999 rezultate për

prishtinĂ

SĂ«muret stjuardesa, 40 pasagjerĂ« nuk udhĂ«tojnĂ« nga Prishtina drejt Kolnit Mbi 40 udhĂ«tarĂ« tĂ« linjĂ«s PrishtinĂ« – KĂ«ln mbetĂ«n pa udhĂ«tuar nga Aeroporti NdĂ«rkombĂ«tar i PrishtinĂ«s. NjĂ« gjĂ« e till
Prishtina ndëshkon Shpend Ahmetin, PSD zhgënjen me përkrahjen Ka filluar numërimi i votave nga zgjedhjet e parakohshme në Prishtinë. Nga ajo që shihet nga rezultatet e para, shihe
Armend Dallku, trajneri që i kishte munguar Prishtinës FC Prishtina në vitet e fundit nuk ishte rehatuar me trajnerë, ani pse në krye të skuadrës bardhekaltër erdhën emra të m
Në prag falimentimi, kompania e njohur ajrore anulon fluturimet nga Tirana dhe Prishtina (FOTO LAJM) Kompania sllovene Adria Airways e cila ka ndërprerë fluturimet që nga dita e martë 23.30 ka afat deri në 2 tetor që të p
Armend Dallku shpërthen ndaj Mirel Josës: Prishtina ka probleme në aspektin fizik Prishtina ka fituar duelin e mbetur të javës së 2-të në Superligë. Në takimin e sotëm Prishtina fitoi me rezultatin 2
Baba nga Prishtina bën për spital dy vajzat e tij Policia e Kosovës ka njoftuar përmes raportit 24 orësh se ka arrestuar në Prishtinë një person pasi që i njejti ka rrahu
Zbulohet arsyea pse Bylbyl Sokoli dha dorëheqjen nga Prishtina Vetëm 18 ditë ishte qëndrimi i trajnerit Bylbyl Sokoli në krye të Prishtinës. Vetëm një ditë para ndeshjes me Gjilani
Shkupi dhe Prishtina heqin barrierat tregtare Autoritetet qeveritare maqedonase bëjnë të ditur se janë hequr barrierat tregtare nga ana e Republikës së Kosovës për
Prishtina shkarkon Mirel Josën Pas rreth 2 vitesh, Mirel Josa largohet nga stoli i Prishtinës. Rezultatet e dobëta ishin shkaku i shkarkimit të trajner
Kishte lidhje jashtëmartesore me një modele nga Prishtina, Nora Istrefi padit Robert Berishën Nora dorëzon kërkesën për divorc dhe ngreh padi për Robertin. Nora ka dorëzuar një padi në gjykatë për Robertin, duke
Fejohet Mc Kresha, vajza nga Prishtina i "rrëmbeu" zemrën Reperi i njohur shqiptar, Mc Kresha e ka kurorëzuar dashurinë me fejesë. Ai është kujdesur ta mbajë të fshehur jetën
UjĂ«sjellĂ«si reagon pas dĂ«nimit nga Komuna e PrishtinĂ«s Drejtoria e Inspektoratit nĂ« KomunĂ«n e PrishtinĂ«s e ka dĂ«nuar KompaninĂ« Rajonale tĂ« UjĂ«sjellĂ«sit “Prishtina”. Sipas k
Incidentet, Shala jep urdhĂ«r pĂ«r mbylljen e festivalit tĂ« birrĂ«s Ministri i TregtisĂ« dhe IndustrisĂ«, Endrit Shala ka vendosur qĂ« ta mbyll aktivitetin e ‘’Beer and Wine Festival Prishtin
Gjyshja e kryediplomatit të Kosta Rika-s është me origjinë nga Prishtina Ministri i Punëve të Jashtme i Kostarikës, S. E. Manuel Ventura Robles, gjatë takimit me ambasadoren e Kosovës në Panama
Kriza, serbët e Kosovës mbyllin dyqanet Tarifa 100 për qind që Prishtina aplikon ndaj Beogradit prej 21 nëntorit 2018 ka detyruar qindra biznese në veri të Koso
Prishtinasi i drejtohet me njĂ« letĂ«r Kryeministrit pĂ«r njĂ« arsyej qĂ« s'ju shkon ndĂ«rmend QentĂ« endacakĂ« janĂ« bĂ«rĂ« problem pĂ«r banorĂ«t e PrishtinĂ«s. Ata kĂ«rkojnĂ« ndihmĂ« tek institucionet qĂ« t’iu bĂ«het njĂ« zgjid
Meta i bën një tjetër "gol" Ramës nga Prishtina (FOTO LAJM) Ditën e sotme është zhvilluar në Kosovë një aktivitet me rastin e 20 vjetorit të çlirmit nga Serbia. Të pranishëm kanë
Një tjetër titullar do ti mungojë Kosovës për dy ndeshjet eleminatore Kosova me 7 qershor luan kundër Malit të Zi në Podgoricë dhe tri ditë më vonë udhëton në Sofje për tu ndeshur me Bullgar
Shijojeni "predhën" e Donjet Shkodrës (VIDEO) Më në fund Donjet Shkodra! Ish-lojtari i Flamurtarit, Skënderbeut dhe Kukësit në Superligë, është rikthyer pas plot 14 m
DW: Serbia paralajmëron masa të rrepta kundër Kosovës, reagon Prishtina zyrtare Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq, thotë se nëse Kosova nuk e heq taksën ndaj Serbisë, Serbia ka përgatitur masa tep