999 rezultate për

privatizimi

Fatmira Hajdari përjashtohet nga çështja për privatizimin e OSHEE-së Gjyqtarja Fatmira Hajdari nuk do të jetë pjesë e apelit në çështjen e privatizimit të OSHEE-së. Mwsohet se Gjykata e Ape
Gjykata vendos pushimin e çështjes CEZ Ditën e sotme është vendosur në gjykatë pushimi i çështjes "CEZ". Gjyqtari Laser Sallaku ka deklaruar në gjyq se pr
Meta nuk dekreton ligjin për privatizimin e shoqërive tregëtare Presidenti Iliri Meta ka vendosur mos dekretojë ligjin për privatizimin e shoqërive tregëtare. Në përfundim të shqyr
Kompani amerikane interesohen të blenë Telekomin Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, duke komentuar vendimin e Qeverisë së Kosovës për përgatitjen e procedura
Thaçi dërgon Haradinajn në Kushtetuese për pronat në veri Zyra Ligjore e presidentit të Kosovës, duke u mbështetur në qëndrimin e Agjencisë Kosovare të Privatizimit, të premten e
Rama lëshon bombën në kuvend, Basha ka kërkuar privatizimin e Teatrit për Veliajn Nga seanca plenare duke folur për teatrin kryeministri Edi Rama tha se opozita po bën një përpjekje hipokrite për të mbr
Deputeti i LDK-së del para gjykatës, akuzohet për korrupsion Në Gjykatën Themelore në Prishtinë, sot pritet që të vazhdojë gjykimi i deputetit të Kuvendit të Kosovës Naser Osmani dh
Kosova s’pranon që Fondi i Privatizimit të përfshihet në dialogun me Serbinë Kosova e konsideron të papranueshme kërkesën e Serbisë që Fondi i Privatizimit të ndërmarrjeve kosovare të hyjë në rend
Serbia kërkon 660 milionët e privatizimit të ndërmarrjeve kosovare Serbia vazhdon ta trajtojë Kosovën si plaçkë. Shteti që ka kryer masakra në Kosovë, ka bërë dëme materiale miliarda euro
Prokuroria Speciale po heton privatizimin e KEDS, asgjë konkrete Prokuroria Speciale ende nuk e ka nxjerrë vendimin për fillimin e hetimeve për privatizimin tinëzar të 4 hidrocentraleve
Peja rrezikon t’i humbë rreth 300 hektarë tokë Rreth 300 hektarë tokë që gjenden në kadastrat e qytetit dhe të fshatrave të Pejës rrezikohen të hiqen nga pronësia e kë
Si kurrë më parë, Basha del kundër vendimeve të Berishës Si rrallë herë më parë, kreu i PD-së Lulzim Basha ka dalë hapur dhe ka pranuar gabimet e ish-kryeministrit Sali Berisha.
Shkëlzen Berisha rrezikon burgun? Ditën e sotme prokuroria e Tiranës ka lëshuar një fletëthirrje për djalin e ish-kryeministrit Sali Berisha. Burime z
Gjuriq: Privatizimi në Kosovë është ilegal I ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovën, Marko Gjuriq, deklaroi sot se Serbia do të kërkojë dhe të insistojë që të b
Ymeri: Energjia po rritet për shkak të marrëveshjes së ``Kosova e Re`` Seanca e Kuvendit të Kosovës, ka filluar me kritikat e opozitës për nënshkrimin e marrëveshjes për ndërtimin e termocent
Procesi i privatizimit nuk solli përfitime ekonomike Që nga viti 2002 e deri më 2017 në Kosovë janë privatizuar afro 30 mijë hektarë tokë, për vlerën që arrin në vetëm 100 m
Edhe një vendim tjetër i qeverisë quhet i paligjshëm Vendimi i Qeverisë së Kosovës për pezullimin e procesit të privatizimit të tokave shoqërore nga Agjencia Kosovare e Priv
Limaj paralajmëron ndaljen e privatizimit të tokave shtetërore Zëvendëskryeministri i Kosovës Fatmir Limaj ka paralajmëruar se do ta ndalojë privatizimin e tokave shtetërore. "Bash
Kujt ia dha Behgjet Pacolli 8 milionë euro? (VIDEO) Mbrëmjen e sotme në RTV Dukagjini është transmetuar pjesa e dytë e dokumentarit “Njëmbëdhjetë Thikat”, kushtuar vdekjes
Eksperti i OSHEE lëshon "bombën": Fotoja e Rulit dhe telefonatat e Berishës (VIDEO) Eksperti ligjor i OSHEE-së, Romeo Karaj, njeriu që ka administruar me mijëra dokumente të procesit të privatizimit të Ko