999 rezultate për

procedura

Çarja e rrugës së Borshit në dysh, KLSH nis verifikimin e procedurave të ARRSH Kontrolli i lartë i shtetit ka ngritur një grup kontrolli për të verifikuar të gjithë proçedurën e realizuar për punim
Ahmetaj sqaron procedurat dhe shuma që pagoi shteti për inceneratorët: Nuk u bë brenda ditës Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, sqaroi në emisionin “Opinion” kontratën për inceneratorët. Ministri iu përgjig
Greqia nuk heq dorë, vazhdon pa ndalur procedurat për zgjerimin me 12 milje në Jon Greqia vazhdon me procedurat për për zgjerimin e ujërave territoriale me 12 milje në detin Jon. Një gjë e tillë është
Qeveria e re: Arrihet marrëveshja në Mal të Zi, nuk do të tërhiqet njohja e Kosovës Opozita në Malin e Zi ka arritur një marrëveshje për formimin e qeverisë, të cilën e ka nënshkruar përpara gazetarëve e
Marrëveshja e detit, Greqia shpejton procedurat për bisedime me Shqipërinë Marrëveshja e detit ka shkaktuar një zhurmë të madhe në vendin tonë për shkak të deklaratës së kryeministrit grek se Gre
Radha kilometrike në Kakavijë, reagon Sandër Lleshaj Ministrit i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reguar në lidhje me situatën kaotike që është shkaktuar në pikën kufitare të Kak
Brescia nis procedurat pa humbur kohë, përfundon kontratën me Balotellin Balotelli është jashtë ekipit që nga rifillimi pasi pati debat me pronarin e Brescia Massimo Cellino. Këtë mëngjes, u
Vodhën 84 mijë euro duke klonuar kartat bankare, si e pësuan 3 durrsakët Policia ka finalizuar operacionin e koduar “BOOKING”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e mashtrimit kompj
Mblidhen protestuesit në shesh, e nisin me firmosjen e peticionit për rindërtimin e teatrit Krahas protestës që do mbahet në Bulevard, ka nisur edhe mbledhja e firmave për një peticion për rindërtimin e Teatrit K
UEFA nis proçedurat për rimbursimin e biletave të EURO 2020 UEFA ka nisur proçedurat për rimbursimin e biletave të shitura për Europianin e vitit 2020 i shtyrë për në verën e 2021-
I jepet drita jeshile marrëveshjes me Greqinë për punëtorët sezonalë, përfitojnë 10 mijë shqiptarë Shqipëria me Greqinë kanë arritur një marrëveshje për sa u përket punëtorëve sezonal në vendin fqinj. 7 mijë deri në 10
A do të dërgohet në karantinë? Pacolli: S’veproj kundër rregullave dhe ligjit Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka arritur në Prishtinë, por ka thënë se nuk e di nëse do të dërgohet në karantinë ose
"Javën e ardhshme nis procedura për Qeverinë e re, ja deri kur pritet të zgjasë koaliconi LDK-AAK-NISMA" Analisti politik, Arton Demhasaj ka thënë se presidenti Thaçi po insiston që shumë shpejtë të nisë procedurat për formim
Hamza: PDK nuk ka tërhequr projektligjet Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza ka mbajtur konferencë për media pas seancës së Kuvendit të Kosovës në
Koronavirusi lë Vlorën pa aeroport, Agjencia e Prokurimit Publik pezullon procedurat Situata që po kalon vendi si pasojë e koronavirusit ka bërë që të anulohen shumë projekte të rëndësishme në vend. Në
Nisin aplikimet për pagat e ''luftës'', procedura dhe kush e përfiton Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj ka sqaruar procedurën që duhet të ndjekin të gjithë ata të cilët përfito
Isa Mustafa u dërgon sms deputetëve të LDK-së: Vazhdoni procedurat për rrëzimin e Qeverisë Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, u ka shkruar mesazh deputetëve të tij, ku iu është bërë e qartë
Ende mister procedurat e autoriteteve shqiptare ndaj turkut "gylenist" Procedurat e ndjekura nga autoritetet shqiptare ndaj shtetasit turk Harun Çelik, i larguar nga vendi i tij si mbështetës
Sot pritet vetëm betimi i deputetëve, ja procedurat Pasditen e sotme do të mblidhen 120 deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Në seancën e sotme ko
Sot pritet vetëm betimi i deputetëve, procedurat që do ndiqen Pasditen e sotme do të mblidhen 120 deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Në seancën e sotme ko