999 rezultate për

prizren

Humb jetën një tjetër pacient nga COVID-19 në Kosovë Edhe një i prekur me Covid-19 ka vdekur pasditen e së dielës. Viktima është Q.K nga Komuna e Suharekës, e cila ishte
Nuk zbatuan masat anti-COVID, 12 lokaleve në Prizren i vihet dryni Policia në Prizren dhe Inspektorët komunal kanë mbyllur 12 lokale afariste në këtë qytet, raporton Gazeta Express. Pë
Esat Mala, talenti nga Prizreni që synon majat në Kombëtare Puna dhe sakrifica e bërë për të arritur një objektiv shpërblehet gjithmonë. Ky është rasti i Esat Malës, djaloshit n
Humb jetën nga COVID-19 punonjësi i postës Shoqata Sindikale e Punëtorëve të Postës së Kosovës ka bërë të ditur se një punëtor i Postës së Kosovës, XH.C, ka vdekur
Kurti: Politikanët e sotëm janë të prapambetur Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se politikanët e sotëm janë të prapambetur në krahasim me ata të Lidhje
Meta kujton Lidhjen Shqiptare të Prizrenit dhe jep një mesazh të fortë Presidenti i vendit, Ilir Meta ka kujtuar sot në 142-vjetorin e Lidhjes Shqiptare te Prizrenit, duke e quajtur ate një n
Ndërron jetë doktoresha dhe aktivistja e përkushtuar e LDK-së Në moshën 65 vjeçare, pas një sëmundje të rëndë ka doktoresha Xhyle Krasniqi, një nga aktivistet më të hershme të LDK-së
Shkon në 30 numri i viktimave nga COVID-19 në Kosovë Ka shkuar në 30 numri i pacientëve që kanë ndërruar jetë nga COVID-19 në Kosovë. Një 59- vjeçar në Prizren vdiq sot
Preken nga koronavirusi tetë bluza të bardha në Spitalin Rajonal të Prizrenit Në Spitalin Rajonal të Prizrenit, tetë punëtorë të cilët ishin testuar gjatë ditës së djeshme, kanë rezultuar pozitiv në
Djali dhunon babain e tij në Prizren Një person në Prizren, dje rreth orës 20:00 ka goditur fizikisht babain e tij. I njëjti është arrestuar, ndërsa me ur
Tre raste me koronavirus në Prizren, pritet të karatinohet Mytaher Haskuka, kryetar i komunës së Prizrenit ka thënë se pas tri rasteve të sotme me koronavirus nga kjo komunë, do
Viktimat nga koronavirusi në Kosovë kanë pasur edhe sëmundje tjera Një burrë 59 vjeçar nga Prishtina, e një grua 70 vjeç nga fshati Korishë i Prizrenit quan në 3 numrin e të vdekurve nga
Në oborrin e Klinikës Infektive në Prizren vendosen tenda për të kontrolluar pacientë Në Spitalin Regjional të Prizrenit, pranë Klinikës Infektive, janë vendosur tenda ku pritet të kontrollohen pacientët të
Një person pa shenja jete gjendet brenda një banese në Prizren Një person është gjetur i vdekur në banesën e tij në rrugën “Bingenit” në Prizren. Policia ka njoftuar se njësitet po
Kapet në Suedi i dyshuari për vrasjen e prindërve në Prizren (VIDEO) Prokuroria Themelore në Prizren, ka njoftuar se është arrestuar në Suedi A.H., i dyshuar për vrasjen e prindërve të tij
Arrestohet djali i familjes Hidri që vrau dy prindërit e tij në Prizren Institucionet e drejtësisë më në fund kanë arritur që t’i bien në gjurmët e djalit të vogël të famljes Hadri, i cili po
​Aksident në aksin Prizren-Suharekë, një person në gjendje të rëndë Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së enjtes në magjistralen Prizren – Suharekë. Si pasojë e
Polici që u plagos në Zhur të Prizrenit, do të dërgohet për shërim në Turqi Zyrtari i Policisë së Kosovës, Artur Mrasori, i cili u plagos gjatë një aksioni në fshatin Zhur të Prizrenit, do të dërg
Polici i plagosur në aksionin e Prizrenit do të dërgohet për shërim në Turqi Zyrtari i Policisë së Kosovës, Artur Mrasori do të dërgohet në Turqi për shërim. Ai mori lëndime të rënda në sy si pasoj
Polici që u plagos mbrëmë në Zhur të Prizrenit ka humbur njërin sy, si është gjendja e tij Gjatë aksionit të mbrëmshëm në fshatin Zhur të Prizrenit, dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë lënduar rëndë pas një