999 rezultate për

prezences

Djali i Berishës me status Facebook-u sulmon ndërkombëtarët Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha me anë të një reagimi në rrjetet sociale ka bërë një reagim të
Rumania paralajmëron rritjen e prezencës ushtarake ruse në Detin e Zi Rumania ka shprehur shqetësimin në NATO lidhur me rritje e prezencës aktive ushtarake të Rusisë në Detin e Zi, dhe nën
Inter, gati Clichy nga Manchester City Te Interi i Roberto Mancinit mungon ende përforcimi për krahun e majtë që për shumë vite ka qënë "thembra e Akilit" për
Putin urdhëron rritjen e prezencës ushtarake në Arktik Presidenti i Rusisë Vladimir Putin, urdhëroi restaurimin e një aeroporti ushtarak në rajonin e Arktikut. Putin theksoi s
Kosova në të ardhmen do të ketë vendin e saj në OKB Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në një intervistë për “Al Jazeeran” shprehet se shqiptarët nuk i kanë urryer kurrë
Zgjedhjet, OSBE ndihme te verberve Prezenca e OSBE-së në Shqipëri po ndihmon rreth 2 mijë persona me aftësi të kufizuara në shikim të votojnë në zgjedhjet
Kreu i Prezencës së OSBE-së uron shqiptarët për 100-vjetorin Kreu i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri Eugen Wollfarth ka uruar sot të gjithë shqiptarët me rastin e 100-vjetorit të Pa
Diskutimet mbi integrimin, Sekui takon Kadarenë Integrimi i Shqipërisë është në qendër të një takimi me ambasadorit të Bashkimit Evropian në vendin tonë, dhe shkrimtari
Wollfarth viziton burgun e Zaharise, bën apel për kushte më të mira Kryetari i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Ambasadori Eugen Wollfarth, vizitoi sot institucionin e ekzekutimit të vend
Serbët e veriut qëllojnë me shishe policinë Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona për shkak të prishjes së rendit dhe qetësisë publike. Sipas policisë këta per
Presidenti, Nano: Nëse gara është e ndershme, unë do ta fitoj Pas takimit me ambasadorin amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu, Fatos Nano apeloi që emrat e kandidatëve për postin e