999 rezultate për

prishtina

"Më mungon", Ronela shfaqet joshëse nga Prishtina (FOTO LAJM) Ronela Hajati është padyshim një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Autorja e hitit “Dilema” është vën
"Nëse më mungon", Ronela shfaqet joshëse nga Prishtina (FOTO LAJM) Ronela Hajati është padyshim një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Autorja e hitit “Dilema” është vën
"Prishtina as nuk mund të ëndërrojë për pavarësinë e saj për një vit", Vuçiç bën deklaratën fortë Mbrëmjen e sotme presidenti i Serbsisë ka dhënë një intervistë për mediat serbe ku ka folur për një sërë çështjesh, e si
Prishtina nuk ndalet, pas Sabien Lilajt pranë firmës me Dejvi Bregun Prishtina është duke bërë një merkato të bujshme në këtë dritare transferimesh. Bardheblutë siguruan firmën e një lojtar
DETAJE/ Kjo është shuma që pagoi Tirana për Visar Bakajn Visar Bekaj është lojtari më i ri i Tiranës. Të shtunën në mbrëmje, me një operacion blic, bardheblutë e Tiranës kanë ar
Prishtina transferon super blerjen Mesfushori nga Shqipëria Sabien Lilaj është transferi i radhës te FC Prishtina. Lajmi është konfirmuar nga aksioneri
Prishtina humb me rezultat zyrtar ndeshjen ndaj Lincoln UEFA ka vendosur që Lincolnit t’i takojë përballja kundër FC Prishtinës, e cila nuk arriti të zhvillohet ditën e shtunë,
ZYRTARE/ Lincoln - Prishtina nuk do të luhet Ndeshja parakualifikuese e Ligës së Evropës mes Lincoln dhe FC Prishtinës, nuk do të zhvillohet. Skuadra e FC Prishti
Lincoln - Prishtina ende pezull, mbërrijnë delegatët e UEFA-s Delegatët e UEFA-s tashmë gjenden në ‘Victoria Stadium’, aty ku duhet të zhvillohet ndeshja mes Lincoln dhe FC Prishtinë
Ndodh dhe kjo: Prishtina luan në Europë, ekipet e Kosovës i huazojnë futbollistë Mund të duket çmenduri, por është realitet. Ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Lincolnit do të luhet. Klubit shqiptar iu an
Ndeshja Lincoln Red Imps-FC Prishtina nuk do të zhvillohet Ndeshja parakualifikuese e Ligës së Evropës mes Lincoln Red Imps dhe FC Prishtinës nuk do të zhvillohet. Kështu njoft
Arrestohet administratori i FC Prishtinës Është arrestuar administratori i FC Prishtinës, Bajram Sherifi. Gjithçka ka ndodhur pas ndeshjes Gjilani – Prishtina,
Prishtina konfirmon sulmin e policëve ndaj stafit dhe futbollistëve, paralajmëron tërheqjen nga garat (VIDEO) Klubi më i madh në Kosovë, Prishtina ka reaguar pas tensioneve dhe skandalit në ndeshjen me Gjilanin. Prishtina është
Përfundon pjesa e parë ndeshjes Prishtina-Drenica, vendasit në epërsi Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Prishtina – Drenica, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Kosovës. “Bardhëka
Shqipëria hap lokalet, Kosova gjen zgjidhjen perfekte e hap transportin publik (FOTO LAJM) Prishtina e ka gjetur zgjidhjen për transportin publik. Nga dje në kryeqytetin e Kosovës urbanët kanë nisur punën me
Jo Prishtina, ky është qyteti më problematik për COVID-19 në Kosovë Teksa duket se po e fiton shpejt luftën ndaj COVID-19, Kosova qendër kryesore dhe problematike të rasteve akive nuk ka P
Koha kur Prishtina ishte e para me shikueshmëri në ish-Jugosllavi, e la prapa me Crvena Zvezdën e Vardarin e Shkupit (FOTO LAJM) Klubi më i madh në Kosovë, FC Prishtina ka shkruar histori edhe në ligën federative të ish-Jugosllavisë. Skuadra “bar
Gjatë javës pritet plani për lehtësimin e masave: Prishtina e Ferizaji kërkojnë daljen nga karantina Masat e vendosura kundër përhapjes së koronavirusit nga kjo e hënë janë lehtësuar në Shqipëri. Përveç mundësisë për t
Kur do dalë Prishtina nga karantina? Përgjigjet Shpend Ahmeti Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka paralajmëruar se nëse nuk rritet numri i të infektuarve me koronaviru
Nata e parë e karantinës, prishtinasit e presin me këngë (VIDEO) Qytetarë të shumtë në Prishtinë kanë zgjedhur që t’i këndojnë qytetit të tyre në natën e parë të karantinës. Kryeqyte