999 rezultate për

problemit

Krime lufte ndaj civilëve serbë? Ish- zëdhënësi i DASH: Ky ishte 1% i problemit të luftës në Kosovë Ish- zëdhënësi i DASH, James Rubin në një intervistë për emisionin "Real Story" të Sokol Ballës në News24 nuk beson se s
"FP|: Palmer, me detyrën e vështirë të zgjidhjes së problemit Kosovë-Serbi Nga Robbie Gramer, Foreign Policy Departamenti i Amerikan i Shtetit pritet të njoftojë një të dërguar të ri sp
Macron ka një plan për zgjidhjen e problemit Kosovë-Serbi Vizita e presidentit francez, Emanuel Macron në Beograd e ka qartësuar interesin e Francës për zgjidhjen e problemit mes
Tre arsye përse partneri juaj nuk jua var në shtrat Ka 3 arsye kryesore që e bëjnë partnerin tuaj të humbasë dëshirën. Ja cilat janë ato: Puna është e dashura e tyre
Tre arsye përse partneri juaj nuk jua var në shtrat Ka 3 arsye kryesore që e bëjnë partnerin tuaj të humbasë dëshirën. Ja cilat janë ato: Puna është e dashura e tyre
Zbutet Gjuriç: Jemi gati për marrëveshje me Kosovën Drejtori i së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka thënë sot se vendi i tij do të fla
Edhe Irinej ankohet për taksën Kreu i Kishës Ortodokse Serbe (SPC), Patriarku Irinej, ka deklaruar se një nga parakushtet kyçe për zgjidhjen e problemi
Kryeministrja serbe: Zgjidhje problemit me Kosovën Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabić së fundmi ka deklaruar se shtetit serb do i duhet me pathetër të zgjidh çështj
Ju dhembin thembrat? Ja shkaktarët e vërtetë të problemit Rreth 40% e njerëzve ankohen çdo vit nga dhimbja e dhembrave sipas një sondazhi nga Shoqata Mjekësore Amerikane. Këpu
Zaev: Kemi marrë hapa konkret për zgjidhjen e problemit me deponin “Rusino” Janë ndërmarrë hapa konkrete për të zgjidhur problemet me deponinë në “Rusino”, tha kryeministri Zoran Zaev. Ai u takua
Sheshimi i problemit diplomatik është vetëm fillimi Arritja e një marrëveshjeje eventuale politike për emrin nuk do t’i japë fund problemit greko-maqedonas, për shkak se pr
Deponia në Strugë vazhdon të mbetët problem për qytetarët Asnjë lëvizje në drejtim të zgjidhjes së problemit me deponinë në Strugë, përkundër premtimeve për zgjidhjen e shpejtë t
Analisti Lepja tregon zgjidhjen e problemit me ajrin në Kosovë Analisti Fadil Lepaja ka komentuar ndotjen e ajrit në Prishtinë dhe për ndalimin e qarkullimit të veturave në kryeqytet.
Serbia këtë vit fokusohet te Kosova Zgjidhja e problemit të Kosovës do të jetë çështje kryesore politike e këtij vitit për Serbinë nga e cila varet drejtpër
Shtohet presioni për gjetjen e një zgjidhjeje për emrin e Maqedonisë Pas ngjarjeve të brendshme politike në Greqi, akuzat në relacion pushtet-opozitë dhe dallimet ndërmjet partnerëve të koa
Fillon zgjidhja e problemit të deponisë në Strugë Komuna e Strugës ka filluar me zgjidhjen e problemit të deponisë, e cila shkaktoi reagime të qytetarëve raporton Kanal 5
Zaev-Zvizdiç: Ballkani Perëndimor nuk është pjesë e problemit, por pjesë e zgjidhjes Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, sot zhvilloi takim me kryesuesin e Këshillit të Ministrave të Bosnjë e Hercegovinë
Masakra në Lushnjë, autori i tretë zbulohet prej problemit në të ecur Masakra në Lushnjë ku mbetën të vrarë dy persona dhe u plagosën dy të tjerë tronditi dhe bëi bëujë vetëm pak ditë më p
Struganët japin 15 ditë afat për zgjidhjen e problemit me deponinë Struganët u japin afat prej 15 ditëve autoriteteve lokale dhe qendrore ta zgjidhin problemin me deponinë e qytetit, përk
Si të zgjidhni problemin me pagjumësinë për 60 sekonda Teknikën shumë efektive 4 – 7 – 8, e cila i është përkushtuar përmirësimit të gjumit, nga tash edhe ju mund ta provoni.