999 rezultate për

prinderve

Shuhet familja në Itali, COVID-19 i merr jetën djalit dhe prindërve Një tjetër familje është shuar nga koronavirusi. Ngjarja e trishtë ka ndodhur në zonën e Venecias, ku djali dhe prindëri
Zhdukja e vajzave të mitura, ku janë parë për herë të fundit dhe çfarë u thanë prindërve Detaje të reja zbardhen nga zhdukja e dy vajzave të mitura që u raportuan si të zhdukura nga familjarët e tyre. Mësohet
Ka një këshillë për prindërit që do t'u dhurojnë fëmijëve tablet ose celular për festa Në ditët e sotme, të rinjtë po hyjnë në botën e internetit më gjithmonë e më herët. Sondazhet e fundit na tregojnë se 20
"Nuk kam para": Çfarë i tha Taulant Pasho avokates pas zhdukjes së prindërve Mediat italiane kanë publikuar të tjera detaje në lidhje me çiftin shqiptar. Raportohet se djali,Taulant Pasho i kishte
I trokasin te dera e prindërve, këshilltarja e Bashës thirret në polici Desada Metaj, këshilltarja e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka t
Faji është i prindërve, ka një arsye pse fëmijët bëjnë naze me ushqimin Një studim i Qendrës Universitare Erasmus në Rotterdam ka nxjerrë në pah se fëmijët ushqehen keq, bëhen tekanjozë me ush
Theri vogëlushen në sy të prindërve, "skizofrenia shqiptare" pushton mediat angleze Të gjitha gazetat kombëtare dhe ato në veri të Anglisë i kanë kushtuar shkrime shqiptares, Eltiona Skana. Në mediat a
10 gabimet për të cilat shumica e prindërve pendohen rëndë më vonë (FOTO LAJM) Të gjithë prindërit duan që fëmijët e tyre të kenë jetën më të mirë të mundshme. Shumë prej tyre punojnë në mënyrë që
U bë police pa lejen e prindërve: E reja sulmohet nga talebanët, por kush ishte porositësi Hatera 33-vjeçe u punësua në polici kundër dëshirës së prindërve. Kështu, teksa ishte duke u kthyer nga puna, disa sulmu
Khabibi s'donte ta lëndonte Gaethjen në sy të prindërve të tij, ky është veprimi i madh (VIDEO) Kampioni i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, së fundmi mposhti, Justin Gaethjen, duke i dhënë kështu fund karrierës së tij.
Denoncimi: Prindërit detyrohen të paguajnë për testet anti-COVID të mësuesve Ish-ministri i Brendshëm, Luan Rama, denoncoi sonte, se nxënës e prindër po detyrohen në shkolla të Tiranës që të paguaj
Vrau me thikë 7 vjeçaren në mes të parkut, shqiptarja del para gjykatës angleze Një grua shqiptare e akuzuar për vrasjen e një vajze shtatë vjeçare angleze në sy të prindërve, në ditën e Nënës, është
Eskperti i lartë thirrje prindërve: Mos ngatërroni koronavirusin me ftohjen e fëmijëve! Fëmijët që vuajnë vetëm nga bllokimi dhe ‘hundët e lëngshme’ absolutisht nuk kanë koronavirus. Një studiues dhe ekspe
Hapja e shkollave në kohën e COVID-19, Ministria e Arsimit apel prindërve dhe mësuesve (VIDEO) Aktualisht një nga shqetësimet kryesore në lidhje me COVID-19 është hapja e shkollave dhe mbarëvajtja e mësimit. Pikë
3 sjelljet e prindërve që ndikojnë negativisht në të ardhmen e fëmijëve Ka katër sjellje me të cila një prind mund të ndikojë negativisht në jetën e fëmijës. 1.Krahasimi i fëmijëve: Siguri
10 gabimet për të cilat shumica e prindërve pendohen rëndë më vonë (FOTO LAJM) Të gjithë prindërit duan që fëmijët e tyre të kenë jetën më të mirë të mundshme. Shumë prej tyre punojnë në mënyrë që
I biri humbi betejën, dy ditë më pas koronavirusi i merr jetën edhe prindërve Brenda dy ditësh koronavirusi ka shkaktuar një tragjedi familjare në Neë Jersey. Një çift i martuar prej 62 vitesh,
Një vajzë si Tayna, reperia i dhuron prindërve një vilë (FOTO LAJM) Tayna është një nga reperet më të suksesshme në vendin tonë. Edhe pse vetëm 23 vjeç, ajo ka fituar shuma marramendëse pr
Ekspertët thirrje prindërve: Mos e hidhni dhëmbin e qumështit të fëmijëve Dhëmbët janë element i rëndësishëm për jetën e secilit, dhe sa më të shëndetshëm aq më mirë. Shumë fëmijë kanë frikë
Milot Rashica surprizon prindërit, u dhuron makinën super luksoze (FOTO LAJM) Milot Rashica u ka blerë prindërve makinën luksoze. Futbollisti i njohur shqiptar, Milot Rashica, kohët e fundit ësht