999 rezultate për

prifterinjte

Në Rumani kërkohet vetting për priftërinjtë Vatikani i ka kërkuar Rumanisë të kalojë në sitë të shkuarën komuniste të priftërinjve. Në kohën kur vendin pritet ta vi
Papa pranon se murgeshat janë mbajtur si skllave seksi nga priftërinjtë Papa Francesku ka pranuar se priftërinjtë dhe klerikët kanë abuzuar me murgeshat, madje në një rast i kanë mbajtur edhe
Sekretet e errëta, si abuzohet seksualisht me murgeshat nga priftërinjtë Kisha konsiderohet si vendi i Zotit, por shumë priftërinj e kanë përdhosur atë me abuzime të ndryshme, më të rëndat prej
Jovanoviç: Nuk na duhen priftërinjtë që alternativë kanë luftën me shqiptarët Kryetari i Partisë Liberal-Demokratike, Çedomir Jovanoviq, tha sot se vendimi i Sinodit të Kishës Ortodokse Serbe (SPC)
Rrëfimi tronditës i djalit shurdh-memec: Si na mësonin seksin oral priftërinjtë dhe abuzonin me ne! Një djalë shurdh-memec i cili është një nga viktimat e abuzimeve seksuale brenda kishës katolike, ka zbuluar sesi prift
Dalin fakte tronditëse nga abuzimi i priftërinjve me 1 mijë fëmijë Janë publikuar dëshmi tronditëse nga ngjarja që shokoi botën javën që po lëmë pas. Abuzime me mbi 1000 fëmijë nga 300 pr
Hoxhallarët dhe priftërinjtë luajnë futboll, nuk do ta besoni kush ishte gjyqtar Rreth 8.000 persona kanë marrë pjesë në festën familjare në fushën e gjelbër të VfL Benrath, në Düsseldorf. Aty u takuan
Priftërinjtë grekë në protesta: "Maqedonia është Greqi" (VIDEO) Rreth 60 priftërinj të Metropolit të Shenjtë të Aegialisë dolën në rrugë të mërkurën për të shprehur shqetësimin e tyre
Shokon diva greke: Jam shqiptare, babai urrente priftërinjtë grekë E kush nuk është dashuruar me Penelopën e bukur greke. Me atë fytyrë të gdhendur mesdhetare që për besnikërinë ndaj dash
Ndjekësi i shan priftërinjtë dhe hoxhallarët, Rama i përgjigjet egër (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka bërë një postim në Facebook në lidhje me legalizimin e objekteve të kultit në Shqipëri duke shkaktu
Lila tërbon media greke, kërkojnë dënimin e mbrojtësit shqiptarë Video-skandali me priftërinjtë grekë pritet t'i kushtojnë rëndë Andi Lilës. Mbrojtësi i kombëtares sonë ka treguar dje b
Andi Lila dhe Ahmet Kalaja tallen me priftërinjtë grek (VIDEO) Një skandal ka përfshirë së fundmi kombëtaren shqiptare. Andi Lila dhe Armando Sadiku kanë qenë personazhe të një video
Vriten priftërinjtë që i'u kundërvunë narkotrafikantëve Atë Alejo Nabor Jumenez dhe Atë Jose Juarez de la Cruz, janë gjetur të vrarë, pasi ishin rrëmbyer në Verakruz të djelën
Kuçi: Prokurorët të jenë si priftërinjtë Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka thënë në Konferencën e Prokurorëve se, e di sa e rëndë është puna e tyre dhe pe
Imamët dhe priftërinjtë e Klinës bashkohen në futboll Imamët dhe priftërinjtë e Klinës u mblodhën në një fushë futbolli, luajtën për 30 minuta dhe i dërguan botës një mesazh
Skandal! Priftërinjtë e Athinës në Korçë, thirrje raciste kundër shqiptarëve Në një shkrim të publikuar sot në faqen online të gazetës "SOT" është ndalur tek një çështje sensitive, e ku në thelb ja
Edhe priftërinjtë mund të kenë qenë spiunë? Komisioni për Lustrim ka nisur të shohë edhe raste priftërinjsh dhe peshkopësh, të cilët mund të kenë bashkëpunuar me sh
Agolli: Janullatosi nuk erdhi për të qëndruar në Shqipëri Përplasjet mes besimeve fetare, shkrimtari i njohur Dritëro Agolli i cilëson si të nxitura dhe sajuara nga jashtë. Në nj
Përmet, Priftërinjtë: S’kemi hequr dorë nga kisha Priftërinjtë e Përmetit u janë drejtuar sot magazinës së qendrës kulturore në Përmet për të tërhequr objektet kishtare,
Priftërinjtë e duan kishën në Oktis Gurëthemeli për ndërtimin e kishës do të ndodhë deri më 20 shtator, pasi priftërinjtë e Mitropolisë Dibër-Kërçovës janë