999 rezultate për

prisht

Shpallet gjendje emergjente në këtë lagje të Prishtinës Nënkryetari i komunës së Prishtinës Muhedin Nushi, në konsultim me hidroinxhinierët komunalë dhe ata të Ujësjellësit, ka
Të gjesh vend për parkim në Prishtinë është tepër e vështirë Njëri nga problemet më të mëdha të kryeqytetit është komunikacioni i ngarkuar dhe mungesa e parkingjeve. Mungesa e tyre
Edhe Shpendi si politikanët e vjetër, blen votat e asambleistëve që tradhëtuan LDK-në? Ndonëse Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prishtinë kishte marrë vendim që mos ta votojë Mimoza Sylejmanin, kandi
Komuna e Prishtinës 300 mijë euro borxh për ujin që konsumon Komuna e Prishtinës si institucion, për shkak të borxhit prej më shumë se 300 mijë eurosh ndaj KRU Prishtina, rrezikon s
Grabisnin në Prishtinë, dalin fotografitë e tre grabitësve Njësitet elite të policisë së Kosovës kanë kryer një operacion të gjerë në Prishtinë, ku kanë arrestuar pesë grabitës. N
Luftë në Prishtinë, të dyshuarit godasin makinën e policisë dhe shtien me armë Një ngjarje e rrezikshme ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Prishtinë ku një makinë ka goditur automjetin e policisë në ecj
FIT arreston pesë grabitësit e bankës në Veternik Policia e Kosovës ka arrestuar pesë persona që sot kryen plaçkitje të armatosur në degën e bankës NLB në Veternik. Më
Qytetarët revoltohen kundër pushtetit, bllokohet rruga Prishtinë-Mitrovicë Sot për herë të dytë do të protestojnë banorët e 18 fshatrave të Artakollit të Vushtrrisë, për realizimin e të drejtës p
U la i lirë në Prishtinë, del fotoja e Babales pas vendimit Ditën e sotme Gjkata e Prishtinës ka vendosur të lërë të lirë Albert Veliun. I njohur ndryshe si Babalja, për Albert
Gjykata e Prishtinës nuk ia "var" Shqipërisë, Babalja lihet i lirë Dëshmitari X, Albert Veliu është arrestuar ditwn e djeshme në Kosovë. I njohur ndryshe si Babalja, ai është arrestuar
Lorik Cana rrëfehet për "hallet" e dasmës në Prishtinë Ish-kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana është rrëfyer në emisionin “Rudina” në Klan. Ai u ndal te “hallet” e das
Komuna e Prishtinës përfundon në gjykatë Ministria e Administrimit dhe Pushtetit Lokal përmes Ministrisë së Drejtësisë, më datë 5 tetor 2018, ka njoftuar se ka p
Milaimi nuk rri rehat, ngacmon prokurorin Maqedonci Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka, i cili po qëndron në arrest për akuzat e ngritura nga Prokuroria, ka bër
Edhe ky dimër do të jetë i tmerrshëm për Prishtinën Autoritetet e Kosovës ende nuk kanë një pasqyrë të saktë rreth ndotësve më të mëdhenj të ajrit. Viteve të fundit, sti
Vdekje në Prishtinë Policia njofton se 48 vjeçarja u gjet pa shenja jete në banesën e saj në rrugën “Vëllezërit Gërvalla” rreth orës 18:00.
Audiopërgjimi, Babalja arrestohet në Kosovë Dëshmitari X, Albert Veliu është arrestuar në Kosovë. I njohur ndryshe si Babalja, ai është arrestuar në Prishtinë, n
E FUNDIT/ Vdes punëtori i ndërtimit në Prishtinë Mëngjesin e sotëm një punëtor i ndërtimtarisë ka rënë nga një ndërtesë e lartë në rrugën “Ahmet Krasniqi” në Prishtinë.
Qosja i del në mbrojtje UÇK-së, tregon argatin e Ibrahim Rugovës Akademiku kosovar, Rexhep Qosja, zhvillimet e fundit politike mes Kosovës e Serbisë i ka quajtur ‘dramë teatrore e polit
Zbulohet ku ndodhet gruaja që vrau në Francë 33-vjeçarin nga Prishtina Mediat franceze raportuan se të shtunën në krahinën e Juras në Francë u gjet i vdekur kosovari me inicialet A.K, 33-vjeç
Prishtina tronditet nga një vdekje Në orët e hershme të mëngjesit të së mërkurës një person është gjetur pa shenja jetë në rrugën Isa Kastrati të Prishtinë