999 rezultate për

prisht

Protesta në Prishtinë - shansi i humbur i LDK-së, fitore e pastër e Vetëvendosjes! Enver Bytyçi Pasnersër, me fatën 29 shtator 2018 në orën 14.00, Lëvizja Vetëvendosja do të organizojë në kryeqytetin
Më në fund arrijnë në Prishtinë autobusët e shumëpritur Pas dy vitesh pritje, më në fund autobusët e premtuar nga Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, kanë arritur
Zbulohet një vatër korrupsioni në Komunën e Prishtinës Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se kryetari Shpend Ahmeti ka suspenduar nga puna një punëtor i cili dyshohet se ka
Gjykata vendos që deputeti Zeka të qëndrojë në burg Gjykata Themelore në Prishtinë, ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, ndaj deputetit të Nismës Socialdemokrate
Gjendet një kufomë në Prishtinë Një i moshuar është gjetur pa shenja jete në Prishtinë. 71-vjeçari ndodhej prapa Pallatit të Rinisë në Prishtinë. Laj
Gjermania sjell personin që sulmoi Sokol Zogajn Një person është ekstraduar dje nga Gjermania përmes Aeroportit Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Policia ka
Shoferi i Azem Sylës lirohet nga aktakuza Gjykata e Prishtinës, e ka hedhur poshtë aktakuzën ndaj 17 personave të akuzuar në rastin e njohur si “Toka 2”, rast ky
Kitaroviç takohet me Thaçin dhe ia tregon kufijtë e Ish-Jugosllavisë Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç është deklaruar pas takimit me Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në
Erërat e forta shkulin billbordin nga vendi (VIDEO) Erërat e forta që goditën sot Kosovën kanë shkaktuar dëme të ndryshme. Era e fortë rrëzoi drunj në Prishtinë e qytete
Kosova nën pushtimin e erërave, ky është numri i emergjencës Erërat e forta kanë pushtuar sot territorin e Kosovës. Disa nga qytetet kryesore të Kosovës, por edhe fshatrat përreth
Erërat rrëzojnë një pemë në Prishtinë (FOTO LAJM) Era e fortë që po fryn në Prishtinë ka bërë që të rrëzohen objekte të shumta ndër ta edhe një lis i madh në rrugën “Luan
Stuhitë e erës shkaktojnë panik në Prishtinë, kryetari i bashkisë ka një thirrje Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, u ka bërë thirrje qytetarëve që në këto momente të mos dalin jashtë për shkak të e
Kur vëllai i Ahmet Krasniqit akuzonte pushtetarët në Tiranë dhe Prishtinë për ekzekutimin e tij Në vitin 2015, vëllai i Ahmet Krasniqit, Behxheti ka lëshuar akuza se vrasësit e ish-Ministrit të Mbrojtjes së Republikë
Një i ri e bën për spital një polic në Prishtinë Qytetari me inicialet A.M 25-vjeç është arrestuar nga policia, sot në Prishtinë. 25-vjeçari nuk i është bindur urdhërave
Lavrov: Edhe ne po merremi me Ballkanin Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov ka thënë se Rusia e përshëndet dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Begradit si d
Sot hapen konkurset për master në UP Konkursi për pranimin e studentëve të rinj në nivelin master në Universitetin e Prishtinës, do të hapet sot me 21 shtato
Ledri Vula emërohet në postin e rëndësishëm që s'ka lidhje me muzikën Ledri Vula është një prej reperëve më të suksesshëm të kohës dhe këngët e tij janë kthyer në hite. Ndjekësit e tij n
Në këtë datë ka kontrollim falas të frenave në gjithë Kosovën Në kuadër të Ditës Evropiane të Sigurisë në Rrugë me moton “ Rrugë pa aksidente”, Ministria e Infrastrukturës bashkë me
Kryetarja e Gjykatës Themelore del veterane mashtruese, kush do t'i gjykojë komandantët? Emri i Afërdita Bytyqit, kryetares së Gjykatës Themelore të Prishtinës, gjendet në listën e veteranëve mashtrues. Gjykat
Prishtina kaplohet nga protestat, a do t'ja dalin këtë herë të ndalin Thaçin? Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se po zhvillon takime me qytetarët e Kosovës, me të cilët po diskuton për “aventurat e