyshuar për shkelje të procedurave doganore Vetëm gjatë këtij viti Doganat e Kosovës kanë hapur rreth 19 çështje disiplinore për 40 zyrtarë të dyshuar për shkelje t
Anëtarët e Gjykatës së Lartë, Nishani hap aplikimet për kandidatët Presidenti Bujar Nishani ka bërë me dije se vijojnë procedurat për plotësimin e dy vendeve vakante në Gjykatën e Lartë.