999 rezultate për

procedurĂ

Votuesit me dokumente të UNMIK-ut lejohet të votohet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve lejon votimin edhe me dokumente të UNMIK-ut, ndërsa për të votuar, mjafton të keni një ng
Qeveria pret respektimin e marrëveshjeve ndërkombëtare për ekstradimin "Qeveria do të respektohen të gjitha marrëveshjet ndërkombëtare dhe standardet ndërkombëtare në raste të tilla dhe e gji
Sot komisioni shqyrton buxhetin por vështirë se vijnë këtë javë pensionet, ja procedura Komisioni për Buxhet dhe Financa të sot bënë shqyrtimin e parë të Projektligjit për Buxhetin e vitit 2017, dy javë pasi
Pavarësisht ankesave MASHT nis procedurat për bordin e ri Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) me kërkesë të kryeministrit Ramush Haradinaj në fillim të javës k
E FUNDIT/ Arrestohet një polic në Kosovë Pas hetimit rreth një mujor, Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) ka arrestuar sot një të dyshuar (zyrtar policor) me dy
Nuk ka ndarje? Angelina dhe Brad Pitt ndalin procedurat e ndarjes Angelina Jolie dhe Brad Pitt mesa duket nuk dëshirojnë më që të shkurorëzohen. Kështu së paku kanë pohuar për revistë
Ministri teknik sfidon Ramën, pezullon procedurat e dorëheqjes së krerëve të hipotekave Ministri Gazmed Bardhi ka sfiduar hapur kryeministrin Edi Rama pasi ka deklaruar se zyrtarët publikë që shkelin ligjin d
Regjistrimet në gjimnaze, ja procedurat dhe afatet Krahas garës për të hyrë në auditorët e universitetit, fundi i këtij muaji përkon edhe me konkurrimin për të zënë një ve
Pasi mori "timonin", Rama hakmerret me ministrat e PD e LSI Kryeministri Edi Rama ka vendosur të pezullojë të gjitha prokurimet publike pa afat dhe ky vendim është miratuar të hyjë
E FUNDIT/ Astrit Patozi, përballë Bashës për kreun e PD-së Garës për kreun e Partisë Demokratike i është bashkuar sëfundmi edhe Astrit Patozi pas refuzimit disa ditor për shkak të
Komuna e Vallandovës ngadalëson procedurat për Referendumin për xeheroren Kazandoll Edhe pse janë mbledhur 2213 nënshkrime, të mjaftueshme për kërkesat ligjore për të nisur procedurat për Referendum, akti
LSDM konteston kandidaturën e Aleksandar Nikolloskit I propozuari për ambasador të Maqedonisë në BE, Aleksandar Nikolloski, prezantoi tezat e tij të përfaqësimit të Maqedoni
Tatimet trokasin dhe tek Juventus FIFA e ka pastruar Manchester Unitedin ndaj çdo gabimi në transferimin rekord botëror të Paul Pogba. Organi qeverisës
Selimi nuk i komenton deklaratat e Avdullah Hotit: Presim procedurat Deklaratat e djeshme të kandidatit për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti se nuk do të hyjnë në koalicion as
Detajet, nxĂ«nĂ«sit e armatosur nĂ« ekskursion janĂ« tĂ« shkollĂ«s fillore ​Policia e KosovĂ«s, gjatĂ« njĂ« kontrolli tĂ« ushtruar ndaj disa nxĂ«nĂ«sve tĂ« cilĂ«t ishin nisur nĂ« ekskursion, gjeti d
Procesi i çregjistrimit të automjeteve, ja procedurat që duhet të ndiqni Ka nisur procesi i çregjistrimit, ose pagesës së pjesshme të detyrimeve për automjetet në vend. Drejtoria e Shërbimit
Vazhdojnë tensionet në Kuvendin e Maqedonisë, deputetët refuzojnë të largohen (VIDEO) Një situatë tejet e tensionuar është krijuar këtë pasdite në Kuvendin e Maqedonisë i përcjellë me fishkëllima, të bërtit
Sekuestrohen 168 fidanë kanabis në Malësi të Madhe, në kërkim kryeplaku Policia e Shtetit ka asgjesuar 168 fidanë kanabis në Malësinë e Madhe. Mësohet se policia kishte shpallur në kërkim
Kuvendi vendos datën, ja kur zgjidhet presidenti i ri Konferenca e Kryetarëve miratoi sot mbajtjen e raundit të parë të zgjedhjeve për presidentin e ri më 19 prill. Kjo
Presidente e vendit? Mimi Kodheli nuk refuzon Teksa kreu i Kuvendit pritet të mbledhë sot Konferencën e Kryetarëve për nisjen e procedurave për zgjedhjen e presidenti