999 rezultate për

prill

37 protestuesit e 13 prillit dalin sot para gjykatës për masën e sigurisë 37 personat e arrestuar për dhunë në protestën e 13 prillit të organizuar nga opozita para Kryeministrisë dhe Kuvendi
Gjendet karfica historike, daton nga viti 1485 Një detektor metali ka zbuluar një karficë ari me vlerë 15,000 funte që mund t’i përkiste mbretit anglez Edward IV, i ci
Si po ndikojnë plakat e prillit në Tiranë dhe kur ngrihen temperaturat Ndonëse nisi me diell, muaji Prill nuk i ka shpëtuar luhatjeve të përhershme të asaj që njihet si periudha e "Plakave të
Dy vdekjet e Mbretit Zog! Elia publikon fotot e rralla (FOTO LAJM) Si sot 58 vite më parë ndërroi jetë Mbreti Zot duke u varrorus në një ceremoni familjare, ku morën pjesë kryesisht vetëm
Kanë ardhur "plakat", legjenda e bareshës që u ngri në malin e Tomorrit pasi shau marsin Pavarësisht se për shumë prej jush mund të duket thjesht një mit, koha ka treguar se “Plakat e prillit” kanë qenë shpesh
Në kujtim të shqiptarëve të vrarë nga çetnikët në Bijelinë të Bosnjës në fillim të prillit 1992 (FOTO LAJM) Bijelina sot është një qytet pothuaj “i pastër” serb. Dikur ishte qytet shumetnik, me serbë e boshnjakë (myslimanë), por
Këta zona të Tiranës mbesin pa drita për dy ditë Punimet e kryera nga Operatori i Sistemit të Transmetimit në nënstacionin TEC në zonën e Kombinatit do të sjellë ndërpre
Masakra e fundit komuniste në Shqipëri, kush ishin dëshmorët Plot 28 vite më parë, më 2 prill 1991, ndodhi një ngjarje që tronditi Shkodrën dhe gjithë Shqipërinë. Sot përkujtohet aj
Basha nga Shkodra: Si më 2 prill 1991, të largojmë regjimin e hajnisë Lulzim Basha kërkoi sot nga Shkodra angazhimin e të gjithë shqiptarëve për rrëzimin e Edi Ramës, të cilin ai e quajti "r
Prilli nis i ngrohtë në Maqedoninë e Veriut Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë. Në mëngjes do të jetë freskët, ndërsa gjatë ditës do
Sot është 1 prill, a duhet ta festojnë politikanët? Politikanët kosovarë gjatë dekadës së fundit kanë premtuar liberalizim të vizave me BE-në, anëtarësim në UNESCO dhe në I
Moti në ditët e para të prillit Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës, java e parë e muajit prill do të karakterizohet me mot të ndryshueshëm, d
Në 3 prill hapet stadiumi i ri i Totenhemit, ka tualet për qentë (FOTO LAJM) Stadiumi i ri i Totenhemit, më në fund, përfundoi dhe është gati, ndërkohë që inaugurimi i tij ishte shtyrë gjashtë muaj
Ndryshojnë siguracionet, nga 1 prilli fillon mbajtja e historikut për aksidentet Shoferët që sapo kanë marrë patentën dhe më tepër, ata që shkaktojnë aksidente rrugore do të duhet të paguajnë më shumë
U dëmtua me Portugalinë, vjen lajmi i madh për tifozët e Juves Cristiano Ronaldo u dëmtua dje me Kombëtaren e portugalisë duke braktisur ndeshjen në minutën e 30 ndaj Serbisë e cila p
Basha-deputetëve: Mos rrini kafeve, por dilini në ballë protestës Ka përfunduar pak minuta më parë takimi në selinë e PD-së i ish-deputetëve të demokratëve, ku ndër të tjera mësohet se L
Hidhet shorti, ky është numri që ka Reka në zgjedhje Në Komisionin Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) sot u tërhoq shorti për numrin rendo
Sot skadon afati për shtrimin e kandidaturave për president Deri sot në mesnatë përfundon afati deri kur kandidatët për president të shtetit duhet t’i dorëzojnë kandidaturat në Kom
Zbardhet data kur fillon zyrtarisht fushata zgjedhore për president Kandidatët për president të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV), pas grumbullimit të më së paku 10 mijë nënshkrimev
Të gjithë të dënuarit e 27 Prillit u dërguan në paraburgim Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgi