E FUNDIT/ Gjykata merr vendimin e papritur për banorët e Astirit
999 rezultate për

prishtinen

Varrosen sot viktimat e tragjedisë që tronditi Prishtinën Sot në orën 12:00 bëhet varrimi i të ndjerit Bashkim Mehmeti dhe në orën 13:00 varrimi i Mefail Rafunës, të cilët ndërru
Shifër e "çmendur", Unikkatil "ndezi" Prishtinën por kjo kushtojë shtrejntë (VIDEO) Pas 7 viteve kur performoi për herë të parë në Prishtinë, Unikkatil u rikthye edhe një herë në Kosovë, kësaj radhe në Mi
Shiu i rrëmbyeshëm përmbyt Prishtinën (VIDEO) Shi i rrëmbyeshëm po vazhdon të bie tash e disa orë në komunën e Prishtinës. E ky shi, ka ndikuar menjëherë në komuni
Veseli prezanton Uran Ismailin për Prishtinën Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka prezantuar Uran Ismailin si kandidat duke thwnw se ai wshtw kryetari i duhur pwr Pris
Palmer: SHBA-ja nuk mund ta detyrojë Kosovën të heq taksën “Qartë ia kemi bërë të ditur autoriteteve të Kosovës se taksat për mallrat nga Serbia duhet të hiqen ose të pezullohen,
Plehrat pushtojnë Prishtinën, nga sot askush nuk i heq më (FOTO LAJM) Nga sot plehrat nuk do të mblidhen më në Kosovë nga kompania "Pastrimi" për shkak të bllokimit të llogarive bankare.
Dalin fotografitë e të vrarëve në tragjedinë që tronditi Prishtinën (FOTO LAJM) Hasan Krasniqi, banor i lagjes Dardania, dyshohet se vrau sot në banesë gruan dhe nusen e djalit e tij, e pastaj edhe ve
Vuçiç takon Hahn, flasin për Kosovën Presidenti serb Aleksandar Vuçiç u takua mbrëmë në Beograd me Komisionerin Evropian për Politikat e Fqinjësisë dhe Negoc
Vuçiq: Serbia nuk hynë në BE pa marrëveshje me Kosovën Serbia nuk mund të hyjë në BE derisa të mos arrijë një marrëveshje me Prishtinën, tha sot presidenti serb Aleksandar Vuç
Nga janari nis ndërtimi i autostradës Shkup-Prishtinë në Maqedoni Projekti për autostradën Shkup-Blace me vlerë prej 110 milionë eurosh do të zbatohet në dy pjesë. Siç parashihet me
Asambleistët serbë ndërpresin kontaktet me Prishtinën Katër kryetarët e komunave veriore me shumicës serbe kanë thirrur sot një mbledhje të jashtëzakonshme që është shoqëruar
Edhe ky dimër do të jetë i tmerrshëm për Prishtinën Autoritetet e Kosovës ende nuk kanë një pasqyrë të saktë rreth ndotësve më të mëdhenj të ajrit. Viteve të fundit, sti
Super Drita e përmbys Prishtinën, atmosferë impresionuese në stadiumin Fadil Vokrri Pas afër 30 viteve izolim me në fund në Prishtinë është luajtur një ndeshje në një stadium që i plotëson të gjitha krite
"Dogji" Prishtinën, ky është mesazhi i fundit i Dua Lipës pas koncertit të mbrëmshëm (FOTO LAJM) Artistja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, ka performuar dje para mijëra fansave shqiptarë në natën e parë të fest
Shpendi jep zgjidhje për uljen e aksidenteve, në vjeshtë fillon me Prishtinën Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka folur rreth aksidenteve të shumta që po ndodhin në Kosovë. Ai ka thënë se në kohën k
UEFA dënon Prishtinën Klubi kosovar, Prishtina ka marrë një dënim tjetër nga UEFA për shkak të fishekzjarrëve të hedhura në fushë në ndeshjen
Paratë falso rrezikojnë Prishtinën, dy raste brenda ditës Dy raste të falsifikimit të parasë janë raportuar gjatë 24 orëve të fundit në Prishtinë. Në njërin rast, një punëtore
Murati për Vokrrin: Ishte më shumë se një lojtar Pasi i ka qëndruar afër sot në momentet e fundit të jetës se tij, kryetari i Lëvizjes për Bashkim Valon Murati pasdite k
Ky nënshkrim i Veselit gëzon pa masë Shpend Ahmetin Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka nënshkruar sot Ligjin për Prishtinën, duke përmbushur kështu përgjegjës
Kryeqyteti i Iowa bën kërkesë që të binjakëzohet me Prishtinën (FOTO-LAJM) Prishtina pritët që të binjakëzohet më kryeqytetin e Iowa – DesMoines. Kryetari i kryeqytetit të DesMoines i ka bërë