999 rezultate për

prishtines

Digjet Prishtina, qytetarët festojnë Pavarësinë (VIDEO) Qindra qytetarë e kanë zgjedhur një mënyrë më ndryshe për ta festuar përvjetorin e 12-të të Pavarësisë. Ata me makina
Me flamuj, këngë e valle: Si po e feston Kosova 12 vjetorin e pavarësisë (VIDEO) Kanë qenë të shumtë qytetarët të cilët zgjodhën sheshet e Prishtinës për të festuar 12-vjetorin e pavarësisë. Ndryshe
Sot në të gjithë lokalet e Prishtinës do dëgjohen këngë të Nexhmije Pagarushës Ndarja nga jeta e këngëtares së shquar Nexhmie Pagarusha prekur zemrat e mbarë shqiptarëve. Në shenjë nderimi ditën e so
Edi Rama dorëzon padinë kundër Ramush Haradinajt në Gjykatën e Prishtinës Nga takimet zyrtare në Prishtinë, apo në Tiranë, Edi Rama dhe Ramush Haradinaj, një të tillë, pritet ta realizojnë në nj
"Duke ecur zvarrë në rrugët e Prishtinës", Nano: Pse Mustafa duhet të japë dorëheqjen Situata politike në Kosovë, pasi vendi është ende pa një qeveri, ishte tema e monologut të Mustafa Nanosn në “Provokacij
Kryetari Shpend Ahmeti kërcënohet në zyrë Kreu i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, dhe asistenti i tij, Nezir Ismaili, janë kanosur. Lajmin e ka konfirmuar
Gjobë nëse hedh fishekzjarre për festa, sa është shuma Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, në bazë të Ligjit për Vetëqeverisjen Lokale dhe Statutit të Komunës, ka
Dyshohet se inspektori i Komunës së Prishtinës u eliminua me armë Mbrëmjen e së mërkurës në afërsi të Liqenit të Badovcit, në rrugën Graçanicë – Gjilan, është gjetur një person pa shenja
Si u pushkatuan 104 shqiptarë se Enveri prishi marrëveshjen dhe nuk dorëzoi 3 vajzat gjermane Kjo eshte historia e panjohur e shqiptarëve të burgosur nga gjermanët në Kampin e shfarosjes në Prishtinë ku më 23 tetor
Humbi jetën një person, pamje nga aksidenti në Komoran Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 08:00 të mëngjesit në Komoran. Nga ky aksident ka humbur jetën nj
Pas festimeve nëpër sheshet e dekoruara të Prishtinës, mbeturinat mbesin të shpërndara (VIDEO) Dekorimet për festat e fundvitit i kanë dhënë pamje të bukur shesheve të Prishtinës. Qytetarët që po frekuentojnë kët
Zhvendosja e monumentit "Newborn" do ti kushtojë 15 mijë euro komunës së Prishtinës Monumenti që është bërë simbol i pavarësisë së vendit, do të lëviz, por jo shumë larg. Zhvendosja e Newborn-it, prite
Ankohen bizneset e Prishtinës për taksën vjetore, kërkojnë lehtësira dhe jo pengesa (VIDEO) Ankohen bizneset e Prishtinës për taksën vjetore, kërkojnë lehtësira dhe jo pengesa Asnjë cent të hyra nuk ka pranuar K
Eni tregon këmbët "kilometrike" në mes të Prishtinës, çfarë mendon Genci (FOTO LAJM) Genc Prelvukaj e quan ‘Diamant’ të fejuarën e tij në pozën më të fundit që ka postuar. Lidhja e producentit Genc Prel
Plas në mes të Prishtinës, vajzat godasin njëra tjetrën me grushta (VIDEO) Rrahje brutale mes një grupi të vajzave ka ndodhur në orët e mbrëmjes në lagjen Veternik të Prishtinës. Një video po
Stadiumi "Fadil Vokrri" do të zgjerohet me 20 mijë ulëse Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka konfirmuar planet për zgjerimin e stadiumit ‘Fadil Vokrri’. Kapaci
Mural në kujtim të Astrit Deharit në qendër të Prishtinës Një mural në kujtim të Astrit Deharit është bërë në qendër të Prishtinës. Njoftohet se afër muralit i cili mban figur
Çfarë po ndodh me aksidentet? 25 persona humbën jetën në rrugët e Prishtinës brenda 9 muajve Policia e Kosovës ka bërë të ditur se vetëm në Prishtinë brenda nëntë muajve kanë humbur jetën 25 persona në aksidente t
Pas Prishtinës edhe Vetëvendosja në Gjakovë ka një Albin Kurt Lëvizja Vetëvendosje në zgjedhjet e 6 tetorit nga rezultatet e KQZ doli partia e parë me 25,49% të votave. E pas këti
Armend Dallku, trajneri që i kishte munguar Prishtinës FC Prishtina në vitet e fundit nuk ishte rehatuar me trajnerë, ani pse në krye të skuadrës bardhekaltër erdhën emra të m