999 rezultate për

prioritet

Mediat spanjolle zbulojnë pasuesit të BBC-së Sipas sportives madrilene Marca, Real Madridi tashmë e ka gati listën e lojtarëve që dëshiron t’i transferojë. Në Madrid
Demarkacioni nuk është prioritet i qeverisë për 2018 Qeveria e Kosovës ia ka përshkruar vetes katër prioritete strategjike për 2018-n. E, midis veprimeve që ka paraparë t
Kryeprokurori i ri, Elezi: Sistemi i drejtësisë me probleme të theksuara, ja prioriteti im Komisioni i Ligjeve ka nisur seancat dëgjimore me 7 kandidatet për Prokuror te Përkohshëm të Përgjithshem. Ne mbledh
I dashuri në burg, por Viola ka prioritete të tjera (FOTO LAJM) Viola Spiro ka qenë në vëmendjen e medias këto kohë për shkak të arrestimit të të dashurit të saj nga autoritetet italia
Abelard Tahiri: Luftimi i korrupsionit, prioritet në mandatin tim Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, tha sot se luftimi i korrupsionit do të jetë prioritet gjatë punës së tij në krye
Ballkani Perëndimor vazhdon të jetë prioritet i angazhimit amerikan Ministrat e Jashtëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor thanë se përmirësimi i marrëdhënieve me Evropën dhe Shtetet e Bas
Osmani: Nuk kemi marrë kritika nga KE-ja! Maqedonia deri tani nuk ka marrë as vërejtje formale, e as joformale nga Komisioni Evropian lidhur me dinamikën e zbatim
Aziri: Shqipja nuk duhet prolonguar më shumë Nënkryetari i Aleancës, Elmi Aziri në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat-M ku u debatua rreth propozim ligjit për përdorim
Anulohet debati i leximit të dytë të Ligjit për gjuhët Brukseli ka kërkuar që prioritet t’i kushtohet ligjeve të përfshira në planin e reformave, të cilat do të ndihmonin Maqe
Hahn: Ligji për gjuhët nuk është kusht për integrimin në BE Eurokomisari për Zgjerim, Johannes Hahn është shprehur se ligji për gjuhët nuk një nga kushtet e Brukselit, që kërkohet
Këto janë tre prioritetet e kryetarit të ri të Komunës së Sarajit Kryetari i ri i Komunës së Sarajit, Blerim Bexheti, sot zyrtarisht ka filluar punë në komunë. Bexheti në një deklarat
United akoma vazhdon të ketë prioritet vetën Naingolanin Mediat angleze njoftojnë se trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka dërguar skautë në Itali gjatë fundjavës për
Veseli: Shumë shpejt do t'i përmbushim kriteret për vizat Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur në takim Shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në K
Taravari: Nëntë prioritete për Gostivarin "Në këto zgjedhje po dalim me program të cilin e quajtëm “Gostivari në vend të parë”, ndërsa në të janë nëntë prioritete
Tahiri thotë se do të bëjë diçka kundër të korruptuarëve Anëtarë të kabinetit qeveritar e edhe deputetë të legjislaturës së re mund të mbeten pa funksionet që kanë, nëse jetësoh
Daja zgjedh prioritetin kryesor, ecurinë në Europa League apo fitimin e Super Ligës Objektivi kryesor i Skënderbeut është Kampionati sepse nëpërmjet ecurisë pozitive në Kategorinë Superiore, skuadra mund
Mogherini: Ballkani mbetet prioritet për BE'në, pavarësisht tensioneve dhe krizave Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, ka thënë se Ballkani
Familja Berisha në zi, Armina ka prioritete të tjera (FOTO LAJM) Ditën e djeshme një fatkeqësi ka ndodhur në familjen Berisha pasi është ndarë nga jeta motra e ish-kryeministrit Sali Be
Fati i Marko Zvrlevskit akoma i paqartë Ditën e hënë shkarkimi i prokurorit publik Marko Zvrlevski pritet të kthehet në rend dite në Kuvend. Shumica parlamentar
Liverpool ka vetëm një transferim prioritet, e dëshiron me patjetër Sipas The Sun, Liverpool synojnë të rrisin fuqinë e ekipit saj. Si rrjedhojë fituesit e Ligës së Kmapionëve në vitin