999 rezultate për

prioritete

Eksperti i SHBA: Duhen përcaktuar prioritetet për mbrojtjen nga tërmetet, zonat me rrezik Profesor Ross Stein, drejtor ekzekutiv i kompanisë Temblor Incorporated, thotë se tërmetet nuk mund të parashikohen por
Ministri grek: Zgjerimi i vijës bregdetare edhe me Shqipërinë prioritetet i Cipras Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrugalos në një intervistë për Real Fm, ka folur ndër të tjera edhe për marrdhëniet me
I dashuri në burg, por Viola ka prioritete të tjera (FOTO LAJM) Viola Spiro ka qenë në vëmendjen e medias këto kohë për shkak të arrestimit të të dashurit të saj nga autoritetet italia
Osmani: Nuk kemi marrë kritika nga KE-ja! Maqedonia deri tani nuk ka marrë as vërejtje formale, e as joformale nga Komisioni Evropian lidhur me dinamikën e zbatim
Hahn: Ligji për gjuhët nuk është kusht për integrimin në BE Eurokomisari për Zgjerim, Johannes Hahn është shprehur se ligji për gjuhët nuk një nga kushtet e Brukselit, që kërkohet
Këto janë tre prioritetet e kryetarit të ri të Komunës së Sarajit Kryetari i ri i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, sot zyrtarisht ka filluar punë në komunë. Bexheti në një deklarat
Taravari: Nëntë prioritete për Gostivarin "Në këto zgjedhje po dalim me program të cilin e quajtëm “Gostivari në vend të parë”, ndërsa në të janë nëntë prioritete
Tahiri thotë se do të bëjë diçka kundër të korruptuarëve Anëtarë të kabinetit qeveritar e edhe deputetë të legjislaturës së re mund të mbeten pa funksionet që kanë, nëse jetësoh
Familja Berisha në zi, Armina ka prioritete të tjera (FOTO LAJM) Ditën e djeshme një fatkeqësi ka ndodhur në familjen Berisha pasi është ndarë nga jeta motra e ish-kryeministrit Sali Be
Fushatë pa prioritete, liderët s'kanë plane për demarkacionin, ushtrinë dhe asosacionin Partitë politike nuk kanë ide dhe plane konkrete se si do të zgjidhet çështja e Demarkacionit, Asociacionit dhe krijimi
Për herë të parë dhe "ndoshta të fundit" , çfarë ndodhi me Ramën në konferencën me Mogherinin? Ka qenë ndoshta e para konferencë për shtyp, ajo me shefen e politikës së jashtme në BE, Federica Mogherini, ku kryemini
Ambasadori Lu, takim me studentët: Prioritetet e plaftormës Trump dhe pasqyrimi në Shqipëri Ambasadori i Shteteve të Bashkuara Donald Lu ishte sot i ftuari i parë në serinë e bisedave të Forumit të Humaniteteve m
Berisha: Rama mashtron për negociatat. Na lexoi historinë e maces dhe lepurit (VIDEO) Ish kryeministri Berisha ka shigjetuar Ramën, ndërsa theksoi se ai mashtron për negociatat. Gjatë fjalës së marë në Kuve
Hapja e negociatave, Kotzias: Shqipëria duhet të plotësojë 5 prioritete Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka reaguar pas deklaratës së përbashkët të Këshillit të Ministrave që ka shp
Vettingu, i vetmi kusht i Merkelit për hapjen e negociatave Teksa kanë mbetur edhe pak ditë nga vendimi i dhjetorit, burimet thonë se Gjermania ka konfirmuar gatishmërinë për mbësh
Meta: Shqipëria do të punojë fort për përmbushjen e të gjithë prioriteteve Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Kryetaren e Komisionit të Jashtëm të Asamblesë Kombëtare të Francës, znj. Eli
Kotzias: Shqipëria të përmbushë 5 prioritetet kyçe për negociatat Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka deklaruar se Vetting-u nuk është i vetmi kusht për negociatat. Për të, zbatim
Mustafa: Është në dorën tonë që t’i hapim udhë liberalizimit të vizave Isa Mustafa, bashkë me kominisionerin Johannes Hahn dje kanë diskutuar mbi Agjendën e Reformave Evropiane, e cila paras
Veseli: Sundimi i ligjit është njëri nga prioritetet kryesore të institucioneve Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot, Kenneth Deane, drejtorin e Misioneve civile p
Hahn: Gjendja e mediave në Maqedoni është shqetësuese Eurokomisari për zgjerim, Johannes Hahn ka thënë se liria e mediave ka qenë dhe ngelet njëra prej prioriteteve të agjend