999 rezultate për

priebe

Basha nuk ka besim te drejtësia shqiptare, kërkon ekspertë ndërkombëtarë Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Slloveni në një aktivitet mbi sundimin e ligjit në vendet që kërk
Reformimi i DSK-së do të bëhet sipas modelit të Priebe-së Nga katër modelet që i vendosi në tryezë grupi i punës së Priebes, Qeveria ka pranuar një model për reformimin e DSK-së,
Qeveria e Maqedonisë përshëndet raportin e Priebesë Qeveria konsideron se raporti i Reinhard Priebe për çështje sistematike nga sfera e qeverisjes së të drejtës i publikuar
Priebe filloi konsultimet për reformat, synon të përfshijë edhe partinë e Gruevskit (Video) I dërguari i posaçëm i BE-së për reformat urgjente parësore në Maqedoni, Reinhard Priebe, i ka filluar aktivitetet e tij
Priebe takon Osmanin dhe Dimitrovin, diskutojnë për reformat urgjente parësore Zv. kryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, dhe ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov, do të kenë një
Hahn dhe Priebe nesër në Shkup në takim për reformat urgjente reformuese Komisari evropian për politikë fqinjësore dhe negociata për zgjerim Johannes Hahn nesër do të qëndrojë në Shkup për bise
Hahn dhe Priebe të hënën në Shkup Eurokomesari për zgjerim Johannes Hahn dhe eksperti juridik Reinhard Priebe, të hënën do të jenë në Shkup ku do të takoh
LSDM pritet t’i propozojë koalicion BDI-së përmes një letre Lidhja Social-Demokrate e Maqedonisë do të dërgojë një propozim në letër për koalicion me BDI-në. Propozimi do të dorëzo
Priebe: Nuk ka kuptim që çështja e statusit të Kosovës të shtyhet Reinhard Priebe, Drejtor i Komisionit Evropian për Ballkanin Perëndimor tha dje në Uashington se çështja e Kosovës është
Negociatat me BE, Priebe i kerkon pales shqiptare dialog te hapur e te sinqerte Ka vijuar sot ne diten e 2 raundi i 10 i Negociatave te qeverise shqiptare dhe BE, ku kryenegociatori europian Reinhar
Vazhdojne negociatat Shqiperi-BE, Priebe "zbut" qendrimin para zgjedhjeve Vazhdojne dhe sot ne Bruksel negociatat per marreveshjen e asociim-stabilizimit me Bashkimin Evropian. Negociatat mes qe