999 rezultate për

prishtinĂs

Nata e parë e karantinës, prishtinasit e presin me këngë (VIDEO) Qytetarë të shumtë në Prishtinë kanë zgjedhur që t’i këndojnë qytetit të tyre në natën e parë të karantinës. Kryeqyte
Prishtinasi i drejtohet me një letër Kryeministrit për një arsyej që s'ju shkon ndërmend Qentë endacakë janë bërë problem për banorët e Prishtinës. Ata kërkojnë ndihmë tek institucionet që t’iu bëhet një zgjid
Ujmani s'i lë prishtinasit pa ujë Në kohën kur niveli i ujit në liqenet akumuluese, atë të Batllavës dhe Badovcit, ka rënë, furnizimi me ujë nga liqeni i
Prishtinasit harxhojnë para në viagra dhe motele Një industri e cila në Kosovë ka bërë revolucion viteve të fundit është ajo e “moteleve të seksit”, që janë krijuar për
Majk publikon foton e pazakontë (FOTO LAJM) Majk ka qenë vitin e kaluar një ndër këngëtaret më t ë përfolur në mediat rozë shqiptare. E gjithë kjo në saje të dj
Makina luksoze e Edi Ramës tërheq vëmendjen e prishtinasve (VIDEO) Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur në Prishtinë nën masa të larta sigurie ndërsa ka rënë në sy makina luks
PDK: Shpend Ahmeti humbi mbi 100 milionë euro të prishtinasve Partia Demokratike e Kosovës, sot ka prezantuar humbjet e dhjetëra miliona eurove të qeverisjes së Shpend Ahmetit, për s
Ja si reagojnë prishtinasit, kur dikush tenton ta mashtrojë të verbrin!? (VIDEO) GJ07 Prank kanë realizuar një kamerë tjetër të fshehtë. Në videon e mësipërme, si një lloj eksperimenti social, synoh
Gjuriç: Njohja e Kosovës nga Serbia, ëndërr për separatistët prishtinas Drejtori i Zyrës për Kosovën Marko Gjuric ka thënë se njohja e Kosovës nga Serbia do të mbetet "një ëndërr e pa ëndërrua
Arrestohen disa pjesëtarë të Plisave për dhunën në protestë Policia e Kosovës ka arrestuar sot rreth orës 14;00 disa pjesëtarë të grupit të tifozëve prishtinas “Plisat”. Një qyt
"Plisat" bëhen gati për Serbi-Shqipëri E kanë thënë që në fillim që do të bëjnë tifo vetëm për kombëtaren e Shqipërisë dhe vazhdojnë ta mbajnë fjalën e dhënë.
Ahmeti: Do të destabilizohet vendi nëse BDI nuk do jetë në qeveri Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është rishprehur se nuk mund të ketë qeveri pa BDI-në. “Part
Thaçi: Shpend Ahmeti është i pashpresë për prishtinasit Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, deklaron se do të kandidojë edhe për një mandat tjetër në zgjedhjet e këtij viti. A
Gjysma e të lindurve në Prishtinë nuk janë prishtinas Afërsisht gjysma e fëmijëve që lindin në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare në Prishtinë (QKUK),
Superliga e Kosovës, Drita barazon me Prishtinën Derbi i javës së 5-të në Raiffeisen Superligë ndërmjet Dritës dhe Prishtinës, që u zhvillua, të dielën, në Gjilan, në nj
Bleona koncert në Prishtinë Bleona Qereti ka mbërritur të martën pasdite në Prishtinë me avionin e saj privat. Këngëtarja do të marrë pjesë në konce
Vujoviç: Unë jam prishtinas Zëvendësministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Nemanja Vujoviç, deklaron se ai nuk e ka mohuar shtetësinë e Ko