999 rezultate për

procedurat

EKSKLUZIVE/ Qeveria nis procedurat, së shpejti taksë në autostradën Tiranë-Durrës Qeveria kishte planifikuar të bëntë me pagesë kalimin në disa akse kryesore në Shqipëri dhe revolta e kuksianëve disa ja
Ish-lideri katalan: Dëshira ime është të kthehem në këtë shtet Ish-lideri katalan, Carles Puigdemont ka thënë se shpreson që mund të jetojë në Beligjikë, pasi të kenë përfunduar proce
Prokuroria e Serbisë nis procedurat për arrestimin e Gjuriçit Prokuroria për krim të organizuar ka ndërmarrë të gjithë hapat e nevojshëm nga kompetencat e veta lidhur me arrestimin e
Pavarësisht se nuk janë plotësuar kriteret ministrja e PDK-së jep datë për liberalizimin Dhurata Hoxha, ministrja e Integrimeve Evropiane është shprehur se pas ratifikimit të demarkacionit në Kuvend, instituci
Këto janë procedurat dhe afatet për liberalizimin e vizave Artan Murati nga Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), ka sqaruar të gjitha procedurat dhe afatet për liberalizimin e vi
Zbulohet personi që kërcënoi kryeministrin Zaev Fotot dhe postimet që bëhen në rrjetet sociale mund të përdoren në gjitha procedurat gjyqësore në Maqedoni, gjithë dëshm
Lehtësohen procedurat për nënshtetësinë greke, si mund të përfitoni Greqia nxjerr rregulla të reja për dhënien e nënshtetësisë, në një lëvizje që sipas ministrit të Brendshëm Panos Skurlet
Taravarit iu morën ingerencat pasi shkeli procedurat ligjore Ka një kohë relativisht të gjatë që Inspektorati i Arsimit vuri në dukje parregullsi gjatë shkarkimit të drejtorëve të s
Këto janë procedurat deri te liberalizimi i vizave nëse demarkacioni votohet Ekspertja e integrimeve europiane, Jehona Lushaku, ka bërë thirrje që të votohet demarkacioni me Malin e Zi dhe ka shpje
Qeveria e Maqedonisë nis procedurat për operatorin e tretë celular Qeveria maqedonase është duke pregatitur kushtet për hyrje të operatorit të tretë celular në vend. Siç informoi në takim
Pas ratifikimit të demarkacionit këto janë procedurat për liberalizimin e vizave Java në vazhdim parashihet të jetë kritike dhe vendimtare për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi. Ndërsa vazhdon
Xhika tregon shokët: Unë vetëm firmosja Ditën e sotme ish-drejtori i ARRSH-së ka dëshmuar në prokurori në lidhje me akuzat që rëndojnë mbi të. Xhika ka dekl
Procedurat e punësimit në Gjermani tani zgjat vetëm 14 ditë Që prej nëntorit të vitit 2017, procedurat e vizave të punës për shtetasit e Ballkanit Perëndimor janë më të thjeshta dh
Ambasada e Gjermanisë nga 1 shkurti bën ndryshime në procedurat për viza Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka njoftuar se prej 1 shkurtit të këtij viti në ambasadë do të shtohet mundësia që për p
EULEX ndal procedurat e gjykimit të Oliver Ivanoviçit EULEX’i së shpejti me anë të një aktvendimi, do të ndali çdo procedurë ndaj Oliver Ivanoviçit, i akuzuar për krime lufte
Vjen “Thighlighting” trend i ri i operacioneve (FOTO LAJM) Një prirje e re e kirurgjisë plastike po përhapet në Hollivud, ndërsa femrat vazhdojnë përpjekjen e tyre të pandërprerë
50 mijë euro në valixhe, procedohet 61-vjeçari italian Një shtetas italian është proceduar penalisht pasi i janë gjetur 50 000 € në Pikën e Kalimit Kufitar në Durrës, për të c
Doni punë në Gjermani, ambasada gjermane njofton për procedurat e reja Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani. Përm
Masakra e Lushnjës, familjarët e autorëve bëhen gati të arratisen nga Shqipëria Ndërkohë që nuk janë kapur ende autorët e masakrës së Lushnjës ku mbeten të vrarë Jurgen Hoxha dhe Zamir Latifi, familja
Pavarësisht ankesave MASHT nis procedurat për bordin e ri Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) me kërkesë të kryeministrit Ramush Haradinaj në fillim të javës k