999 rezultate për

prirur

Vendosi të largohej nga Bayern Munchen, Muller drejt Premier League Thomas Muller mund të përfundoj në Premierligë gjatë afatit kalimtar të janarit derisa i po e konsideron largimin nga Ba
"DW" zbulon skenarin e negociatave: CDU e prirur t’i japë Shqipërisë një "Po" me kushte CDU/CSU në Gjermani gjatë shtatorit do të përcaktojë pozicionin lidhur me procesin e negocitava BE-Shqipëri. Gjatë javës
Studim: Vajzat që fillojnë periodat në moshë të herët, të prirura ndaj diabetit Diabeti është brengë botërore shëndetësore dhe pritet t’i prekë 693 milionë njerëz anë e mbanë botës deri në vitin 2045.
Gjermania hesht “Johan Cruyff Arena” (VIDEO) Kombëtarja Gjermane ka arritur të shënojë në Johan Croyff Arena që në minutën e 15’. Ka qenë ylli Manchester City, Lo
Barcelona dëshiron të parakalojë Realin në interesimin për lojtarin Barcelona e dëshiron me patjetër mbrojtësin e Sevillas, Clement Lenglet. Sipas mediumit spanjoll Diario Sport, Barcel
Forma e kërthizës tregon për shëndetin që keni Mund të mos e besoni mirëpo kërthiza juaj tregon shumë për shëndetin e përgjithshëm trupor. Ka disa forma të ndryshme
Çfarë kërthize keni? Ja çfarë tregon forma e saj Mund të mos e besoni, këtë, po kërthiza juaj tregon shumë për shëndetin e përgjithshëm trupor. Ka disa forma të ndryshm
Si të ndërtoni vetë një iPhone 6 S (VIDEO) Në një video që ka marrë mbi dy milionë klikime, një ish programues nga Silicon Valley, i njohur si Scotty i Strangepart
Kujdes! 11 karakteristikat e femrave të prirura për dashuri të gabuar Jo të gjithë lidhjet e dashurisë në këtë botë nisen për të përfunduar në një “fund të lumtur përgjithmonë”. Disa ndahen
Kujtimet, gjysma e njerëzve kujtojnë fakte të rreme Studiuesit nga Universiteti i Uoruikut, kanë zbuluar se rreth një në dy persona janë shumë të prirur për “të kujtuar” ng
Pas humbjes/ Çfarë ndodhi me “shkëlqimin” e Hillary Clinton? (FOTO LAJM) Përgjatë fushatës zgjedhore Hillary Clinton përcolli një imazh të një gjysheje të kuruar në detaje me buzëqeshjen që e
Kujdes! Fëmijët e lindur me prerje çezariane janë të prirur të bëhen obezë Sipas hulumtuesve shkencorë nga Shkolla Publike Harvard TH Chan, fëmijët e lindur me prerje çezariane kanë më shumë gjas
Ja cilët persona i preferojnë shijet e hidhura Personat të cilët janë të prirur që të konsumojnë më shumë ushqime të hidhëta janë më të prirur të kenë tipare prej psik
Cilët njerëz janë më të prirur për të kërkuar ndjesë? Shpesh ndjesa apo kërkimi i faljes cilësohet si një proces, i cili karakterizon njerëzit me karakter të dobët, por në fa
Pse i hamë thonjtë?! Ngrënia e thonjve për një kohë të gjatë është parë si shenjë e personave nervozë dhe ankthiozë, madje edhe si sëmundje.
"Shfrenim imagjinate" (FOTO LAJM) Statujat dhe skulpturat janë vepra artistike që të shaqin interes në momentin e parë që ne i kalojmë pranë. Shpesh ne pr
Të pasurit më të prirur për të shkelur ligjin Të pasurit janë më të prirur të thyejnë ligjet; është ky përfundimi i studimit të fundit të universitetit të Berkley në
Orët e gjata në punë, shkak për depresion Një studim në Britani tregon se personat që punojnë mbi 11 orë në ditë, ose 55 orë në javë, janë më të prirur të bien në
Të prirur ndaj gripit? "Fajësoni" gjenet Keni provuar gjithçka dhe prapë ju ka zënë gripi këtë vit? Dhe keni vënë re se disa nga miqtë dhe kolegët tuaj duket sik