999 rezultate për

prioriteteve

Për herë të parë dhe "ndoshta të fundit" , çfarë ndodhi me Ramën në konferencën me Mogherinin? Ka qenë ndoshta e para konferencë për shtyp, ajo me shefen e politikës së jashtme në BE, Federica Mogherini, ku kryemini
Berisha: Rama mashtron për negociatat. Na lexoi historinë e maces dhe lepurit (VIDEO) Ish kryeministri Berisha ka shigjetuar Ramën, ndërsa theksoi se ai mashtron për negociatat. Gjatë fjalës së marë në Kuve
Meta: Shqipëria do të punojë fort për përmbushjen e të gjithë prioriteteve Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Kryetaren e Komisionit të Jashtëm të Asamblesë Kombëtare të Francës, znj. Eli
Mustafa: Është në dorën tonë që t’i hapim udhë liberalizimit të vizave Isa Mustafa, bashkë me kominisionerin Johannes Hahn dje kanë diskutuar mbi Agjendën e Reformave Evropiane, e cila paras
Hahn: Gjendja e mediave në Maqedoni është shqetësuese Eurokomisari për zgjerim, Johannes Hahn ka thënë se liria e mediave ka qenë dhe ngelet njëra prej prioriteteve të agjend
Bushati-Hahn: Po punojmë për plotësimin e 5 prioriteteve! Gjatë një konferencë për shtyp në përfundim të takimit të Këshillit të Stabilizim-Asociimit, Ministri i Jashtëm, Ditmir
Danielsson: Gjithëpërfshirje për realizimin e reformave Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha dhe Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregëtisë dhe Sipërmarjes, Arben Ahme
Peleshi pret Fleckenstein: Prioritet zbatimi i ligjit Zëvendëskryeministri Niko Peleshi, zhvilloi sot një takim me Raportuesin për Shqipërinë pranë Parlamentit Evropian, Knut
Përmbushja e 5 prioriteteve të lëna nga BE, prioritet i punës së qeverisë Ministrja e Integrimit Evropian, znj. Klajda Gjosha, priti sot në një takim kortezie ambasadorin e ri të Francës z. Ber
Haradinaj përgatitet për kryeministër Kryetari i AAK-së, i nominuar nga opozita për kryeministër, Ramush Haradinaj është shprehur se AAK, LDK dhe NISMA po pun
Ruçi-Gross: Qeveria e angazhuar në realizimin e prioriteteve të BE-së Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, z.Gramoz Ruçi i shoqëruar nga Kryetarja e Delegacionit në Asamblenë
Sugjerimet për Roadmap-in e 5 prioriteteve Në vazhdën e takimeve me shoqërinë civile, në kuadër të gjithpërfshirjes për procesin e integrimit në BE, në Ministrinë
Besimi dhe Poposki do të takohen sot me Fylen Zëvendëskryeministri i angazhuar për çështje evropiane, Fatmir Besimi dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Poposki
Integrimi, Gjosha: Po punojmë për përmbushjen 5 prioriteteve Ministrja e Integrimit Klajda Gjosha u shpreh sot se qeveria është e angazhuar që të përmbushë të gjitha detyrat dhe sug
"Raportimi i CIA-s, mesazh për prioritet e Qeverisë së Maqedonisë" Informacionet që vijnë nga CIA duhet shqyrtuar me kujdes, pavarësisht gjendjes aktuale të sigurisë që duket të jetë stab
KE pritet të propozojë statusin pa kushte Komisioni Europian pritet të rekomandojë pa kushte, statusin kandidat për Shqipërinë. Në një prononcim për Top Channel,
“Njesia e prioriteteve” ka 8 vjet që është krijuar Për deputeten e Partisë Demokratike Albana Vokshi, “Njesia e prioriteve”, prezantuar sot nga Kryeministri Rama dhe Toni
Bregu në PPE: Shqipëria plotësoi 117 nga 120 masa për përmbushjen e prioriteteve Ministrja Bregu mori pjesë në Konferencën e 3-të të PPE mbi Ballkanin Perëndimor i cili u mbajt në Bruksel. Në fjalën e
Statusi, Kukan apel për përmbushjen e detyrimeve të BE Kryetari i Delegacionit për Evropën Juglindore në Parlamentin Evropian, Eduard Kukan ka perseritur apelin drejtuar vendi
Statusi kandidat, pas plotësimit të 12 prioriteteve Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Evropiaa, Stefan Fule thotë se Shqipëria mund të marrë statusin kandidat pasi të